• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Dani33

Nézelődő
En ilyen tapegysegeket hasznalok, ezekkel a dimmerekkel probalkoztam, mindegyikkel csendben van..View attachment 70750View attachment 70751View attachment 70752View attachment 70753. Az utolso foton egy 500ft-s lengo dimmert epitettem a lampa testbe, az se sipol.
Szia. Most tervezem a led világításom... Pont az volt a terv hogy a lámpatestbe építeném a dimmert. Hasonlóan ahogy a Te képeden is van.
Hogy vált be? Nem tudsz egy beszerzési forrást mert nem találtam sehol hasonlót sem.
Köszi

Gyukker

Főkertész
Szia. Most tervezem a led világításom... Pont az volt a terv hogy a lámpatestbe építeném a dimmert. Hasonlóan ahogy a Te képeden is van.
Hogy vált be? Nem tudsz egy beszerzési forrást mert nem találtam sehol hasonlót sem.
Köszi
Szia! Egy kinai lengo dimmert epitettem be. A potmeter gombot csereltem alura, mert ez passzolt a szalcsiszolt lakkozott inox lampatesthez. Nincs nagy teljesitmenye, ha jol emlekszem 3amper, nano akvahoz jo. Nagyobb akvahoz mar inkabb ezt a szurket ajanlom, ez 8amperes, es stabilabb is, nem allitodik el magatol. Ezt is belehet epiteni, a potmeter gombot meg csereli...
De ha nem ragaszkodsz nagyon a manualis dimmerekhez, en nem ilyet epitenek be..

Attachments

Dani33

Nézelődő
Szia! Egy kinai lengo dimmert epitettem be. A potmeter gombot csereltem alura, mert ez passzolt a szalcsiszolt lakkozott inox lampatesthez. Nincs nagy teljesitmenye, ha jol emlekszem 3amper, nano akvahoz jo. Nagyobb akvahoz mar inkabb ezt a szurket ajanlom, ez 8amperes, es stabilabb is, nem allitodik el magatol. Ezt is belehet epiteni, a potmeter gombot meg csereli...
De ha nem ragaszkodsz nagyon a manualis dimmerekhez, en nem ilyet epitenek be..
Köszi!
Igen a szürkét néztem.... De méretben jobb lenne kisebb. Szerintem egy távirányítós lesz a jó megoldás... :)

Gyukker

Főkertész
Köszi!
Igen a szürkét néztem.... De méretben jobb lenne kisebb. Szerintem egy távirányítós lesz a jó megoldás... :)
Ha van lehetoseged lezereztetni a lampatestet, akkor hosszu tavra gondolkozva egy TC420-as programozhato vezerlot epitenek be. Hasonloan, mint az ATI lampakon.. Nalam mindket akvan ilyen van, igaz meg nem jutottam odaig, hogy beepitsem oket. De nagyon szeretem ahogy mukodik..
729847298572986729877298972990

Dani33

Nézelődő
Ha van lehetoseged lezereztetni a lampatestet, akkor hosszu tavra gondolkozva egy TC420-as programozhato vezerlot epitenek be. Hasonloan, mint az ATI lampakon.. Nalam mindket akvan ilyen van, igaz meg nem jutottam odaig, hogy beepitsem oket. De nagyon szeretem ahogy mukodik..
View attachment 72984View attachment 72985View attachment 72986View attachment 72987View attachment 72989View attachment 72990
Ahogy nézem ez egy "kicsit" komolyabb cucc.... :)
Utána olvasok... Köszi

Gyukker

Főkertész
Ahogy nézem ez egy "kicsit" komolyabb cucc.... :)
Utána olvasok... Köszi
Nem egy nagy vasziszdasz. Szeretem, mert oramu pontossaggal kapcsolja fel, le a vilagitast fokozatmentesen, tettem bele egy kis naplemente feleseget, majd ejszakai feny. Csak a fantaziad szab hatart. Nalam a nagy akvanal a co2 magnesszelepet is ez fogja vezerelni, a kis akvanak meg az eheim szkimmert ki be kapcsolaszni.. Jo cucc, 5-6e. kinaban.

dexkill

VIP kertész
Nemtudom mennyire jon at, de eloben tobb mint a felevel csokken a fenyero. Ha elkepzeled, hogy eloben fele ennyire voros az elso kep, akkor gondolhatod milyen a masodikkal. Ha megnezed a masodik kepet, a feny ugyan lejjebb kerult par helyen, viszont a ket oldal szinte teljes fenyvesztest kapott, illetve, itt-ott szinte megszunt a feny. Ez most 100 watt 50cm vizoszlopon. Ha potolnam az elveszett reszeket mar lassan 200-nal jarnek, es meg nem kapcsoltam fel a feheret. View attachment 55724View attachment 55725
@Szabó Henrik, Henrik ezek a kör alakú lencsék, vagy az ovális forma? Lencse vagy nem lencse? Ez itt a kérdés! :)

Oldal tetejére