• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Sziasztok. A TC 420-t sikerült fordított polaritással megtáplálni.
Sajnos ettől kezde csavaros tápoldalról nem működik a vezérlő. Dugasz oldali tápról megy, de nagyon melegszik a csatlakozó, valszeg nem 80-120W felvételére van méretezve.
Szétszedtem, de nem látok benne semmi - számomra - hibára utaló jelet, biztosítékot, stb. Járt már így valaki? Esetleg tud valaki SOS tanáccsal vagy a javításban segíteni?
Közben rendeltem - nemzetközi aukciós oldalról - egy 8 csatornás TC01-t is, de az legalább 2 hét mire megjön. Használ valaki egyébként ilyet?
 
Sziasztok. A TC 420-t sikerült fordított polaritással megtáplálni.
Sajnos ettől kezde csavaros tápoldalról nem működik a vezérlő. Dugasz oldali tápról megy, de nagyon melegszik a csatlakozó, valszeg nem 80-120W felvételére van méretezve.
Szétszedtem, de nem látok benne semmi - számomra - hibára utaló jelet, biztosítékot, stb. Járt már így valaki? Esetleg tud valaki SOS tanáccsal vagy a javításban segíteni?
Közben rendeltem - nemzetközi aukciós oldalról - egy 8 csatornás TC01-t is, de az legalább 2 hét mire megjön. Használ valaki egyébként ilyet?
tanácsot nem tudok adni, viszont ha Pomáz felé jársz, szerintem tudok valami tápegységet kölcsönadni amíg megjön a rendelt cucc.
Ha érdekel írj privátot.
 
View attachment 179238
Ha van egy kis szerencséd, akkor csak a bekarikázott IC szállt el, meg esetleg a körülötte található elektrolit kondenzátorok.
Mi a típusa annak az IC-nek?
A dugasz táp csak programozáskor használható (de leginkább felejtsd el).
Köszi. Szétkaptam fényképeztem. Körülötte a kondik épnek tűnnek, nem púposodtak. Sajnos semmiféle feirat nincs az enyémen.
Gondolom ez cserélhető.
:)
Nézem a netes képeket és a tiédet is, próbálom beazonoisítani a típust, de csak tippelni tudok. A tiéd típusa LM2575S -5.0 P+ vagy LM25758?
 

Attachments

  • IMG_20231217_224722.jpg
    IMG_20231217_224722.jpg
    224.6 KB · Megtekintések: 4
Utoljára módosított:
Köszi. Szétkaptam fényképeztem. Körülötte a kondik épnek tűnnek, nem púposodtak. Sajnos semmiféle feirat nincs az enyémen.
Gondolom ez cserélhető.
:)
Nézem a netes képeket és a tiédet is, próbálom beazonoisítani a típust, de csak tippelni tudok. A tiéd típusa LM2575S -5.0 P+ vagy LM25758?
Sajnos a két példány nem teljesen azonos. A tiédben pl. van egy VR1 alkatrész is, ami nem tudom micsoda? Legalább a táp részét össze kellene hasonlítani alkatrész és áramkör szinten, hogy a kérdéses alkatrész valóban lehet-e LM2575S-5.0P?
A vezérlő nem az enyém. Azt most nem tudom szétszedni (bizonyos családi okok miatt), de nincs is jelentősége, mivel a tiéden úgysincs jelölés, nem lehet összehasonlítani. Lehet, hogy az enyémen sincs jelölés, de szerencsére volt aki lefényképezett egy v3.0 pédányt 2014-es gyártásból. A kép az alábbi hozzászólásból van:
Az LM2575S-5.0P egy valós lehetőség. Szerintem a HQ Elektronika-nál érdemes venni. A KONTEL-nél fele annyiba kerül, de még a fénykép sem jó róla... A MOUSER-nél 3x annyiba kerül, talán azért, mert eredeti TEXAS?
A fordított polaritás hatására nem biztos, hogy felpúposodik a kondenzátor. Az egy másik téma. A helyedben kicserélném mindkettőt, akár jó, akár rossz. Filléres tétel.
Érdemes ellenőrizni a Shottky diódát is, bár valószínűleg addig nem jutott el a baj...
Nem tudom, mekkora gyakorlatod van az ilyen munkákban? Én először egycsípem az összes lábat a tokozat tövében egy hegyes csípőfogóval, majd egyesével leforrasztom. A végén magát a tokot forrasztom ki.
Az új alkalrész beforrasztása már szinte gyerekjáték.
Sok sikert!
 
Utoljára módosított:
Köszi a tanácsokat! Megrendeltem az IC-t. Eddig csak lábas alkatrészeket forrasztottam.... most eljött az idő a továbblépésre :).
Ha esetleg nem lesz jó, akkor már úton van az utód TC01 vezérlő.
 
Back
Oldal tetejére