• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED reflektoros világítás

Figyu. Ha tesztelgetned adok szivesen 1-2 db-ot probalgasd vagy tesztelgesd. Szerintem hamarabb valaszt kapsz mindenre.
Ezzel:
View attachment 62240
Es ezzel:
View attachment 62241
Szia!
Köszi, azt hiszem, elfogadom a felajánlásod, és kérek kölcsön egy darabot. Mostmár tényleg nagyon kíváncsi vagyok. Az ember néha nem tud lépést tartani a technika fejlődésével, és nem hisz a szemének, ha valami hihetetlent lát. Így van ez, ha megöregszünk... :(
A gyártói adatlap szerint, ha csökkentjük a tápfeszültséget, nő az áramfelvétel. Így kijön az 50W. Ez rendjén is van. Viszont ez csak akkor lehetséges (szerintem), ha egy inverterrel megnöveled a kimenő feszültséget.
Ha jól látom, te egy PWM szabályzót használsz, amivel csak a kimenő feszültség effektív értékét lehet csökkenteni. Eddig úgy gondoltam, hogy ez csak LED szalagokhoz alkalmazható, amelyben az áramkotlátozó szerepét, egy ellenállás tölti be. Na, nagyon elkalandoztam, bocs.
Most nagyon elvagyok havazva (hasonlóan, mint te az elmúlt hetekben), így pár napig várnom kell a kísérletezéssel. De ami késik, az ....a vonat. ;)
 
Szia!
Köszi, azt hiszem, elfogadom a felajánlásod, és kérek kölcsön egy darabot. Mostmár tényleg nagyon kíváncsi vagyok. Az ember néha nem tud lépést tartani a technika fejlődésével, és nem hisz a szemének, ha valami hihetetlent lát. Így van ez, ha megöregszünk... :(
A gyártói adatlap szerint, ha csökkentjük a tápfeszültséget, nő az áramfelvétel. Így kijön az 50W. Ez rendjén is van. Viszont ez csak akkor lehetséges (szerintem), ha egy inverterrel megnöveled a kimenő feszültséget.
Ha jól látom, te egy PWM szabályzót használsz, amivel csak a kimenő feszültség effektív értékét lehet csökkenteni. Eddig úgy gondoltam, hogy ez csak LED szalagokhoz alkalmazható, amelyben az áramkotlátozó szerepét, egy ellenállás tölti be. Na, nagyon elkalandoztam, bocs.
Most nagyon elvagyok havazva (hasonlóan, mint te az elmúlt hetekben), így pár napig várnom kell a kísérletezéssel. De ami késik, az ....a vonat. ;)
Garantaltan megvar. Ha dobok is ossze addig valamit, akkor is teszek fere neked.
 
Ha valakit érdekel, a Aldiba lehet kapni Led reflektort
DSCF9202.JPG

Én más célra vettem, de kipróbáltam 30-as akvárium felet is, 10cm magasságból. Nem olyan rossz.
DSCF9201.JPG
 
Sziasztok! Érdekelne,hogy milyen erős reflektorokat (hány wattos/lumen) ajánlanátok 80x40x40-es akvárium fölé! Low tech, nem igazán nagy fényigényű növényekkel, de viszonylag sok lesz! én 2x 20w-ra gondoltam (1700 lumen/db) vagy esetleg inkább 2x 30w legyen?
 
[Nem kimondottan reflektor, de egyértelműen nem szalag..]

Villanyszerelős kérdés:

3x50W 12V COB LED-et látok el 180W tápegységről. Jelenleg dimmelve van, kb 35-40%-ra. A táptól a dimmerig 1-1 db 0,75 mm^2-es egyerű vezetéken megy az áram. A dimmertől a lámpáig 2x0,75 mm^2-es sodrott ("duplán szigetelt", nem tudom, hogy mi a neve szakszerűen) megy az áram.

Ha 100%-ra feltekerném, akkor 12,5 A áram folyna a vezetékekben. Soknak érzem... :D

Kérdésem: a 0,75 mm^2 vezetékek milyen áramerősséget bírnak el? Meddig szabad terhelni, hogy ne legyen baj?

Köszönöm!
 

Attachments

  • IMG_20190808_224319.jpg
    IMG_20190808_224319.jpg
    242.1 KB · Megtekintések: 70
[Nem kimondottan reflektor, de egyértelműen nem szalag..]

Villanyszerelős kérdés:

3x50W 12V COB LED-et látok el 180W tápegységről. Jelenleg dimmelve van, kb 35-40%-ra. A táptól a dimmerig 1-1 db 0,75 mm^2-es egyerű vezetéken megy az áram. A dimmertől a lámpáig 2x0,75 mm^2-es sodrott ("duplán szigetelt", nem tudom, hogy mi a neve szakszerűen) megy az áram.

Ha 100%-ra feltekerném, akkor 12,5 A áram folyna a vezetékekben. Soknak érzem... :D

Kérdésem: a 0,75 mm^2 vezetékek milyen áramerősséget bírnak el? Meddig szabad terhelni, hogy ne legyen baj?

Köszönöm!
A 1,5mm2 kábelt 10A-el szoktam biztosítani. Van, aki 13A-el, de én nem. A többi számítást rád bízom.... :)
Egyébként a "vizsgálat" rém egyszerű: Amíg a kábelt langyosnak érzed ha megmarkolod (40-45°C) addig nincs baj. Melegebb ne legyen!
 
Utoljára módosított:
[Nem kimondottan reflektor, de egyértelműen nem szalag..]

Villanyszerelős kérdés:

3x50W 12V COB LED-et látok el 180W tápegységről. Jelenleg dimmelve van, kb 35-40%-ra. A táptól a dimmerig 1-1 db 0,75 mm^2-es egyerű vezetéken megy az áram. A dimmertől a lámpáig 2x0,75 mm^2-es sodrott ("duplán szigetelt", nem tudom, hogy mi a neve szakszerűen) megy az áram.

Ha 100%-ra feltekerném, akkor 12,5 A áram folyna a vezetékekben. Soknak érzem... :D

Kérdésem: a 0,75 mm^2 vezetékek milyen áramerősséget bírnak el? Meddig szabad terhelni, hogy ne legyen baj?

Köszönöm!
Ahogy elektrorudi írta, 1,5mm2-es vezetéket használj. Legalább.
 
View attachment 88492



Ezek a paraméterek jók lennének egy 150x60x60-as akváriumhoz? 3 db-ot vennék belőle. Fölé lenne akasztva.
Ez a leírás,nagyon Anro-s. Ez a 100W és 12 000 lumen, egy kicsit túlzásnak tartom, mármint amit a leírást illeti, de elképzelhető, mert csak 100fokban sugároz, és nem szóródik annyira a fénye.

De amúgy ez mi?, mert csarnok világítás nem lehet a méretekből ítélve.
 
View attachment 88492



Ezek a paraméterek jók lennének egy 150x60x60-as akváriumhoz? 3 db-ot vennék belőle. Fölé lenne akasztva.
Az ANRO korrektnek tűnik, mert gyakran felhívják a figyelmet arra, hogy a gyári adatlapnak köze nincs a valósághoz, a saját meréseik alapján. (de a gyári adatokat kell feltüntetniük a termék mellett...)
Az Ra>80 egy kicsit karcsúnak tűnik. Manapság mindenki törekszik a jó szín-visszaadásra akvárium világítás esetén. Ez pillanatnyilag LED szalagokkal érhető el úgy-ahogy. Az ilyen reflektorokba még egy jó darabig nem építenek ilyen chip-eket, mert itt más a felhasználás célja.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére