• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED reflektoros világítás

Azt hittem, az akvárium alatt rejtegeted. :D

Növények nem kapnak, főleg nem az ennyire hálátlanok. Az megér nekem 12 ezer forintot, hogy ne égjen rám a ház, de az 45-öt nem, hogy szódás flakon helyett palackból kapják a növények ugyanazt a CO2 gázt. Már így is többet upgradeltem, mint eredetileg terveztem, mert már az élesztős CO2-s akiban is ott a kerámia diffúzor, a citromsavas meg kapott mágnesszelepet. Persze a növények nem indultak meg még így sem, szóval a 60 lumen / literes LED reflektor az utolsó tippem, hogy hogyan vegyem rá őket a növésre. Annyira megmakacsolta magát ez az akvárium, hogy már az alga sem hajlandó nőni.
 
Növények nem kapnak, főleg nem az ennyire hálátlanok. Az megér nekem 12 ezer forintot, hogy ne égjen rám a ház, de az 45-öt nem, hogy szódás flakon helyett palackból kapják a növények ugyanazt a CO2 gázt. Már így is többet upgradeltem, mint eredetileg terveztem, mert már az élesztős CO2-s akiban is ott a kerámia diffúzor, a citromsavas meg kapott mágnesszelepet. Persze a növények nem indultak meg még így sem, szóval a 60 lumen / literes LED reflektor az utolsó tippem, hogy hogyan vegyem rá őket a növésre. Annyira megmakacsolta magát ez az akvárium, hogy már az alga sem hajlandó nőni.
Hajrá!
Előbb vagy utóbb úgy is ott fogsz kikötni, ahol itt a legtöbben. :)
A kényelem és a sikerélmény íze elkap minket, mint szilveszter után a híg fo...
 
Hajrá!
Előbb vagy utóbb úgy is ott fogsz kikötni, ahol itt a legtöbben. :)
A kényelem és a sikerélmény íze elkap minket, mint szilveszter után a híg fo...
Aki nem járja végig az utat, az sok tapasztalattól elesik. Ez különösen igaz azokra, akiket a hobbi technikai része is érdekli. Mi vagyunk a DIY-esek. Könnyen belátható, hogy a CO2 palacknál egyszerűbb megoldás nincs. De micsoda öröm, amikor elindul az első kólás üvegben erjesztett CO2 fejlődés... Utána pedig a szódabikarbónás-citromsavas termelés. Persze előbb-utóbb, majdnem mindenki a palacknál köt ki, mert nagyon kényelmes, és a kutyulásra fordított időt, inkább mással tölti. ;)
 
Egyébként van olyan bolt, ahol ilyen lámpatesteket alkalmaznak a növényes medence fölött, és a tengeri akváriumoknál. Pontosabban ezeknek a 10W-os (kisebb formátumú) változatát. A chipeket állítólag közvetlenül a kínai gyártótól rendelték meg, és nagyon hideg fényűek, már-már kékesek. Ha tippelni kellene, 10-12e Kelvin lehet színhőmérsékletük (de nem tudom). A tartósságáról nincs info-m, de ha valakit komolyan érdekel a dolog, megírom magánban, hogy melyik boltban használják.
 
Mar vagy 10x csereltem benne chippet, a tap meg ugyan az. A legelso eresztes meg. Azota mar jo 3 eve smd-k vannak, csak amig javithatoak addig csinalom.
Ez a 20W-os verzió. Ugye? Miután egy árban van a 20W és 30W chip, én 30W-ost tettem bele (600mA-el hajtom). A 30W-os helyett pedig 50W-t teszek majd bele, ha elfogynak a 30W-os chipek.
Azért a 2/3 aláhajtást meghálálják...
 
Aki nem járja végig az utat, az sok tapasztalattól elesik. Ez különösen igaz azokra, akiket a hobbi technikai része is érdekli. Mi vagyunk a DIY-esek. Könnyen belátható, hogy a CO2 palacknál egyszerűbb megoldás nincs. De micsoda öröm, amikor elindul az első kólás üvegben erjesztett CO2 fejlődés... Utána pedig a szódabikarbónás-citromsavas termelés. Persze előbb-utóbb, majdnem mindenki a palacknál köt ki, mert nagyon kényelmes, és a kutyulásra fordított időt, inkább mással tölti. ;)

Harmadik hete megy a percek alatt kutyulós élesztős CO2-m 5l-es flakonból. Ennél kényelmesebbet nehezen tudok elképzelni. Az első adag citromsavas meg majdnem rám robbant, egyik reggel azon kaptam magam, hogy üres a citromsavas üveg, a nyomás meg 5 bar. Pedig el volt zárva, és elméletileg ha el van zárva, akkor a termelés megáll. Mindegy, robbanni nem robbant, ellenben az az 5 baros tartalék legalább 2 hétig elég lesz a nettó 40 literbe. Öcsém (hegesztő) DIY zártszelvény állványa készen lesz a héten, már csak bútorlap kell rá, és mehet rá a harmadik akváriumom. :p Csak mielőtt azt beindítom jó lenne tudni, hogy ez a 30W-os reflektor mennyire jó HC/MC/parvula gyep növesztésre.

Erre sokan jelentkeznének, hogy legalább az övék felét vidd el onnan...
Hogy érted?
 
Csak szabadítsd meg őket az algáiktól végre... :)
Volt, hogy egy kávéskanálnyit lekapartam hetente az üvegről, még az ócska Eheim pickup 2008-as belső szűrővel, aztán mikor lecseréltem egy gagyi 3500 forintos Aquael Pat Minire, a leszedett algáim nem nőttek vissza. Már a növényeken sem nagyon van, mert az Anubias levelekről ledörzsöltem, az új levelekre nem nő, a MC-t meg megnyestem, így nagyrészt onnan is eltűnt. Ha aljzattisztítóval még végigmennék az egész aljzaton, akkor már nem is lenne algám, így tényleg pont akkorra mennének bele az algaevő állatok, mikor nincs már mit legelni. Most feltoltam a világítást 14 órára, hátha megindul. A reflektort azért nyolccal indítom majd.
 
Beüzemeltem. SMD ide vagy oda, megfoghatatlanul forró a fémház, de a MC egy óra alatt elkezdett bubizni.
Ha bevalt es megtetszik, es mar ki is egett, van ezeknek 12 voltos valtozatuk, szepen dimmelheto, es egyaltalan nem melegszik szinte. A jo fenyterites erdekeben inkabb kisebb es tobb a nyero. Igy dimmelve is jo hasznat veszed.
 
Ha bevalt es megtetszik, es mar ki is egett, van ezeknek 12 voltos valtozatuk, szepen dimmelheto, es egyaltalan nem melegszik szinte. A jo fenyterites erdekeben inkabb kisebb es tobb a nyero. Igy dimmelve is jo hasznat veszed.
Pár napig volt csak forró, aztán szereltem rá egy 12 centis ventit ami ugyanarra az időzítőre van kötve. Dimmelni nem nagyon akarok, mert ez a 2400 lumen pont jó a nettó 40 literhez (és már a hőtermelés miatt sem szükséges), és ha nem csal a szemem végre elkezdett terjeszkedni az Eleocharis (de előtte annyi gyökeret növesztett, hogy majdnem 1 centi magasan púpoz az aljzat alatta). Nehéz szülés volt, de úgy néz ki 1 év alatt elértem, hogy a növények gyarapodjanak is, szóval 11 hónap után tartok ott, mint más az első 2-3 hétben normális akvárium felszereltséggel nekiállva. :p

Az a baj, hogy rengeteg információt zúdítottak a nyakamba ésszerű prioritások nélkül, tehát magamnak kellett kitapasztalnom mi mennyire fontos. Történetesen a világítás a legfontosabb, és azt fejlesztettem utolsónak. CO2-vel nem is kellett volna foglalkoznom. fény, táp, csók
 
Üdvözlet! Tervezgetek egy 600 literes 160*60*60-as akváriumot és nézegettem a világításokat is.

Bár egy másik topikban beszéltek a lux-ról, sajnos azt nem tudom, hogyan tudnék kalkulálni vele, így marad a lumen.

Fénycsövek 90-110 lumen és 80-90 crdi között mozognak, de nagyon tetszik a led világítások "shimmering" effektje. A kérdésem tehát, hogy kb. mennyi lumen kellene ebbe az akváriumba low/medium tech halas, illetve, hogy van-e bevált típus. Nincsenek illúzióim gagyi lehet az összes ami olcsó 50w / 20,000 ft, de találtam az osram ledvance szériáját, ami bíztatóbbnak tűnik. Valami info ezzek kapcsolatban? :)
 
Üdvözlet! Tervezgetek egy 600 literes 160*60*60-as akváriumot és nézegettem a világításokat is.

Bár egy másik topikban beszéltek a lux-ról, sajnos azt nem tudom, hogyan tudnék kalkulálni vele, így marad a lumen.

Fénycsövek 90-110 lumen és 80-90 crdi között mozognak, de nagyon tetszik a led világítások "shimmering" effektje. A kérdésem tehát, hogy kb. mennyi lumen kellene ebbe az akváriumba low/medium tech halas, illetve, hogy van-e bevált típus. Nincsenek illúzióim gagyi lehet az összes ami olcsó 50w / 20,000 ft, de találtam az osram ledvance szériáját, ami bíztatóbbnak tűnik. Valami info ezzek kapcsolatban? :)
Szia.
Fontos lenne, hogy milyen novenyeket tervezel bele. Ha nem tul fenyigenyes akkor legalabb 10.000 lumen, a 60-as vizoszlop miatt, de ha az aljan szeretnel kisebb novenyeket, akkor kellene legalabb 15.000 lumen. Ha sok lesz, (szerintem nem) akkor meg mindig tudnal belole elvenni. Ez a vizoszlop nem gyenge.
 
Back
Oldal tetejére