• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED reflektoros világítás

Mennyire vált be a story? Milyen magas az akid? Mint gondoltok egy 35-40 cm-es magaságú akinál is működhet a ledes megoldás?
 
Attilaszu, hogy halad a fényteszt? A hideg vagy a meleg alatt nőnek jobban a növények, kiváncsian várom az erdeményt... Nálam a 8W-nem bizonyul elegendőnek vagy pedig a fénytartomány rossz mert a növények halvány leveleket hoznak.
Szia
Bocs csak most vettem észre a kérdést. Hogy őszinte legyek semmilyen különbséget nem látok, a Stauro az egyetlen növény ami mindenhol ottvan, de számomra egyformán nőnek, nem látok komoly változásokat, a levelek amik újak, szépek egészségesek.
 
Mennyire vált be a story? Milyen magas az akid? Mint gondoltok egy 35-40 cm-es magaságú akinál is működhet a ledes megoldás?
Szia, egészen biztosan működhet, csak megfelelő teljesítményű kell. Nekem olyan 30cm magas ha jól emlékszem.
 
Mivel, még ma szerettem volna ha formát ölt az elképzelésem, ezért leültem a gép elé, és lerajzoltam...
Az anyag, 3 vagy 4mm vastag eloxált alumínium. A vastagságon még gondolkozom, ahogy azon is, hogy natúr vagy feketére oxált lemez legyen...

És egy nem nagyon túlspilázott render:
udeve4et.jpg


Szóval ez lesz a végcél ha beválik a 2x10W.
Amúgy ma egész este járattam, és cseppet sem melegedett. Pláne ha ez bele lesz szerelve ebbe a full alu házba, akkor az még komolyabb hőelvezetést fog csinálni. Saccra 30 fokos lehetett, langyosnak éreztem.


Sent from my iPad using Tapatalk

Szia!

Én is csatlakoznék eMZé-hez a dizájnt illetően. Szerintem ezt a fullos világítást pont be lehetne paszírozni egy hasonló köntösbe...

Persze egyébként tuti megoldás ez is, sőt a lámpa ötlete kíváló, gratula hozzá!! ;)
 
Szia!

Én is csatlakoznék eMZé-hez a dizájnt illetően. Szerintem ezt a fullos világítást pont be lehetne paszírozni egy hasonló köntösbe...

Persze egyébként tuti megoldás ez is, sőt a lámpa ötlete kíváló, gratula hozzá!! ;)

Persze, megoldható ez is. Egy gond, hogy nem tudom honnan szerezzek ilyen húzott alu házat. :( De ha valaki tudja ki hol gyárt ilyet, már neki is lehet esni a dolognak. :)
 
Nekem a tervezett ház jobban tetszik :) tényleg egy macre hajaz.
 
Persze, megoldható ez is. Egy gond, hogy nem tudom honnan szerezzek ilyen húzott alu házat. :( De ha valaki tudja ki hol gyárt ilyet, már neki is lehet esni a dolognak. :)
Hmm... Ha lenne egy kis szabadidőm folytatnám a DIY lámpa projektemet, ami pont erre a típusra hasonlít. (60x22x6,5cm)
Lakatos ismerőssel csináltuk az alapot, igaz nem aluból, hanem közönséges vaslemezből (ingyé vót! :D) gondoltam úgy is lefestem kívül belül, így nem fog rozsdásodni. Holnap lövök róla egy fotót ha érdekel a dolog.
 
Hmm... Ha lenne egy kis szabadidőm folytatnám a DIY lámpa projektemet, ami pont erre a típusra hasonlít. (60x22x6,5cm)
Lakatos ismerőssel csináltuk az alapot, igaz nem aluból, hanem közönséges vaslemezből (ingyé vót! :D) gondoltam úgy is lefestem kívül belül, így nem fog rozsdásodni. Holnap lövök róla egy fotót ha érdekel a dolog.

Jöhet! Érdekel! :)
 
Jöhet! Érdekel! :)
Tehát akkor itt is van(nak) a kép(ek)
Mint írtam ismerőssel "dobtuk" össze kb 1,5 óra alatt, vaslemez hengerelve, méretre vágva hegesztve. Sajna még várat magára a kivitelezés többi része az év végi hajtás miatt... :mad:
Hát eddig itt tart a dolog, remélem sikerrel járok majd egyszer...

Bocsi a képek miatt, este van, vaku kell :D
Ui: Mikor barátnőm meglátta, megkérdezte: Mit akarsz ezzel a vályúval?
 
A gyesznyók az milyen állat a városiak kedvéért megosztanád esetleg? Hasonló mint a Nutria csak nagyobb és röfög? Esetleg a disznónak valami testvér faja? ;)

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Na ha már szét OFF
A házisertés, sertés vagy disznó (Sus scrofa domestica) a disznófélék családjába tartozó, (lásd avatar)vaddisznó (Sus scrofa) háziasított formája.
Jó étvágyat a szilveszteri malachoz o_O.
 
Szia!

Kíváncsian várom az összeépítést és az eredményt. Biztató képek! A közeljövőben egy 50w-os ledes refivel szeretném megvilágítani a 112literes akvámat úgyhogy árgus szemekkel figyellek, hogy mik lesznek a tapasztalataid :)
 
Időközben a régi lowtech akira kíváncsiságból feleszkábáltam az 50w-os reflektort. Fénye minden várakozásomat felülmúlta, úgyhogy az akváriumot lassan szétszedem és nekifogok valami újnak. Addig is egy werkfotó:

Sajna nem engedi a régi helyről
 
hello,
érdekelne, hogy a ledek használata során tapasztaltál e fényerő csökkenést?
olvastam, hogy ezek a kínából származó olcsóbb ledek gyakran hamarabb tönkre mennek, mint amit a gyártó garantál.
 
Üdv

Én is régóta nézegetem ezeket a ledes refiket, jónak tűnnek. Kellene még több tapasztalat.
Várjuk az eredményeket.
 
Sziasztok!
Olvastam valahol, hogy elég sok féle LED-es világítást kipróbált egy illető, de végül minden szempontból a GU10-es foglalatos 60 SMD LED-es spot vált be nála a legjobban. Különböző szín-hőmérséklettel kapható, 120 fokban sugároz, ~3W a fogyasztása, nem kell hozzá táp mivel 230 V-ról működik és a fényereje kb. 10%-al csökken az első hónapokban, utána nem tűnt fel további csökkenés. Néztem ilyen lámpákat az egyik boltban, szemmel láthatóan brutál a fényereje, és árban is elég barátságos. Ilyenből szeretném elkészíteni a világítást az új akváriumomhoz, de előtte azért kikérem a véleményeteket.
Van valakinek bármilyen tapasztalata ezzel a megoldással kapcsolatban? Növények szempontjából érdekelne elsősorban.
Köszi előre is!
 
Back
Oldal tetejére