• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

viktorlantos

Alapító
Admin
Gondoltam feldobok egy ilyen topikot is a rossz példáknak.

Van amikor a költségek miatt nem fordítanak elég figyelmet a DIY megoldásra, de van amikor pénz nem számít és előbújnak a barkács hajlamok..... :crazy: ;)

A Vertex Illumina lámpatest egy vagyon. Az ilyen méretekben 500 ezertől indul (90cm-s verzió) és valahol 1 millió forint a vége (180cm-s verzió)
A drága ember nem akart lemondani a lámpatestről akkor sem, ha egy gránit oszlop szerencsétlen helyen van. Nincs mit tenni szétvágta a lámpatest alumínium burkolatát és most jól passzol. :p

580502_301117063297588_100001978906938_666551_1246312499_n.jpg
 
Okos ember....

Lehet olcsóbb lett volna a gránitból kivágni egy darabot. Az esetleg utólag el is lehetett volna tüntetni, a Lámpa meg kuka a későbbiekben.
 
Mivel eltört a drop checkerem nem tudtam ,hogy áll a co2 szint és ideges kezdtem lenni. Mive még élesztős a rendszerem így szeretem mindig látni az aktuális értékeket. Nos anyagok terén nem volt túl nagy választék így összekokányoltam egy ideglenes drop chechert egy szilikon csőből egy dugóból , két tapadókorongból és 2 gyorskötegelőből. Nem szép ,de randa ! :D Nem vagyok büszke rá ,de ideglenesen megteszi míg nem lesz másik :/

IMG_20121202_170046.jpg

IMG_20121202_165959.jpg

IMG_20121202_170105.jpg

IMG_20121202_170021.jpg

Na ilyet nem sűrűn kellene csinálni :D
 
Mivel eltört a drop checkerem nem tudtam ,hogy áll a co2 szint és ideges kezdtem lenni....
-Ahoz képest egész jók kis tákolmány.. pont ilyen esetekre, de ha valaki nem akar rá költeni, és el tudja jól dugni akkor lehet állandó használatra is :)
 
-Ahoz képest egész jók kis tákolmány.. pont ilyen esetekre, de ha valaki nem akar rá költeni, és el tudja jól dugni akkor lehet állandó használatra is :)

Köszönöm lehet :D Majd én is akril csőből szeretnék csinálni mert nagyon megtettszet hogy így fel lehet akasztani és szerintem jó ,hogy nem lóg bele a képbe :D Egybk tényleg alig látszik most a kókány így most nem zavar :D
 
Majd én is akril csőből szeretnék csinálni mert nagyon megtettszet hogy így fel lehet akasztani és szerintem jó ,hogy nem lóg bele a képbe

Ez nagyon jó ötlet! Már tervezgetünk egy nano-t (még messze van), ezt az ötletet ellopjuk majd, ha oda kerül a sor (y)
 
Ez nagyon jó ötlet! Már tervezgetünk egy nano-t (még messze van), ezt az ötletet ellopjuk majd, ha oda kerül a sor (y)

Sajnos ez nem az én ötletem :D A fórumon már többször is lehetet látni hasonló megoldást :) Viszont tudom ajánlani mert nem jártok úgy mint én hogy leesik és távozik az élők sorából :D
 
Ha a külső tapadókorong lepattan, nem rúgja ki magát a cső, és folyik bele az akváriumba a tesztfolyadék?
 
Ha a külső tapadókorong lepattan, nem rúgja ki magát a cső, és folyik bele az akváriumba a tesztfolyadék?
Ez egy jó meglátás viszont nem feszes ez azt jelenti ,hogy nincs olyan erő ami lerántaná a tapadókorongot így nem hinném ,hogy ebben az esetben ez előfordulna ,de köszönöm az észrevételt majd ellenőrízni fogom mindig !
 
Jó kis cucc, mostanában én is valami ilyesmin töröm a fejem, csak üvegből. Ha kész lesz a szakdoga lehet összedobom :)
 
Amúgy mi történne ha belefolyna az akváriumba a lötty??
 
Back
Oldal tetejére