• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Dryvit háló, hátul a lámpa rögzíti, elől mágnes.
View attachment 155806
Sikeresen megoldottad a feladatot. Szerintem sem valami szép, de ettől még praktikus. A kábel melletti réssznél lehet, hogy kiférne egy garnéla. Én inkább polikarbonátból csináltam volna tetőt, akkor a párolgás sem okozna problémát.
A megvalósítás nagyon kreatív, méltó a topic szellemiségéhez :)
 
Sikeresen megoldottad a feladatot. Szerintem sem valami szép, de ettől még praktikus. A kábel melletti réssznél lehet, hogy kiférne egy garnéla. Én inkább polikarbonátból csináltam volna tetőt, akkor a párolgás sem okozna problémát.
A megvalósítás nagyon kreatív, méltó a topic szellemiségéhez :)
Kösz!

Ez volt itthon, valószínűleg nem ez lesz a végleges megoldás.
 
Régóta szenvedek az Eheim Skim 350-el. Rossz konstrukciónak tartom, de ez nem ide tartozik :) Megpróbáltam egy kicsit feljavítani, saját igényeimhez igazítani. Nálam a skimmer nincs bent állandóan, csak akkor használom, ha szükséges (több akváriumban is ugyanazt).
Mindig bosszúságot jelentett, hogy elég nehéz kivenni. Néhány tapadókorong ilyenkor mindig leválik a skimmerről, az üvegen marad :) Találtam egy régi Aquael belső szűrőt. A tartó konzolja pont megfelelőnek tűnt. Először dróttal rögzítettem, de ez nem volt stabil. Végül FBS ragasztóval a skimmer legalsó tagjához (ahol a motorja van) ragasztottam a konzolt, így könnyen szétszedhető. A szerkezetet elég az üvegre akasztani, stabilan megáll. A konzollal beállítható az adott vízszinthez. Egyszerűen ki lehet venni, ha már nincs rá szükség.
A másik problémám az volt, hogy a skimmer kifolyója túlságosan közel van a beszívó részhez, ezért a felszíni koszt nem elég hatékonyan szívja be. Meghosszabbítottam a kifolyót, a végére tettem egy terelő lapot. Így a buborékokat egy kicsit távolabb eregeti.
Az eredeti szivacs is régen tönkrement, ezt egy méretre vágott TM30-as szivaccsal pótoltam, ami tökéletesen működik.
DSC01427.JPG
 
Neeem...a bohóchalak miatt akarok csinálni kiugrás elleni védelmet.
Hmm... 🤔Menyire vagy DIY? Mondjuk egy sima léckeret, teniszhálósan bedamilozva? Többszáz méter damilod biztosan van talonban. Viccet félretéve: állandó megoldás kell, vagy csak ideiglenes?
 
Hmm... 🤔Menyire vagy DIY? Mondjuk egy sima léckeret, teniszhálósan bedamilozva? Többszáz méter damilod biztosan van talonban. Viccet félretéve: állandó megoldás kell, vagy csak ideiglenes?
Állandóra kell, plexi keretre gondoltam így elsőre, a háló rögzítését még nem tudom.
 
Hali!

Restart elött állok, a jelenlegi világításom egy DIY megoldás, hűtőbordára ragasztott powerledek, saját vezérléssel, 3-4 éve üzemelt tökéletesen. A felfüggesztése egy kerékpár sárhányó tartó pálca keresztbe :D
Ennek a legnagyobb hátránya hogy nehéz matatni az akváriumban karbantartások alkalmával.
tiszta_aki.jpg

Az új akváriumhoz a lámpa rögzítését akarom egy kicsit tovább gondolni egy 3d nyomtatott kis konzollal.
Jelenleg itt áll a projekt:
Image from iOS (3).jpg

Funkcionálisan tök jó, 1-2mm-et hajlik a szerekzet a hűtőborda súlya alatt. Még designban kell egy kicsit finomítani, illetve a vezetékelésnek szeretnék egy rejtett kábelcsatornát beleszerkeszteni.
(És persze a lila szín se a végleges, valami konzervatív fekete/fehér/átlátszó lesz a végleges)
 
Szeretem amikor beindul ez a topic :) megosztanék én is egy két kókány találmányt (nem biztos, hogy elsőként, de még nem láttam).
Betongyűrű. Pl az ambúliát nem húzza le a kerámiagyűrű és lusta vagyok hetente/kéthetente szálanként leültetni, hogy aztán a fele felússzon másnapra.
Jobb lett volna 10-es helyett 16-18-as luk bele, de így is jó csak több kell. kis talajt rásöpörve nem látszik és "betonstabilan" tartja :D
IMG_20220116_172428.jpg
Normális tömítés a papír helyett Seachem és Easy life kupakokba.
IMG_20210828_140112.jpg
 
Hali!

Restart elött állok, a jelenlegi világításom egy DIY megoldás, hűtőbordára ragasztott powerledek, saját vezérléssel, 3-4 éve üzemelt tökéletesen. A felfüggesztése egy kerékpár sárhányó tartó pálca keresztbe :D
Ennek a legnagyobb hátránya hogy nehéz matatni az akváriumban karbantartások alkalmával.
View attachment 161744

Az új akváriumhoz a lámpa rögzítését akarom egy kicsit tovább gondolni egy 3d nyomtatott kis konzollal.
Jelenleg itt áll a projekt:
View attachment 161745

Funkcionálisan tök jó, 1-2mm-et hajlik a szerekzet a hűtőborda súlya alatt. Még designban kell egy kicsit finomítani, illetve a vezetékelésnek szeretnék egy rejtett kábelcsatornát beleszerkeszteni.
(És persze a lila szín se a végleges, valami konzervatív fekete/fehér/átlátszó lesz a végleges)
Nem rossz ötlet!
Milyen anyagot használsz nyomtatásra? Nem ridegedik el idővel?
 
Talán ide illik leginkább a kérdésem. Újra szeretném hasznosítani a meglévő fa dekorokat, szőlőtőke, vasfa. Viszont ránőtt a moha. Nem szeretném sütőben szárítani, ezért egyszerűen kitenném éjszakára a fagyba. Elpusztul a moha?
 
Back
Oldal tetejére