• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Mivel a sikmmerem beadta a kulcsot, így kellett valami megoldást találnom. Szerettem volna meghagyni az üveg szívópipákat, így arra ráhúzható verziót terveztem. Nem lett a legtökéletesebb, mert nem követi a vízfelszínt, de a feladatát ellátja. csináltam olyant is ami L alakban kiállt, de sajnos a koronát is sikerült eltörni, meg nagyon nehéz megtalálni súlyban azt a fejméretet ami nem süllyed , meg nem is emelkedik túlságosan ki a vízből . Alul van egy hasított rész, így szorosan fogja az üveget, felette persze nagyobb az átmérő belül a lecsorgó víznek. Illetve két részből van, hogy a vízszinthez lehessen igazítani.
 

Attachments

  • IMG_20181029_150815.jpg
    IMG_20181029_150815.jpg
    175.5 KB · Megtekintések: 33
  • IMG_20181029_150756.jpg
    IMG_20181029_150756.jpg
    309.9 KB · Megtekintések: 33
Utoljára módosított:
Ez már kókány kategória?

View attachment 67646
Ez így simán egy inline difúzor. :D Igaz a line legvégén tartozkodik a difi, de akkor is ott van. :D

Amúgy nem értem, hogy ez miért hatékonyabb, mint amikor a lilyvel szemközti falra szereled a diffuzort? Olyankor a túloldalt lefele megy az áramlat és a bubik elindulnak lent a lily irányába vissza. Elég látványosan. Értem, hogy van egy 30% ami egyenesen feljut. De ez a lily akasztás nem hiszem, hogy hatékonyabb. :)
 
Ez így simán egy inline difúzor. :D Igaz a line legvégén tartozkodik a difi, de akkor is ott van. :D

Amúgy nem értem, hogy ez miért hatékonyabb, mint amikor a lilyvel szemközti falra szereled a diffuzort? Olyankor a túloldalt lefele megy az áramlat és a bubik elindulnak lent a lily irányába vissza. Elég látványosan. Értem, hogy van egy 30% ami egyenesen feljut. De ez a lily akasztás nem hiszem, hogy hatékonyabb. :)

Szimplán GERONIMO a tapadókorong.
Ebben az akvában teheted nyugodtan a túloldalra, vagy el sem új oda az áramlás vagy a másik szűrő szív be a buborékokból.
Éppen készül egy reaktor, az majd hatékonyabb lesz mindennél.
 
Én azt nem értem, hogy miért nem kapható olyan átlátszó tapadókorong ami víz alatt nem fehéredik meg?

Felőlem lehetne piros is, csak működjön rendesen.
A reaktort meg a Meraki kapta, ott jobban szembelőtt van. Az is elég sufnituning kinézetű lett, hála a több éves felkészülésnek. :)
 
Nem sorolnám a kókány megoldások közé. Inkább ötletes. A kérdés inkább a hatékonysága, mivel közvetlenül a vízfelszín irányába megy az áramlás, és félő, hogy a CO2 rövid úton távozik.

Dc szerint egy árnyalattal jobb, mint amikor valami módon a víz alá volt nyomva.
 
Back
Oldal tetejére