• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Jómagam is nagy DIY hívő vagyok, de egy ilyen lámpát nem lenne szívem szétbarm... átalakítani. Bocs.

Szia!
Sokat gondolkodtam, hogy írjak - ne írjak?
Jó magam is kókányolok, nem keveset, de egy ilyen lámpát azért nem vágnék szét. :sneaky:
Szerintem inkább add el, és csinálj helyette valamit, ami oda való. Vagy vegyél egy kevésbé profi lámpát, és azt vágd szét.
Ha szétvágod akkor ennek az értéke 0 Ft lesz, és neked sem fog tetszeni a végeredmény.

Köszönöm hogy írtál végül, mert én is gondolkoztam hogy leírjam-e ezt a kérdést...
Azért is írtam hogy a tökéletes topic, mert ez aztán az igazi kókány :D

Azóta kicsit változott a projekt-terv, így a kókány elvetve..
A jelenlegi terv két darab 45-cm RBG Chihiros LED függyesztve.

Így a két világítás a dupla függesztő kiegészítővel együtt kb hasonló árkategória mint egy Odyssea 24W Quad.
Design szempontbó azért ez így mégiscsak jobban mutat, fényerőben meg szerintem elég brutál lesz (visszadimmelés valószínűleg kell majd)

Szóval kókány OFF ;-)
 
Köszönöm hogy írtál végül, mert én is gondolkoztam hogy leírjam-e ezt a kérdést...
Azért is írtam hogy a tökéletes topic, mert ez aztán az igazi kókány :D

Azóta kicsit változott a projekt-terv, így a kókány elvetve..
A jelenlegi terv két darab 45-cm RBG Chihiros LED függyesztve.

Így a két világítás a dupla függesztő kiegészítővel együtt kb hasonló árkategória mint egy Odyssea 24W Quad.
Design szempontbó azért ez így mégiscsak jobban mutat, fényerőben meg szerintem elég brutál lesz (visszadimmelés valószínűleg kell majd)

Szóval kókány OFF ;-)
Úgy gondolom, jól döntöttél. (y)
 
@BlackOut -nál tudsz majd érdeklődni (ha akarsz), neki is úton van a második darab a már meglévő első mellé.

@BlackOut: Feltételezem hogy meg vagy elégedve az RGB-s verzióval ha úton van már egy második.
Van valami jótanácsod vagy tapasztalatod amit érdemes lenne megfontolnom? vagy van estleg képed róla?
(kicsit OFF mert van külön Chihiros-os topic, de ott nem láttam véleményt az új RGB-s szériáról, csakúgy mint az A plus-ról sem)

egy 40 magas 50x50-es kocka fölé menne nekem két darab függesztve, visszadimmelve.
 
Mindig is gondolkodtam hogy kis akváriumba kellene valami skimmer szerűség. Amit a kereskedelemben lehet kapni , azok mint nagyok. Most el jött az ideje hogy barkácsoljak egyet, egy külsőszűrős skimmer.

Ezt sikerült összehoznom, tehát így néz ki:
View attachment 41534 View attachment 41535 View attachment 41537 View attachment 41538
Mivel nem tudtam hogy úgy fog működni mint egy gyári, leírást nem adtam róla. Igaz még egy kis finomításokat kellet csinálnom rajta. Végig kellet fúrni a felső részt, több víz bemenetel miatt, és az alsó "szoknyáját" , ki kellet cserélnem egy hosszabbra, hogy több levegő szoruljon alá, mert le süllyedt. Tökéletesen működik és teszi a dolgát.
A felhasznált anyag a következő:
- A külső szűrő megmaradt csövek/idomok. jbl-inset-19-25--szivo-ag-kulso-szurokhoz-.jpg A csövet könnyű meg hegeszteni mert PP (polipropilén). Egy öngyújtóval meg lehet melegíteni mind két anyagot. Gyorsan össze kell illeszteni, és a két anyag össze sül. A lyukat akkorára fúrtam, mint a cső belső átmérője.
- Az alsó szűrő kosár, az építőiparban használt, (nagyobb terhelésre) lyukacsos téglába dübelt.DSCF6158.JPG DSCF6159.JPG Az aljában kapott egy műanyag átlátszó kupakot.
- A felső rész meg zuhany váltó szelepnek a betétjét,atomjaira szét szettem,:D és átlátszó műanyag részét használtam fel (csere volt).zuhanyvalto_keramiabetet.jpg Ezt még körbe fúrtam, ahol nem volt lyuk. Az alsó rész (belseje) kapott egy 5 cm hossz mipolán csövet ami 2 mm kisebb mint a fekete cső belső átmérője. A külseje "szoknya" egy 25 mm mipolán csövet, ami a levegőt tartja meg.
 
Utoljára módosított:
Na ez már kókány! :D 12V-os 300 Ft-os kínai pumpa, telefon töltővel hajtva 6V-on, a szűrőanyag egy marék kerámia gyűrű, meg kb 2 dl szivacs. A szerkezet lelke a befőttes gumi, ami összetartja.

View attachment 43106 View attachment 43107
Most biztosan többen csodálkoznak, hogy mi tetszik ezen eddig legalább 5 embernek? Nekik elárulom: a tökéletes funkcionalitás, az ÖTLETESSÉG!

Kérdezném: Neked hogy vált be a szivattyú?
Korábban szintén rendeltem egyet. Kicsomagoltam-bekapcsoltam-visszacsomagoltam-visszaküldtem.
 
Most biztosan többen csodálkoznak, hogy mi tetszik ezen eddig legalább 5 embernek? Nekik elárulom: a tökéletes funkcionalitás, az ÖTLETESSÉG!

Kérdezném: Neked hogy vált be a szivattyú?
Korábban szintén rendeltem egyet. Kicsomagoltam-bekapcsoltam-visszacsomagoltam-visszaküldtem.
Kb 1 hete megy, eddig teljesen rendben van. Ezzel a táppal hajtva nincs hangja, 12V-on már valószínűleg lenne valamennyi, de víz alatt szerintem akkor sem zavaró. A táp szerencsére nem melegszik. Vízhozamot nem mértem, de forrasztás után a mosdóba engedtem pár cm vizet, betettem, bedugtam. Szép szökőkút volt, kb 60 cm-re fellőtte a vizet a levegőbe, meglepődtem. A tapadókorongok természetesen nem érnek semmit, pár mp után elengednek.
Most néztem az eöblöt, úgy tűnik ezt a modellt már nem gyártják, az enyém 1,5-2 évet pihent itthon. Máshoz vettem, arra nem került sor.
 
Kb 1 hete megy, eddig teljesen rendben van. Ezzel a táppal hajtva nincs hangja, 12V-on már valószínűleg lenne valamennyi, de víz alatt szerintem akkor sem zavaró. A táp szerencsére nem melegszik. Vízhozamot nem mértem, de forrasztás után a mosdóba engedtem pár cm vizet, betettem, bedugtam. Szép szökőkút volt, kb 60 cm-re fellőtte a vizet a levegőbe, meglepődtem. A tapadókorongok természetesen nem érnek semmit, pár mp után elengednek.
Most néztem az eöblöt, úgy tűnik ezt a modellt már nem gyártják, az enyém 1,5-2 évet pihent itthon. Máshoz vettem, arra nem került sor.
Akkor lehet, hogy csak én fogtam ki. Iszonyú zajos volt, alacsonyabb feszültséggel is. Pláne ahhoz képest, hogy brushless.
 
Nem gondoltam, hogy ide fogok ismét posztolni. Tönkrement a LED vezérlés, így most 130w megy nekik. (Legalább tesztelem)
Eddig a hősugárzó ventije volt fent, de hangos volt. Ez most SAN storage ventikkel megy és tökéletes :) :)

Kellemes ünnepeket...
20171226_163443.jpg 20171226_163354.jpg
 
Aztán nem ám kiderül, hogy a Solar-nál is van vagy 40% eltérés az egyes daraboknál :D

Nincs semmi eltérés, még izzó csere után is egyformán világítottak. Sanyi által beszúrt képen a jobboldaliban az eredeti izzó van, a baloldaliban pedig 5200K-es GE. Hiába na, ez egy robosztus mestermű. Nem tud sokmindent, de amit tud, azt masszívan, konstans minőségben tolja. :)
 
Utoljára módosított:
Mivel eltört a drop checkerem nem tudtam ,hogy áll a co2 szint és ideges kezdtem lenni. Mive még élesztős a rendszerem így szeretem mindig látni az aktuális értékeket. Nos anyagok terén nem volt túl nagy választék így összekokányoltam egy ideglenes drop chechert egy szilikon csőből egy dugóból , két tapadókorongból és 2 gyorskötegelőből. Nem szép ,de randa ! :D Nem vagyok büszke rá ,de ideglenesen megteszi míg nem lesz másik :/

View attachment 7616

View attachment 7617

View attachment 7618

View attachment 7619

Na ilyet nem sűrűn kellene csinálni :D
Tegnap üzemeltem be a CO2 rendszerem és elfelejtettem venni az üzletben drop checkert. A te írásod segített gyors pár napos megoldást találni, köszi! ;):D A közeli kisállat boltban szerencsére volt Ista CO2 teszt folyadék azért elugrottam.
Gf0FygF.jpg
 
Back
Oldal tetejére