• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Szerintem kínai pajtásaink fordították rosszul [emoji4]
A tökig letekertem, szerintem megállt a motor. De az is lehet hogy nem is próbáltam ki.
De van olyan verzió, ahol 3-5% az alja...
Dimmerként nem szoktam odáig letekerni. Be van jelölve a dobozon 1V osztásonként, most 8V-on megy.
OK. A motorok már 20-30%-nál sem forognak (de legalábbis nem indulnak el), viszont a LED még 1%-nál is "dereng". Attól még teljesen jól használható ez a szabályzó, csak szerettem volna felhívni a figyelmét annak, aki esetleg nem tudja, hogy LED szabályzásnál ez várható...
 
Szép estét mindenkinek!
Aquario Neo élesztős co2 rendszerhez szeretnék gázelválasztót eszkábálni, hogy ne taknyosodjon a difi. Tud valaki tippet adni, hogy mit használjak tartálynak? Az esztétikum is számít mert látható helyre kerül majd. Előre is hálás köszönetem :)
 
Köszi a gyors válaszért!
Utána néztem a PET előformának és ez a megoldás nagyon tetszene. Az egyetlen probléma, hogy nem tudok ilyet beszerezni mivel a gyártók csak nagy tételben forgalmazzák (elvileg).
Valakinek van ezzel tapasztalata? Vagy lehet tőlük darabra is venni?
 
Szép estét mindenkinek!
Aquario Neo élesztős co2 rendszerhez szeretnék gázelválasztót eszkábálni, hogy ne taknyosodjon a difi. Tud valaki tippet adni, hogy mit használjak tartálynak? Az esztétikum is számít mert látható helyre kerül majd. Előre is hálás köszönetem :)
Ha tudsz valakitől szerezni sodastreamos palackot, akkor azt is lehet használni. Eleve nyomásálló, nem nagy mert csak literes, és vannak szép mintásak is, a szája is egész nagy. Viszont azért írtam, hogy "szerezni" mert ugyan sok helyen kapni, de elég drága, 2ezer forint körül van egy darab. Viszont a gépekkel szoktak többet is adni.
 
Sziasztok,

Azt hiszem megtaláltam a tökéletes topicot :)

Éppen tervezgetek egy projektet, és ehhez kapcsolódóan lenne világítási kérdésem.
A tervezendő aki egy 50*50 lenne 40-es magassággal.
Ehhez szeretnék függeszett világítást.
Első körben az Odyssea Quad 24W-ra esett a választásom, 4 *24W miatt 0,96 W/l lenne a fény ami már jónak tűnik.
https://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html

Ami miatt megtetszett hogy 2-2 T5öt külön tudok kapocsolni, csakúgy mint a led-et -> így 3 időzítővel egész flexibilis lenne a felhasználása.
(nigro egy korábbi írásából kiindulva 24Wh/G - nál lehet felvezető meg levezető világítási órákat)

Ami a hátráltató tényező hogy mint kiderült oladlirányba nem nyúlhatok túl az akváriumon...
50-es armatúra amibe kb 100W-ot bele tudok pakolni még nem sikerült találnom.

Ekkor jött egy barkácsötlet fénycsövek böngészése közben:
Juwelnek van egy családja a HiLite ahol 24W de a hossz csak 438mm (nem 549mm)
Elérhető csövek:
JUWEL HiLite Day 438mm 24W 8000K 1200lm
JUWEL HiLite Nature 438mm 24W 4100K 1300lm
JUWEL HiLite Colour 438mm 24W 6400K 1300lm

itt jött az ötlet hogy egy kis sufnituning-al szétszedni a quad lámpát, és lecsapni a hosszát pontosan 111mm-rel akkor beleférnének pöccre ezek a csövek - és így pontosan 49,9cm lenne az armatúra szélessége (a gyári ugya 61cm)
(magyar ember barátja a flex...)

és ide várnám a lesújtó véleményeket vagy a mentő ötleteket. :)

bónuszkérdés: milyen csöveket használnátok ezekből?
Az én elképzelésem szerint colourból 2 db-ot, illetve 1-1 darab Nature és Day csövet használnék.

illetve azokat a kommenteket akinek volt lehetősége szétszedni egy ilyen Quad lámpát, hogy egyáltalán megvalósítható-e a dolog...

update: a dual lámpáról találtam egy videót, ez alapján megoldható lenne
 
Utoljára módosított:
Mai nap kicsit mívesebb kókányolásra adom a fejem.
Elhatároztam, hogy nem fecskendőzök tovább Carbot. pumpás adagolót készítek.
Korábban már vettem egy 5 literes EasyCarbot. Van kifogyott Tropica 300 ml flakon, kifogyott 500 ml GA-micro-macro flakon.
Egy hármas összeházasítás a terv. A Tropica flakont kimostam, kiszárítottam, a pumpáját kihajítottam mert széttört :cautious:. A Carbo fényérzékenysége miatt reggel lefújtam feketére, kimaszkoltam a csavaróját, meg egy 3 mm-es sávot teljes hosszában, hogy látható legyen mennyi is van benne. Hogy pontos 1ml/ nyomás legyen a GA pumpát kapta meg (csodák csodájára ugyanaz a menet). Ha megszáradt, az 5 literes Carbo címkéjét megkapja, mert valahogy az is pont méret :D.
Remélem csenget a Tropica vagy az Easy Life a szabadalomért :ROFLMAO::ROFLMAO::greedy:.
tropica-premium-novenytap-125-ml_1.jpg pumpafej01.jpg easy-life-easy-carbo-5000ml.jpg
 
Én folyékony szappanadagolóval tolom a carbot/excelt már ezer éve. :)
Bevallom nem sötétítettem, mert úgyis az akva alatt van, csak akkor éri fény amikor pumpálok. :D De képet rakjál fel majd a műről, biztos igényesebb ezerrel mint az enyém. :p
 
Mai nap kicsit mívesebb kókányolásra adom a fejem.
Elhatároztam, hogy nem fecskendőzök tovább Carbot. pumpás adagolót készítek.
Korábban már vettem egy 5 literes EasyCarbot. Van kifogyott Tropica 300 ml flakon, kifogyott 500 ml GA-micro-macro flakon.
Egy hármas összeházasítás a terv. A Tropica flakont kimostam, kiszárítottam, a pumpáját kihajítottam mert széttört :cautious:. A Carbo fényérzékenysége miatt reggel lefújtam feketére, kimaszkoltam a csavaróját, meg egy 3 mm-es sávot teljes hosszában, hogy látható legyen mennyi is van benne. Hogy pontos 1ml/ nyomás legyen a GA pumpát kapta meg (csodák csodájára ugyanaz a menet). Ha megszáradt, az 5 literes Carbo címkéjét megkapja, mert valahogy az is pont méret :D.
Remélem csenget a Tropica vagy az Easy Life a szabadalomért :ROFLMAO::ROFLMAO::greedy:.
View attachment 41485 View attachment 41484 View attachment 41483
Én folyékony szappanadagolóval tolom a carbot/excelt már ezer éve. :)
Bevallom nem sötétítettem, mert úgyis az akva alatt van, csak akkor éri fény amikor pumpálok. :D De képet rakjál fel majd a műről, biztos igényesebb ezerrel mint az enyém. :p

Na készenvan, a címke lehetne kicsivel szolidabb is, de jó lesz ahogy van. :)
IMG_20171005_162551.jpg
 
Mindig is gondolkodtam hogy kis akváriumba kellene valami skimmer szerűség. Amit a kereskedelemben lehet kapni , azok mint nagyok. Most el jött az ideje hogy barkácsoljak egyet, egy külsőszűrős skimmer.

Ezt sikerült összehoznom, tehát így néz ki:
DSCF6075.JPG DSCF6077.JPG DSCF6079.JPG DSCF6078.JPG
 
Sziasztok,

Első körben az Odyssea Quad 24W-ra esett a választásom, 4 *24W miatt 0,96 W/l lenne a fény ami már jónak tűnik.
https://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html

Ami miatt megtetszett hogy 2-2 T5öt külön tudok kapocsolni, csakúgy mint a led-et -> így 3 időzítővel egész flexibilis lenne a felhasználása.
(nigro egy korábbi írásából kiindulva 24Wh/G - nál lehet felvezető meg levezető világítási órákat)

és ide várnám a lesújtó véleményeket vagy a mentő ötleteket. :)
Jómagam is nagy DIY hívő vagyok, de egy ilyen lámpát nem lenne szívem szétbarm... átalakítani. Bocs.
Sziasztok,

Azt hiszem megtaláltam a tökéletes topicot :)

Éppen tervezgetek egy projektet, és ehhez kapcsolódóan lenne világítási kérdésem.
A tervezendő aki egy 50*50 lenne 40-es magassággal.
Ehhez szeretnék függeszett világítást.
Első körben az Odyssea Quad 24W-ra esett a választásom, 4 *24W miatt 0,96 W/l lenne a fény ami már jónak tűnik.
https://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html

Ami miatt megtetszett hogy 2-2 T5öt külön tudok kapocsolni, csakúgy mint a led-et -> így 3 időzítővel egész flexibilis lenne a felhasználása.
(nigro egy korábbi írásából kiindulva 24Wh/G - nál lehet felvezető meg levezető világítási órákat)

Ami a hátráltató tényező hogy mint kiderült oladlirányba nem nyúlhatok túl az akváriumon...
50-es armatúra amibe kb 100W-ot bele tudok pakolni még nem sikerült találnom.

Ekkor jött egy barkácsötlet fénycsövek böngészése közben:
Juwelnek van egy családja a HiLite ahol 24W de a hossz csak 438mm (nem 549mm)
Elérhető csövek:
JUWEL HiLite Day 438mm 24W 8000K 1200lm
JUWEL HiLite Nature 438mm 24W 4100K 1300lm
JUWEL HiLite Colour 438mm 24W 6400K 1300lm

itt jött az ötlet hogy egy kis sufnituning-al szétszedni a quad lámpát, és lecsapni a hosszát pontosan 111mm-rel akkor beleférnének pöccre ezek a csövek - és így pontosan 49,9cm lenne az armatúra szélessége (a gyári ugya 61cm)
(magyar ember barátja a flex...)

és ide várnám a lesújtó véleményeket vagy a mentő ötleteket. :)

bónuszkérdés: milyen csöveket használnátok ezekből?
Az én elképzelésem szerint colourból 2 db-ot, illetve 1-1 darab Nature és Day csövet használnék.

illetve azokat a kommenteket akinek volt lehetősége szétszedni egy ilyen Quad lámpát, hogy egyáltalán megvalósítható-e a dolog...

update: a dual lámpáról találtam egy videót, ez alapján megoldható lenne
Szia!
Sokat gondolkodtam, hogy írjak - ne írjak?
Jó magam is kókányolok, nem keveset, de egy ilyen lámpát azért nem vágnék szét. :sneaky:
Szerintem inkább add el, és csinálj helyette valamit, ami oda való. Vagy vegyél egy kevésbé profi lámpát, és azt vágd szét.
Ha szétvágod akkor ennek az értéke 0 Ft lesz, és neked sem fog tetszeni a végeredmény.
 
Sziasztok,

Azt hiszem megtaláltam a tökéletes topicot :)

Éppen tervezgetek egy projektet, és ehhez kapcsolódóan lenne világítási kérdésem.
A tervezendő aki egy 50*50 lenne 40-es magassággal.
Ehhez szeretnék függeszett világítást.
Első körben az Odyssea Quad 24W-ra esett a választásom, 4 *24W miatt 0,96 W/l lenne a fény ami már jónak tűnik.
https://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html

Ami miatt megtetszett hogy 2-2 T5öt külön tudok kapocsolni, csakúgy mint a led-et -> így 3 időzítővel egész flexibilis lenne a felhasználása.
(nigro egy korábbi írásából kiindulva 24Wh/G - nál lehet felvezető meg levezető világítási órákat)

Ami a hátráltató tényező hogy mint kiderült oladlirányba nem nyúlhatok túl az akváriumon...
50-es armatúra amibe kb 100W-ot bele tudok pakolni még nem sikerült találnom.

Ekkor jött egy barkácsötlet fénycsövek böngészése közben:
Juwelnek van egy családja a HiLite ahol 24W de a hossz csak 438mm (nem 549mm)
Elérhető csövek:
JUWEL HiLite Day 438mm 24W 8000K 1200lm
JUWEL HiLite Nature 438mm 24W 4100K 1300lm
JUWEL HiLite Colour 438mm 24W 6400K 1300lm

itt jött az ötlet hogy egy kis sufnituning-al szétszedni a quad lámpát, és lecsapni a hosszát pontosan 111mm-rel akkor beleférnének pöccre ezek a csövek - és így pontosan 49,9cm lenne az armatúra szélessége (a gyári ugya 61cm)
(magyar ember barátja a flex...)

és ide várnám a lesújtó véleményeket vagy a mentő ötleteket. :)

bónuszkérdés: milyen csöveket használnátok ezekből?
Az én elképzelésem szerint colourból 2 db-ot, illetve 1-1 darab Nature és Day csövet használnék.

illetve azokat a kommenteket akinek volt lehetősége szétszedni egy ilyen Quad lámpát, hogy egyáltalán megvalósítható-e a dolog...

update: a dual lámpáról találtam egy videót, ez alapján megoldható lenne


Az a gond ezek a csövek arany árban vannak, minden évben cserélni elég költséges. Inkább készíts egy DIY led lámpát. Itt találsz ötleteket : https://akvakertesz.hu/threads/diy-led-szalagos-vilagitas.2657/page-75
 
Back
Oldal tetejére