• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Megadta magát a mérleg, viszont elfogyott a nitrát, úgyhogy csináltam egy kókány karos mérleget a száraz tápnak 😁
Hozzávalók
lézertoll tengely
Sütőbe való grill csirke nyárs 😂 mérőkar
ragszalag
Ellensúlynak vízcseppek. 1ml víz ugyebár 1gramm
2db easylife kupak

Mérés előtt, vízcseppekkel egyensúlyoztam ki a mérő kart, pontos vízszintes állásba.
Majd beletettem a jobb oldali edénybe szemre 20g KNO3-at. A bal oldalon fecskendővel elkezdtem adagolni a vizet, amíg egyensúlyba nem került. Majd leolvasva a fecskendő skáláját meg is van a kapott érték 😁
Elég érzékeny lett, egy cseppre is reagált 👍

Megtenné valaki, hogy megmérne 20 ml csapvizet, és 20 ml RO vizet ékszer mérlegen? Előre is köszönöm
 

Attachments

  • IMG_20210903_201131~2.jpg
    IMG_20210903_201131~2.jpg
    109.4 KB · Megtekintések: 42
Megadta magát a mérleg, viszont elfogyott a nitrát, úgyhogy csináltam egy kókány karos mérleget a száraz tápnak 😁
Hozzávalók
lézertoll tengely
Sütőbe való grill csirke nyárs 😂 mérőkar
ragszalag
Ellensúlynak vízcseppek. 1ml víz ugyebár 1gramm
2db easylife kupak

Mérés előtt, vízcseppekkel egyensúlyoztam ki a mérő kart, pontos vízszintes állásba.
Majd beletettem a jobb oldali edénybe szemre 20g KNO3-at. A bal oldalon fecskendővel elkezdtem adagolni a vizet, amíg egyensúlyba nem került. Majd leolvasva a fecskendő skáláját meg is van a kapott érték 😁
Elég érzékeny lett, egy cseppre is reagált 👍

Megtenné valaki, hogy megmérne 20 ml csapvizet, és 20 ml RO vizet ékszer mérlegen? Előre is köszönöm
Szerintem több lehet a mérési pontatlanság, minthogy kimutasd a két féle víz közötti súlykülönbséget.
 
Köszönöm!

Tényleg van ára, bár csak 1x kell megvenni...
Közben gondolkodtam. Jó lehet a vékonyabb is, csak a hátsó oldalán kell egy merőleges hajtás(3-4cm) lefelé és máris merevebb. Ugyanezt a két rövid oldalon is megteheted, és akkor már a frontüvegnél nem fog kelleni a hajtás, elég csak ráengedni az üveg peremére. És ha van az üveg mögött helyed, akkor hátratolható karbantartáshoz. 😉
 
Utoljára módosított:
Közben gondolkodtam. Jó lehet a vékonyabb is, csak a hátsó oldalán kell egy merőleges hajtás(3-4cm) lefelé és máris merevebb. Ugyanezt a két rövid oldalon is megteheted, és akkor már a frontüvegnél nem fog kelleni a hajtás, elég csak ráengedni az üveg peremére. És ha van az üveg mögött helyed, akkor hátratolható karbantartáshoz. 😉
Ezt nagyon tetszik, jól kitaláltad megint! a hajlítás nagyon jó merevítést ad neki, és le sem esik így. akár elöl is lehet ha valami ízléses kerettel el lehet fedni.

@kopasznyak jól sejtem, hogy a szökések ellen kell és nem akarsz párás üveg fedelet nézni? van még valami speckó indok? csak kíváncsi vagyok mint mindig :D
ha kész ne felejtsd el megosztani a képet :D
 
Ezt nagyon tetszik, jól kitaláltad megint! a hajlítás nagyon jó merevítést ad neki, és le sem esik így. akár elöl is lehet ha valami ízléses kerettel el lehet fedni.

@kopasznyak jól sejtem, hogy a szökések ellen kell és nem akarsz párás üveg fedelet nézni? van még valami speckó indok? csak kíváncsi vagyok mint mindig :D
ha kész ne felejtsd el megosztani a képet :D
Igen, a csigák hajlamosak kimászni, meg ma az egyik Amano is kiugrott, szerencsére épp időben észrevettem...
Ha összebarkácsilram valamit, megmutatom🙂
 
Back
Oldal tetejére