• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Ha már kókány megoldások...
én ikea-ban vettem fröccsenésgátló rácsot és abból vagdostam ki garnélavédőket a szűrőkhöz... évek után sem rozsdásodott (nem úgy mint a kapható rozsdamentes garnélavédők a beszívókra).
Mire nincs neked időd?! de le a kalappal előtted, hogy volt türelmed végig járni a áruházba, és még keresni a dolgokat. Nekem a első 10 percben, idegrángásaim lettek :D
 
Mire nincs neked időd?! de le a kalappal előtted, hogy volt türelmed végig járni a áruházba, és még keresni a dolgokat. Nekem a első 10 percben, idegrángásaim lettek :D
rég volt az már, és már nem is tudom miért voltam ott... csak ez az akvarista betegség... ha meglátok valamit az ugrik be hogy én mire tudnám használni. Na így vettem ezt is :D
 
Ha már kókány megoldások...
én ikea-ban vettem fröccsenésgátló rácsot és abból vagdostam ki garnélavédőket a szűrőkhöz... évek után sem rozsdásodott (nem úgy mint a kapható rozsdamentes garnélavédők a beszívókra).
Hát erre semmi hasonlót nem dobott a gugli
 
Hát erre semmi hasonlót nem dobott a gugli
1614111326970.png
ez nagyon finom acélháló... az ikea-s szövött aminél elmozdulnak a szálak, de már egyszer sikerült valahol vennem olyat ami nem szálakból szőtt, azt jobban szerettem.
Fém szúnyoghálót is vettem (azt máshoz) de az szerintem rozsdásodna
 
A granélavédőhöz hasonló ollóval is esetleg vágható fém rácsot milyen néven és hol keressek? Sarokszűrőt szeretnék mögé rejteni, hogy elé tudjak köveket ragasztgatni
Veszprémben van egy kiskereskedelmi bolt, Metaker néven. Saválló acélhálót egész sűrű szövéssel is tartanak. A jóval ritkábban vettem fél éve, arra kötöttem mohát. Viszont láttam a sűrűt is.
 
Köszönöm a segítséget, ha esetleg bárkinek bármi beugrik, ne tartsa vissza!
Nekem ad találatot a Gogol. Igaz Budapestre semmi, de több vidéki nagyvárosban készítenek, vagy forgalmaznak ilyet. Keresőszó: saválló szitaszövet. Szerintem a debreceni a nyerő, mert netről is rendelhetsz és az 1000mm*300mm csík barátibb áron lesz, mint egy egész m2.
 
Sziasztok!
Nem találtam megfelelő topicot, ezért itt kérdeznék, a kedvenc helyemen :)
DIY belső szűrőt szeretnék garnélás akváriumba. Vennék egy méretre vágott szivacs hasábot. Erre kellene készítenem egy 2 cm-es furatot, hogy a powerheadet rá tudjam applikálni (ez lenne a DIY része a dolognak). Van valakinek ötlete, hogyan tudnám ezt házilag megoldani?
 
Sziasztok!
Nem találtam megfelelő topicot, ezért itt kérdeznék, a kedvenc helyemen :)
DIY belső szűrőt szeretnék garnélás akváriumba. Vennék egy méretre vágott szivacs hasábot. Erre kellene készítenem egy 2 cm-es furatot, hogy a powerheadet rá tudjam applikálni (ez lenne a DIY része a dolognak). Van valakinek ötlete, hogyan tudnám ezt házilag megoldani?
Borotvapenge + megfelelő méretű pvc cső + szigszalag. A cső szélénél csak pár mm-re kell túlnyúlnia a pengének és jól rá kell feszíteni szigetelőszalaggal. Valahogy így:
FB_IMG_1619378641347_edit_30512792108363.jpg
 
Sziasztok!
Nem találtam megfelelő topicot, ezért itt kérdeznék, a kedvenc helyemen :)
DIY belső szűrőt szeretnék garnélás akváriumba. Vennék egy méretre vágott szivacs hasábot. Erre kellene készítenem egy 2 cm-es furatot, hogy a powerheadet rá tudjam applikálni (ez lenne a DIY része a dolognak). Van valakinek ötlete, hogyan tudnám ezt házilag megoldani?
Tudom, nem ez volt a kérdés, de jobban járnál, ha vennél egyet. Nem drágább, mintha megveszed a szivacstömböt, és lyukat csinálsz rá. A legkisebb méret, ami kapható 10x10x15cm. Ebből egyszerűen lehet kisebbet csinálni.
Ha nem találod a helyét, szívesen segítek magánban.
Egyébként én is a napokban csináltam ilyet (csak nem hasábot, hanem D=80mm H=50mm-es hengereket, amit előszűrőnek szeretnék használni.
A 20mm-es műanyag cső részre, egy megfelelő méretű bőrlyukasztóval csináltam 16-17mm-es lyukat egyetlen kalapácsütéssel. :)
 
Tudom, nem ez volt a kérdés, de jobban járnál, ha vennél egyet. Nem drágább, mintha megveszed a szivacstömböt, és lyukat csinálsz rá. A legkisebb méret, ami kapható 10x10x15cm. Ebből egyszerűen lehet kisebbet csinálni.
Ha nem találod a helyét, szívesen segítek magánban.
Egyébként én is a napokban csináltam ilyet (csak nem hasábot, hanem D=80mm H=50mm-es hengereket, amit előszűrőnek szeretnék használni.
A 20mm-es műanyag cső részre, egy megfelelő méretű bőrlyukasztóval csináltam 16-17mm-es lyukat egyetlen kalapácsütéssel. :)
A garnélák miatt klasszikus belső szűrőt nem használhatok. Ebben az akváriumban éveken át bevált a légpumpa+szivacsszűrő párosítás. Pár hónapja átkerült egy másik szobába, ahol már számít, hogy ne legyen hangos. Rászereltem egy powerheadet a meglévő két szivacsszűrőre, de nem vált be. Csendes ugyan, de túl gyors az áramlás, ezért nagyon hamar eltömődik a szivacs. Ráadásul csúnya is. Ezért gondoltam, hogy veszek egy szivacs hasábot (sajnos csak kék színben találtam), és fúrok rá lyukat, amibe beledugom a powerhead csonkját. Ha van esetleg jobb ötleted, nagyon szívesen fogadom, akár itt, akár magánban.
Előre is köszönöm.
 
A garnélák miatt klasszikus belső szűrőt nem használhatok. Ebben az akváriumban éveken át bevált a légpumpa+szivacsszűrő párosítás. Pár hónapja átkerült egy másik szobába, ahol már számít, hogy ne legyen hangos. Rászereltem egy powerheadet a meglévő két szivacsszűrőre, de nem vált be. Csendes ugyan, de túl gyors az áramlás, ezért nagyon hamar eltömődik a szivacs. Ráadásul csúnya is. Ezért gondoltam, hogy veszek egy szivacs hasábot (sajnos csak kék színben találtam), és fúrok rá lyukat, amibe beledugom a powerhead csonkját. Ha van esetleg jobb ötleted, nagyon szívesen fogadom, akár itt, akár magánban.
Előre is köszönöm.
Egyáltalán mekkora az ominózus akvárium?
 
A garnélák miatt klasszikus belső szűrőt nem használhatok. Ebben az akváriumban éveken át bevált a légpumpa+szivacsszűrő párosítás. Pár hónapja átkerült egy másik szobába, ahol már számít, hogy ne legyen hangos. Rászereltem egy powerheadet a meglévő két szivacsszűrőre, de nem vált be. Csendes ugyan, de túl gyors az áramlás, ezért nagyon hamar eltömődik a szivacs. Ráadásul csúnya is. Ezért gondoltam, hogy veszek egy szivacs hasábot (sajnos csak kék színben találtam), és fúrok rá lyukat, amibe beledugom a powerhead csonkját. Ha van esetleg jobb ötleted, nagyon szívesen fogadom, akár itt, akár magánban.
Előre is köszönöm.
Bocsi, de úgy látszik, nem értem a feladatot... :(
- Ha gyorsan eltömődik, az szerintem jó, mert azt jelenti, hogy legalább jól szűr. ;)
- Powerheadhoz kapható kifúrt szivacs, mindenféle méretben és mindenféle színben: kék, zöld, fekete, fehér. Milyen szín kellene?
Nem értem, miért akarsz fúrni, amikor helyetted már kifúrták? Már az is egy kihívás, hogy koncentrikusan, pontosan a szivacstömb közepére essen a lyuk. (személyes tapasztalat)
 
60 literes kocka.
Az már nem kicsi. Ha már DIY, akkor egy pvc szennyvizes csöves külsőszűrő? A 110-es csőhöz létezik tisztító nyílásos idom.unnamed.jpg
Egy 110es kupak és dugó beragasztása után van egy szűrő házad, amibe tehetsz egy belső perforált szívó csövet a szivacssal. Igaz, hogy így egy belső zárt valami lesz, de tudsz benne helyet hagyni a garnéláknak, öblítő szelep beiktatásával, a leszippant rabok simán kijönnek. Ha érdekel előkotrom, hogy nézett ki a DIY szűrő házam anno....
 
Bocsi, de úgy látszik, nem értem a feladatot... :(
- Ha gyorsan eltömődik, az szerintem jó, mert azt jelenti, hogy legalább jól szűr. ;)
- Powerheadhoz kapható kifúrt szivacs, mindenféle méretben és mindenféle színben: kék, zöld, fekete, fehér. Milyen szín kellene?
Nem értem, miért akarsz fúrni, amikor helyetted már kifúrták? Már az is egy kihívás, hogy koncentrikusan, pontosan a szivacstömb közepére essen a lyuk. (személyes tapasztalat)
Ezt az akváriumot korábban 2 db "Ista dupla L" szivacsszűrővel szűrtem, légpumpával hajtva. Tökéletesen működött, de hangos volt. Az akvárium átkerült egy másik szobába, ahol már csendesnek kell lennie. Több szivacsszűrő alkatrészeiből sikerült összelegózni egy olyan szerkezetet, ahol összesen 2-2 db hengeres szivacs vízszintesen elhelyezve, oldalra nyúlik ki (mint valami kar). Ez is tökéletesen szűr, de elég csúnya. A másik problémám ezzel a megoldással, hogy nagyon nehéz tisztítani. Nehéz leszedni a szivacs hengereket a tartó csőről. Ezért gondoltam arra, hogy egyetlen nagy, függőlegesen álló szivacs hasábbal oldanám meg a szűrést. Ezt eltakarni is könnyebb lenne. Az a problémám, hogy nem találok ilyen méretben megfelelő szivacsot. Láttam 10x10x20 cm méretűt, ez jó lenne, de azon nincs furat.
 
Az már nem kicsi. Ha már DIY, akkor egy pvc szennyvizes csöves külsőszűrő? A 110-es csőhöz létezik tisztító nyílásos idom.View attachment 146786
Egy 110es kupak és dugó beragasztása után van egy szűrő házad, amibe tehetsz egy belső perforált szívó csövet a szivacssal. Igaz, hogy így egy belső zárt valami lesz, de tudsz benne helyet hagyni a garnéláknak, öblítő szelep beiktatásával, a leszippant rabok simán kijönnek. Ha érdekel előkotrom, hogy nézett ki a DIY szűrő házam anno....
Köszönöm az ötletet. Az a bajom, hogy külső szűrőt itt nem tudok használni, mert nincs hová tenni. Akasztós sem lehet, mert elrontaná a látványt. Marad valamilyen belső megoldás. Itt most nem a DIY a lényeg, hanem az, hogy ne lógjon ki semmi az akváriumból. Gyári belső szűrő lenne a legegyszerűbb, de sajnos egyik sem garnélabiztos.
 
Back
Oldal tetejére