• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Ezzel csak elsuhan a levevegő a víz felszínnin. Egy kicsit még kellene dönteni, hogy a levegő, a víz felszínre csapódjon, hogy a fekmelegedet víz, ami a a felső rétegben van, azt lehűtse.
Eléggé mozog a levegő a vízfelszín felett elősegítve a párolgást és a világítás által termelt hőt is elfújja, majd letesztelem, hogy tudnék még pár tized fokot nyerni.
 
Eléggé mozog a levegő a vízfelszín felett elősegítve a párolgást és a világítás által termelt hőt is elfújja, majd letesztelem, hogy tudnék még pár tized fokot nyerni.
Például úgy, ahogy Adrián írta. :)
Hidd el, nem hülyeségből vagy okoskodásból írta. Így használja a fórumozók 90%-a is, sőt, a JBL sem véletlenül úgy tervezte, hogy dönteni lehessen. :)

szerk.: ui.: ha jól tudom, TZ csinált 3D nyomtatóval készített "állványt" ezekhez a PC ventikhez egyáltalán nem drágán, annál jobb és egyszerűbb megoldást nem fogsz találni. Persze az már nem ebbe a topicba való. :)
 
Például úgy, ahogy Adrián írta. :)
Hidd el, nem hülyeségből vagy okoskodásból írta. Így használja a fórumozók 90%-a is, sőt, a JBL sem véletlenül úgy tervezte, hogy dönteni lehessen. :)

szerk.: ui.: ha jól tudom, TZ csinált 3D nyomtatóval készített "állványt" ezekhez a PC ventikhez egyáltalán nem drágán, annál jobb és egyszerűbb megoldást nem fogsz találni. Persze az már nem ebbe a topicba való. :)
Azt nem vitatom, hogy jobb és hatékonyabb ha a vízre van "borítva" a venti, de egyelőre ezek akadtak a kezembe és még így is hatékonyabb a semminél😅, és köszönönöm hogy, megemlítettétek hogy TZ csinál venti konzolt. így nem kell keresgélnem, régebbről emlékeztem, hogy valamelyik hobbitársunk kínál erre megoldást, csak nem emlékeztem ki.
 
Sziasztok!
Szeretném valahogy feketére színezni a zöld, gyári Eheim be- és kifolyó csöveket. Természetesen olyan megoldást szeretnék, ami nem káros az élővilágra. Van valakinek tapasztalata ilyesmiben?
 
Sziasztok!
Szeretném valahogy feketére színezni a zöld, gyári Eheim be- és kifolyó csöveket. Természetesen olyan megoldást szeretnék, ami nem káros az élővilágra. Van valakinek tapasztalata ilyesmiben?
Akril festék nem oldódik vízben, nem lesz baj belőle, de a mechanikai behatásoknak nem fog ellenállni. Tehát a lily fel le húzásakor majd elkezd leperegni. Az Otok is leszopogatják.
Nem próbáltam, de az akril alapozók épp ezt gátolják meg (Otokra fejlesztették ki ;) ) Makett boltban kaphatóak ilyen alapozók.
 
Akril festék nem oldódik vízben, nem lesz baj belőle, de a mechanikai behatásoknak nem fog ellenállni. Tehát a lily fel le húzásakor majd elkezd leperegni. Az Otok is leszopogatják.
Nem próbáltam, de az akril alapozók épp ezt gátolják meg (Otokra fejlesztették ki ;) ) Makett boltban kaphatóak ilyen alapozók.
Szia! Köszönöm a tippet. Megpróbálom beszerezni.
 
Sziasztok!
Szeretném valahogy feketére színezni a zöld, gyári Eheim be- és kifolyó csöveket. Természetesen olyan megoldást szeretnék, ami nem káros az élővilágra. Van valakinek tapasztalata ilyesmiben?
Esetleg elektronikai, villanyszerelő boltbol fekete zsugorcső. Ráhuzod es rámelegited.
 
Nem lenne olcsobb venni egy masik markat? Van atlatszo es fekete is. Hasznaltan is lehet. Olcsobb is lehet es nem kell felni, hogy valaki megpusztul.

Szia!
Köszönöm a válaszod. Elviekben igazad van, de a gyakorlatban nálam egy kicsit bonyolultabb a helyzet. Több dolgot is ki kellene cserélni (16/22 befolyó, 12/16 kifolyó, Eheim Lily Pipe, Eheim gömbcsukló). Sajnos ezekben mind megtalálható a csodálatos zöld műanyag cső). Nem találtam mindegyikre alternatívát. Üvegből sem tudom megoldani, mert a tető és a merevítés miatt csak a sarokba tudom tenni a csöveket. Ezért gondoltam, hogy inkább lefestem a látható, kb. arasznyi területet a szerelvényeken.
 
Sziasztok!
Ez lesz az első bejegyzésem :) sajnos képet még nem tudok feltölteni.

No viszont, egyelőre átmeneti megoldásképp sikerült felbiggyeszteni az üvegre a checkert így:
lényegében egy külső szűrő/esőztetőhöz való tappancs belső "villáit" nyomtam az amúgy masszív(nak tűnő) checkerbe.

Nem a világ legszebbje, de hátha valakinek hasonló, akár ideiglenes problémája akad, így gondoltam megosztom. Pár napja stabilan a helyén. Igen.. átlátszóval szebb lenne. :)


//ugyanitt, köszi szépen mindenkinek az összes információt bármiről is. Irgalmatlan mennyiségű bejegyzést böngésztem már itt át,
bár eddig csak csendben. Illetve a linkelt képeket igyekeztem időtállóra állítani.
 
sajnos ez az első akvárium, a "fedelet" már levettem róla a világítás végett, de ez amolyan csúnyácska felül műanyag keretes darab, így nem fér fel a tetejére.
ha egyszer eljön az újraindítás akkor biztosan egy "rendes" lenne a cél, de még csak 1 éves + nevezzük tanuló akráviumnak, ahol a külleme itt-ott másodlagos, bár szempont nyilván, csak még tényleg tanuló akvárium, CO2 is csak nagyjából 1,5 hetes.
Egy újraindítást, főleg az átköltözés és "lebontás" részét, egyelőre nem szívesen vállalnám be. Most úgy vagyok vele, hogy annyit nem ér, hogy sokat kockáztassak.

(+ a vízállás is jogos, épp matatok benne a kép készültekor, nincs teljesen tele :) )
 
A granélavédőhöz hasonló ollóval is esetleg vágható fém rácsot milyen néven és hol keressek? Sarokszűrőt szeretnék mögé rejteni, hogy elé tudjak köveket ragasztgatni
 
A granélavédőhöz hasonló ollóval is esetleg vágható fém rácsot milyen néven és hol keressek? Sarokszűrőt szeretnék mögé rejteni, hogy elé tudjak köveket ragasztgatni
Ha már kókány megoldások...
én ikea-ban vettem fröccsenésgátló rácsot és abból vagdostam ki garnélavédőket a szűrőkhöz... évek után sem rozsdásodott (nem úgy mint a kapható rozsdamentes garnélavédők a beszívókra).
 
Back
Oldal tetejére