• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Én azt figyeltem meg,hogy pl.nálam dupla mennyiségeket tol.Ereszt egy felhőadagot ,majd rá pár percre megint egyet.
 
Nekem még az a fura, hogy olvasom teljesen lágy vízben alig működik nektek. Lehet ez a rács anyaga miatt van?
Az eredetinél nincs ilyen probléma.

Ha jól értettem a teljesen nullás vízzel van csak gond. Ennek viszont csak elméleti jelentősége van nem?
 
Ha jól értettem a teljesen nullás vízzel van csak gond. Ennek viszont csak elméleti jelentősége van nem?

Nem tudom, csak olvastam hogy a barkács cucc lágy vízben alig vagy keveset ereget. Ezért írtam hogy az eredeti ott is jól működik, ami azért fontos, mert nálunk pl csak lágy vízben mennek a bemutató akváriumok.
 
Az is vitatott dolog, hogy pl a desztvíz és/vagy az ioncserélt víz sem vezeti az áramot, vagyis csak kis mértékben...Mivel hiányoznak belőle az ionok vagymi...
 
Lágy (RO) vízzel töltitek, de utána visszasózzátok, nem? Ezzel pedig növelitek a víz vezetőképességét.

Sosem lesz nullás a víz az akváriumban ha agyagos aljzat van. TDS általában 100-120-150 között mozog (talaj 80ppm-re hozza általában). Sózás csak indokolt esetben nem ész nélkül automatán :)
 
kémiailag tiszta vízben csak hidroxid és oxónium ionok vannak amik autoprotolízissel egyensúlyi reakciót tartanak a H2O-val.

H2O + H2O ⇌ H3O+ + OH−.
Dani ,szerintem ez mindenkinek egyértelmű volt:facepalm: MIVAAAAAN?????:eek::eek::eek::eek::eek:
Hú ez már nekem magas:bored:
 
Ehh :D A víz bomlik ionjaira, majd visszaalakul vízzé. Ezért vezeti kismértékben az áramot a deszt.víz is.
 
Bocs, pontatlanul fogalmaztam.
Tehát arra lennék kíváncsi, hogy olyan vízben, amit Viktor leírt, ami a bemutató akváriumokban van, amiben a gyári cucc szépen teljesít, abban a diy hogy teljesítene, Abban talán megegyezhetünk, hogy ez a víz nem kémiailag tiszta, és nem is túl életszerű, hogy kémiailag tiszta vízben használnánk :)
 
Bocs, pontatlanul fogalmaztam.
Tehát arra lennék kíváncsi, hogy olyan vízben, amit Viktor leírt, ami a bemutató akváriumokban van, amiben a gyári cucc szépen teljesít, abban a diy hogy teljesítene, Abban talán megegyezhetünk, hogy ez a víz nem kémiailag tiszta, és nem is túl életszerű, hogy kémiailag tiszta vízben használnánk :)
Bocsi srácok ,nem akarok beleduruzsolni a kémiaórátokba,de az a víz is csak addig tiszta amíg bele nem teszik az akváriumba.Másnapra már megváltoznak a paraméterei nemde(hal,és garnikaka,mulm stb)????????Vagy akkor a mértékben nem változik????
 
Pont ezt mondom :)
Arra akartam kilyukadni, hogy a diy cuccnak nem kell desztvízben teljesítenie, mert soha nem kerül olyan helyzetbe :)
Kémiához meg nem értek :p
 
Jó a felhő, de valamiért kicsi a köd.

Arra kell figyelni az adagoláson kívül, hogy elég intenzív legyen a porlasztás és az megfelelően eljusson az akvárium minden részére.
A vidiben lévő porlasztás gyenge lenne egy kis akváriumhoz is.

Ha nem megfelelő a porlasztás és a bekeveredés, akkor nincs látványos hatása. Olyan ez mint a CO2. 10ppm CO2-vel labdába sem lehet rúgni egy komolyabb növényes akváriumnál. 30ppm meg majdnem mindenre tökéletes.
A kettő között a beoldás mennyisége és a bekeveredés az egyetlen különbség.
 
Back
Oldal tetejére