• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

valami tipp a beszerzésre, hogy ilyen kb szunyogháló szerű acélmentes rácsot/hálót/acélszövetet honnan lehet beszerezni kis tételben?
találtam egy céget, de ők 1m-es tekercseket árulnak, 5000 forintos négyzetméter áron.
Nálunk a mezőgazdasági boltokban árulják.
Rám is néztek, amikor 5x10 cm-es darabot kértem, de simán levágták :D
 
mit szóltok ahhoz a hálóhoz, amit teatojásokhoz, illetve nagyobb teáskancsóhoz adnak, hogy tedd bele a teafüvet.
Tuti nem réz, inkább rozsamentes fém háló, mivel ázik folyamatosan a tea benne 100 fokon, vagy 100 Ft-os boltból rozsdamentes konyhai szűrő :)

tekeri nekem is a fantáziámat ez a dIY csillag, viszont nem tudom, akarok-e nyulkálni az akváriumban, miközben 12V 1A van szabadon belevezetve.... érintésvédelmi szaki véleményezhetné :)

Ha törpefesztôl valami bajod lesz akkor csodabogár vagy!!! :D Ezt még meg is nyalom! Kellemetlen de semmi baj nincs belôle. Ha annyira parás akkor meg ki kell kapcsolni addig. Az összes cuccra amit beleraksz az akiba az van írva hogy húzd ki mielött matatsz benne.
 
Nem kell ahhoz diy cuccnak a vízben lennie .Én ha picit sebes kézzel(ki szokott lyukadni a bőr a kezemen a fugázás miatt) matatok az akváriumban papucs nélkül akkor már csípi a kezem a víz.Pedig minden gyári az akváriumban.Lehet a skimmer húz át vagy a TS egy kicsit??Bocs az offért:)
azért az komoly, ha ez tényleg az áram. minden elektromosság a legkisebb ellenállás felé megy, ha egy twinstar két elektródja közt van 3mm, a kezed meg 10 centire van tőle, nem fog odáig elvándorolni aztán vissza.

szóval ha valami csípi és az tényleg áram, akkor ott komolyabb gond van! ennek utána kéne járni.
 
azért az komoly, ha ez tényleg az áram. minden elektromosság a legkisebb ellenállás felé megy, ha egy twinstar két elektródja közt van 3mm, a kezed meg 10 centire van tőle, nem fog odáig elvándorolni aztán vissza.

szóval ha valami csípi és az tényleg áram, akkor ott komolyabb gond van! ennek utána kéne járni.
@nebula ha egészséges kézzel nyúlok bele akkor nem érzem ,csak ha seb vagy ilyen hiányosabb a bőr van a kezemen valahol.Ujjaim vége szokott többnyire ,néha ilyen lenni.Szerintem kis áramerősség lehet ,mert a halak is vidáman megvannak ,meg a garnélák is.
 
Huh hogy ti miket össze nem tudtok barkácsolni, nem semmi... Én sajnos satu vagyok az elektronikához meg kémiából sem voltam soha a toppon. Akkor ez most a vííízbőő veszi ki jaa zokszigént? :D :D :LOL::ROFLMAO:(y)
 
Es a Twinstar azon keves cegek koze tartozik aki levedette a format, megjelenest,

A formához, sőt megjelenéshez éppen, hogy nem ragaszkodnék. Persze szép, de engem zavar, hogy az aksiban van. Nagyon drukkolok, hogy valaki elkészíti a "bypass" (vagy inline, nem t'om hogy nevezzem) változatot. Szerintem úgy is kellene működnie és mennyivel esztétikusabb lenne. Vagy hülyeséget mondok?
 
Utoljára módosított:
A formához, sőt megjelenéshez éppen, hogy nem ragaszkodnék. Persze szép, de engem zavar, hogy az aksiban van. Nagyon drukkolok, hogy valaki elkészíti a "bypass" (vagy inline, nem t'om hogy nevezzem) változatot. Szerintem úgy is kellene működnie és mennyivel esztétikusabb lenne. Vagy hülyeséget mondok?
Nekem is ez jutott rögtön eszembe, mert talán az áránál a kinézete ami visszatartóbb a twinstarnak.
 
Nem megcsinálni nehéz! Helyesen alkalmazni hogy ellássa a feladatát de a többi élôlények ne ártson. Hasonló megoldással mint a külsô reaktorok simán meg lehet csinálni.
 
@nebula ha egészséges kézzel nyúlok bele akkor nem érzem ,csak ha seb vagy ilyen hiányosabb a bőr van a kezemen valahol.Ujjaim vége szokott többnyire ,néha ilyen lenni.Szerintem kis áramerősség lehet ,mert a halak is vidáman megvannak ,meg a garnélák is.

lehet, hogy nem érzed, de attól még ott van :) valamivel belemérnék azért.
 
Erdeklodve figyelem mit hoztok ossze.
Ahogy elnézem a technikai része már megoldott barkácsban, innentől már tényleg csak az elektronikai része a kérdéses.
Hány volttal megy?
Milyen időközönként és mennyi időre kapcsol be?

Tegnap voltam eMZé Zolinál, neki is van egy Twinstarja és beszélgettünk róla. Igazából azt tudta elmondani róla, hogy szerinte valamilyen algoritmus alapján működik, mégpedig kb. úgy, hogy az első bekapcsoláskor (vagy reseteléskor) az elején sűrűn kapcsol be, majd minél több nap teleik el, úgy egyre kevesebbet és kisebb időkre kapcsol be. Látszólag nincs benne érzékelő, csak a 2 háló, így valóban ilyesmi lehet a működési elve. Nincs benne semmi, ami a víz paramétereit figyelné.
Innentől nem olyan bonyolult összehozni egy áramkört (annak aki ért hozzá), amelyen lenne pl. 2 db potméter, az egyikkel lehetne állítani, hogy milyen időközönként kapcsoljon be, a másikkal meg, hogy mennyi időre? Ez így egyszerűbb áramkör, minthogy valamilyen algoritmusos áramkört összehozni, bár lehet, hogy az sem lenne bonyolult. :)
Ettől függetlenül dícsérte Zoli a készüléket, hogy tényleg nagyon hatásos. :)
Este fel is hívom az egyik elektronikai ismerősömet, hogy szerinte mennyiből lehetne kihozni egy ilyen áramkört? :)
 
Nekem még az a fura, hogy olvasom teljesen lágy vízben alig működik nektek. Lehet ez a rács anyaga miatt van?

Az eredetinél nincs ilyen probléma.
 
Nekem még az a fura, hogy olvasom teljesen lágy vízben alig működik nektek. Lehet ez a rács anyaga miatt van?

Az eredetinél nincs ilyen probléma.

Az lehet a titka hogy a twinben van egy részegység ami figyeli a folyamatot és változtatja az áramot a vezetôképesség fügvényében.
 
Az lehet a titka hogy a twinben van egy részegység ami figyeli a folyamatot és változtatja az áramot a vezetôképesség fügvényében.

Valami elképzelhető van, mert pl vízcserénél azonnal beindul látszólag "felhagyva" a programmal. Ha nem lenne, akkor csak buta módon tolná az időzítést. De nem tudom megmodani hogy megy, nehéz kifigyelni.
Az biztos hogy ritkul a bekapcs, de akár egy szűrő leállításnál is beindulhat a rendszer.
 
Valami elképzelhető van, mert pl vízcserénél azonnal beindul látszólag "felhagyva" a programmal. Ha nem lenne, akkor csak buta módon tolná az időzítést. De nem tudom megmodani hogy megy, nehéz kifigyelni.
Az biztos hogy ritkul a bekapcs, de akár egy szűrő leállításnál is beindulhat a rendszer.

Utána nézek hogy a hidroxilnak mennyi köze van a vezetôképességhez. Lehet hogy folyamatosan van törpefeszültség és ezzel figyeli a hidroxil szintet. A vízcsere egyértelmüen változtatja, a flow is elméletileg.
 
Back
Oldal tetejére