• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY hybrid fényforrás

geo3872

Új regisztrált
... ha nem ide kellett volna posztolni, kérem az admint, hogy tegye a helyére! köszönöm!

Vettem egy JUWEL Vision 180-as akváriumot, amin egy 2x35 Wattos 742 mm-es T5-ös fényforrás van (Natural és Daylight). Kiderült, hogy ez kevés lesz növényes akváriumhoz, így a következő "tuningot" hajtottam végre rajta:

A gyári JUWEL fényforrásnál a két fénycső között van egy trapéz keresztmetszetű műanyag ház, aminek az alja majdnem teljesen sima. Ide felragasztottam teljes hosszban 3 ledszalagot: 1 sor melegfehér, 1 sor hidegfehér, 1 sor RGB, minhárom szín meghajtva ...

Egyenlőre úgy tűnik, beválik, mert bekapcsolás után 2-3 perccel a növényeim elkezdenek bubizni ...

Ha valaki megmondja, hogy lehet ide képet feltölteni, fel is teszek róla egy képet!

Egyenlőre egy problémát kell megoldanom: viszonylag szűk a hely a vízfelszín és a ledszalag között, így eléggé felmelegszik a ledszalag, és a 3M ragasztó elenged. Lehet, hogy ez holnapra megoldódik, mert a ragasztó megköt, ha nem akkor ki kell találnom valamilyen rögzítést.

UPDATE #1

A ragasztó nem hogy nem kötött meg, de fel is púposodott a szalag, kettő is... visszaszedtem, és Pattex-Pálmatex szupererőssel - 120C-ig hőálló elvileg - alákentem, majd referálok, hogy ott marad-e így!

UPDATE #2

... inkább biztosra mentem, megfurkáltam a műanyag házat, és 3x10-es süllyesztett fejű forgácslap-csavarokat tekertem bele kb. 5 centinként, mindkét oldalon, majd 1-es cordell-zsinórral átbandázsoltam, így ha a ragasztó leolvad, akkor sem esik bele a vízbe a ledszalag... egyenlőre működik!
 
Hú hát ezt nagyon jó hogy föltetted engem biztos hogy érdekel a dolog.Illetve ez a megoldás.Sajna én nem tudom hogy képet ide hogy lehet feltenni,de örömmel venném ha majd töltenél fel erről a megoldásról.Sajna én is egy juwel aksival próbálok növényezni és a világítás a gyenge pontom.Amíg nem lesz keret egy új aksira addig meg meg kéne oldani valahogy.Úgyhogy én várni fogom a képeket ;)
 
hello!

a külső linkes megoldásról tudok, csak azt gondoltam, van a fórumnak saját fotoszervere ...

de akkor próbáljuk meg így:

UPDATE #1 (talán most működni fog...bocsi)
UPDATE #2 (na majd most ...)

DSC08705.JPG

DSC08702.JPG

DSC08703.JPG

DSC08700.JPG
 
Szia!

A fotóalbumot nem tudod képként beilleszteni. Szerkeszd a hozzászólásodat, és azon képek linkjeit tedd be egymás után, amelyeket szeretnél megjeleníteni. (Külön sorokban, IMG kódok közé.)

Ja, és a témát áthelyeztem ide a DIY szekcióba.
 
kz710 said:
Ilyen led szalagot honnan lehet beszerezni?

sok helyen

60-led-m-viz-meleg-5050-feher-szuper-eros-led-szalag
60-led-m-viz-hideg-feher-5050-szuper-eros-led-szalag
60-led-m-rgb-vizallo-5050-smd-szinvaltos-led-szalag

ezek a jelenleg kapható legnagyobb teljesítményű ledszalagok (a webshop szerint!) de ennél nagyobb teljesítményűnél vélhetően hűtést is kellene csinálni, az enyémmel tegnap 8 órát világítottam, nem volt "üzemzavar" és meg tudtam fogni a ledszalagot kikapcsolás után, ami azt jelenti, hogy kb. 50C fokos lehetett ...

UPDATE #1

Bocsánat, de nem tudom a gyártó oldalát, így csak a terméket tudtam linkelni, tekintve, hogy egyébként is erre irányult a kérdés, de legközelebb majd priviben linkelek, így jó lesz ?!
 
geo3872 said:
kz710 said:
Ilyen led szalagot honnan lehet beszerezni?

sok helyen, pl itt:

ezek a jelenleg kapható legnagyobb teljesítményű ledszalagok (a webshop szerint!) de ennél nagyobb teljesítményűnél vélhetően hűtést is kellene csinálni, az enyémmel tegnap 8 órát világítottam, nem volt "üzemzavar" és meg tudtam fogni a ledszalagot kikapcsolás után, ami azt jelenti, hogy kb. 50C fokos lehetett ...

Ha nem "fázol" az aukciós link moderálva-tól (én sűrűn rendelek mindenfélét, a tapasztalataim jók) akkor pl. 1/3-ad áron van 72w-os ledszalag.
 
geo3872 said:
kz710 said:
Ilyen led szalagot honnan lehet beszerezni?

sok helyen

60-led-m-viz-meleg-5050-feher-szuper-eros-led-szalag
60-led-m-viz-hideg-feher-5050-szuper-eros-led-szalag
60-led-m-rgb-vizallo-5050-smd-szinvaltos-led-szalag

ezek a jelenleg kapható legnagyobb teljesítményű ledszalagok (a webshop szerint!) de ennél nagyobb teljesítményűnél vélhetően hűtést is kellene csinálni, az enyémmel tegnap 8 órát világítottam, nem volt "üzemzavar" és meg tudtam fogni a ledszalagot kikapcsolás után, ami azt jelenti, hogy kb. 50C fokos lehetett ...

Hosszútávon megérné, ha hűteni tudnád a LED szalagokat, mert így sokkal hamarabb fognak veszíteni a fényerejükből.
Első lépésként én ráragasztanám a szalagokat egy olyan széles alumínium lemezre, amit kényelmesen el tudsz helyezni a fedélben. Lehet, hogy elég lesz ez a hőleadó felület is.
 
... igen, én is gondoltam rá, de egyrészt akkor még közelebb kerülne a ledszalag a vízhez, másrészt beszéltem a ledes "gurukkal" azt mondják, hogy ezek a nagy fényerejű ledek ezen a hőmérsékleten dolgoznak, nincs szükségük külön hűtésre, a vízzáró műkaucsuk réteg miatt melegszik egyébként, csupaszon nem lenne ilyen meleg, az üzemidőre a gyártó így is 10 év garanciát vállal folyamatos üzemben, én kiegészítésnek használom a 2x35 W T5 mellé 12-től 17-ig (deleltetem a növényeket) talán meg se érem, hogy cserélni kelljen ... :lol:
 
Back
Oldal tetejére