• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY függesztett lámpa led szallagból két 60 cm-es akváriumra vezérlővel

Zsotti01

Kertész szaki
Sziasztok!

Gondoltam megosztom másokkal is a saját (eddigi) tapasztalatomat a fenti témában.

A lámpa elkészítésének fő célja a halak stresszmentes ébredésének, illetve elalvásának elősegítése volt, melyet az alábbi dolgokból képzeltem el:
- 1 db TC420 vezérlő
- 1 db led tápegység 12V 20.8A 250W fém ház
- 2 db 60 cm-es alumínium profil végzárókkal
lámpánként:
- 2 méter 5730 SMD dupla chip 6500K 28W (x2)
- 1 méter 5730 SMD chip 4000K 18W (x1)
- 1,5 méter 5050 SMD chip piros led 14,4W (x1,5)
- 1 méter 5050 SMD chip kék led 14,4W (x1)

A lámpák alakulásáról képeket készítettem, melyeket ahogy időm engedi meg fogok osztani veletek.
 
Szia!

Az akváriumok méretéről írnál pár szót.
Az alu profilokat mire rakod,zárt medencék(tetőre gondolok),vagy függesztet lesz?
Milyen halak, dimmerelve lesz alapból( melegedés miatt)
Ha van időd szívesen olvasnánk.
 
Az aksik 60x30x36-os optiwhite-ok, nyitotta medencék. A lámpa, mint a címben is írtam, függesztettek lettek (elkészült nagy nehezen - négy napos alkotás volt). Az egyik aksiban molly-k, pár kubotai és rengeteg Neocaridina heteropoda található. A másikban arany- és borostyán molly, otto-k illetve egyéb lazacok (vörös neon, esprei razbóra, zöldsávos razbóra)+amano garnélák vannak. A dimmerelést (programozást egy TC-420 vezérlő végzi. Képeket lassan töltögetem.... :D
 
A hőmérséklet az ,hogy alakul?
Gondolom a ledek soha nem mennek 100%-on,tehát a program végig PWM ben van.
A legnagyobb hőmérséklet valószinűleg délben van? (kézzel még fogható?)
 
A hőmérséklet az ,hogy alakul?
Gondolom a ledek soha nem mennek 100%-on,tehát a program végig PWM ben van.
A legnagyobb hőmérséklet valószinűleg délben van? (kézzel még fogható?)

Hőmérsékletét nem mértem, viszont mikor hazamegyek (16:30 körül), akkor már elég forró. Szabad kézzel csak pillanatra lehet megfogni. A ledek egyike se megy 100 %-on (a TC-420 programozása alapján a dupla chipes 7030SMD megy max 60%-on - egy csatornán 4A-t ad le, ez megy 2méterrre). Ez a led melegít a legjobban. A többi max 50-on megy, azok nem fűtenek.
 
Hőmérsékletét nem mértem, viszont mikor hazamegyek (16:30 körül), akkor már elég forró. Szabad kézzel csak pillanatra lehet megfogni. A ledek egyike se megy 100 %-on (a TC-420 programozása alapján a dupla chipes 7030SMD megy max 60%-on - egy csatornán 4A-t ad le, ez megy 2méterrre). Ez a led melegít a legjobban. A többi max 50-on megy, azok nem fűtenek.
Ha kézzel éppen érinthető, akkor kb. 60-70°C lehet. Ez Bőven 100-120°C feletti chip hőmérsékletet jelent. Az álmoskönyv szerint, félő, hogy nem lesz hosszú életű a LED.
 
Ha kézzel éppen érinthető, akkor kb. 60-70°C lehet. Ez Bőven 100-120°C feletti chip hőmérsékletet jelent. Az álmoskönyv szerint, félő, hogy nem lesz hosszú életű a LED.

Ahonnan vásároltam, az ottani leírás alapján a dupla chipes 7030SMD-ből 1 méter áramfelvétele 2 A. A TC420 csatornánként ad le 4 A-t maximálisan. Ez ugye 2 méter ledszalagot jelent - ennyit tettem én is bele (4 sor 50 cm-es). A vezérlésnél max 60%-on hajtom, és ezt a led szalagot speciális hővezető ragasztóval rendeltem-tettem fel. Az aluprofil teteje ilyen meleg, alul nem fogdostam. Reményeim szerint a hővezetés miatt talán nem annyira meleg alul.
 
Back
Oldal tetejére