• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY függesztett lámpa led szallagból két 60 cm-es akváriumra vezérlővel

A hőmérséklet egy kicsit magas ,de gondolom ez csak a dél körül van ,utána fokozatosan csökken a kitöltési tényező(PWM).
A tápegységnek nincs hangja?
 
A hőmérséklet egy kicsit magas ,de gondolom ez csak a dél körül van ,utána fokozatosan csökken a kitöltési tényező(PWM).
A tápegységnek nincs hangja?

A tápegység eléggé hangos a venti miatt, de a szekrény miatt elviselhető. Olyan , mintha a számítógép egész éjjel menne... A hőmérséklet kb 11:00-től 20:00-ig melegebb. Ilyen a vezérlése (Ch1 - I. akvárium dupla 7030SMD, Ch2 - II. akvárium dupla 7030SMD, Ch3 - mindkét akvárium 7030SMD 4000K, Ch4 - mindkét akvárium piros led, Ch5 - mindkét akvárium kék led):


587e7b9904d078d4803207ef12c92ede.jpg
 
Egyébként már látszik az új pilács hatása. Hátul a tóalmák elkezdtek pirosodni. :D (és több lett a zöld alga is.. :( )
 
Csak óvatosan kérdem,(még nincs tapasztalatom)nem megy túl sokat a piros led sor?
Valahol azt olvastam itt a fórumon,hogy ez a felelős a sok algáért.
 
A tápegység eléggé hangos a venti miatt, de a szekrény miatt elviselhető. Olyan , mintha a számítógép egész éjjel menne... A hőmérséklet kb 11:00-től 20:00-ig melegebb. Ilyen a vezérlése (Ch1 - I. akvárium dupla 7030SMD, Ch2 - II. akvárium dupla 7030SMD, Ch3 - mindkét akvárium 7030SMD 4000K, Ch4 - mindkét akvárium piros led, Ch5 - mindkét akvárium kék led):


View attachment 49781
Nekem ez a világítási idő túl sok, akár dimmerelve akár nem. Túl van nyújtva.
 
Visszább vettem az intenzitásból (40-50%-ra), a világítási időből nem. Egész jól bevált a hónapok során ez a fajta világítás, a legjobb benne, hogy emelhető, így jobban hozzáférek az akvához. Valamiért az anubiasok nem szeretik, olyan mintha "bevízkövesednének". A többi növénynek bevált, esténként még a MC is bubizik.
 
Visszább vettem az intenzitásból (40-50%-ra), a világítási időből nem. Egész jól bevált a hónapok során ez a fajta világítás, a legjobb benne, hogy emelhető, így jobban hozzáférek az akvához. Valamiért az anubiasok nem szeretik, olyan mintha "bevízkövesednének". A többi növénynek bevált, esténként még a MC is bubizik.
Az anubiasok bizony bevízkövesedhetnek a kemény víztől, nálam is így van.
 
Back
Oldal tetejére