• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY esőztető

Dhanten

Kertész tanonc
Helló mindenki! Olyan problémával állok szemben, hogy tervezem egy wabi építését, de a hétvégék java részét egyedül töltené itthon, és nem tudnám spriccelni. Ezért azon gondolkozom, hogy egy esőztetőt tennék fölé, ami egy arduinoval lenne vezérelve, és naponta 2-3 alkalommal menne pár mp-ig. Hasonlót mint ami viváriumokban, és hasonlókban van. A vezérlés a kisebbik gondom, azt megoldanám, de hogy milyen szivattyú kell hozzá, milyen fejjel, azt nem tudom. Sima vízpumpa (230l/H) meghajt egy esőztetőt ami 100-800l/h-tud? Előállítaná azt a nyomást a szivattyú hogy működjön a rendszer? E-öbölös kínai cuccokon gondolkodom.
 
Sima vízpumpa szerintem ide annyira nem jó, inkább vegyél autóbontóban valamilyen ablakmosó szivattyút tartállyal és pár fúvókát. Nem kizárt, hogy meg kell majd törni a vízsugarat, mert az ablakmosóé elég koncentrált.
 
Én RO booster pump, vagy high pressure pump címszavakra keresnék, de amúgy a saját tapasztalatom azt mutatja, hogy ha pl. egy gömb Wabi beáll, (és nem felejted el lekapcsolni a lámpát), akkor akár 3-4 napo is kibír spriccelés nélkül.
Esőztetőt ettől függetlenül én is régóta akarok építeni... :)
 
Én is utánanéztem 1-2 dolognak. A legalacsonyabb nyomású permetező fej 0,3-0,4mPa-nál nyit. De egy komolyabb 0,7 mPa. Erre már nem elég a sima szivattyú. Szerintem az ablakmosó szivattyú is kevés lenne hozzá. A legolcsóbb szivattyú amit találtam e-öbölön kb 2500ft ami 0,4 mPa-t tud a kínaiak szerint. Aztán 3500-tól (0,7mPa) csillagos égig. De ezek 70w-os szivattyúk, és kell hozzá még tápegység is mert 12v-os pumpák. Az akvarisztika szűrők és vízpumpák nagy mennyiségben tudnak szállítani, de kis nyomáson, ami ezekhez nem jó.
Egy sima összedugós csőcsatlakozás kibírhat ekkora nyomást? Vagy már menetes kell.
 
Ha nincs túl messze egy csatlakozási pont a hálózati vízrendszerre szerintem egy párakapus fúvóka is jó lehet egy hosszabb csővel és egy mágnesszeleppel. Lehet ennek a párakapus fúvókának nem is kell akkora nyomás, egy ablakomosó szivattyú is elviheti, akkor már mobilabb a rendszer.
 
Ha nincs túl messze egy csatlakozási pont a hálózati vízrendszerre szerintem egy párakapus fúvóka is jó lehet egy hosszabb csővel és egy mágnesszeleppel. Lehet ennek a párakapus fúvókának nem is kell akkora nyomás, egy ablakomosó szivattyú is elviheti, akkor már mobilabb a rendszer.
A párakapus fuvókához is elég magas nyomás kell, és a hálózati víz sajnos elég messze van!
 
Nekem volt egy kaméleonom és készítettem neki egy terráriumot, amibe rendeltem egy ExoTerra Monsoon MULTI porlasztófejet. Ezt építettem össze a Gardena Micro Drip rendszerével, itt is van porlasztó fej de nekem az túl erős volt. A rendszer meghajtását úgy oldottam meg,hogy kávéfőző rezgőszivattyút (ebből rengeteg típus van (nyomás,szállítási mennyiség,méret,stb. az enyém 6bárt tudott)) helyeztem el egy 10literes hordó tetején. Ezt kapcsoltattam egy másodpercre állítható időzítővel.
 
Nekem volt egy kaméleonom és készítettem neki egy terráriumot, amibe rendeltem egy ExoTerra Monsoon MULTI porlasztófejet. Ezt építettem össze a Gardena Micro Drip rendszerével, itt is van porlasztó fej de nekem az túl erős volt. A rendszer meghajtását úgy oldottam meg,hogy kávéfőző rezgőszivattyút (ebből rengeteg típus van (nyomás,szállítási mennyiség,méret,stb. az enyém 6bárt tudott)) helyeztem el egy 10literes hordó tetején. Ezt kapcsoltattam egy másodpercre állítható időzítővel.

Ez a KV főző szivattyú nem is rossz ötlet! Ahogy néztem, olcsóbban beszerezhető (használtan) mint a kínai verzió, és ezek már 230V-al mennek, tehát táp sem kell hozzá!
Magyar aukciós oldalon pár ezer ft-ért lehet venni használt, de működö kávéfőzőt!
 
Ez a KV főző szivattyú nem is rossz ötlet! Ahogy néztem, olcsóbban beszerezhető (használtan) mint a kínai verzió, és ezek már 230V-al mennek, tehát táp sem kell hozzá!
Magyar aukciós oldalon pár ezer ft-ért lehet venni használt, de működö kávéfőzőt!
Egy baja van csak a rezgő szivattyúnak. Nagyon hangos tud lenni...
 
Egy baja van csak a rezgő szivattyúnak. Nagyon hangos tud lenni...

Igen, ezzel mindenképp számolni kell! Én bele építettem egy dobozba ami ki lett szigetelve. Valamint a kilépő oldalon meg lett fojtva (hogy nagyobb legyen a szivattyú házban a nyomás ) egy kis gardenas csappal. Így egész elviselhető lett. Amit még érdemes tudni, hogy egyhuzamban maximum 2percig szabad üzemeltetni őket, bár ezt megint típusa válogatja.
 
Igen, ezzel mindenképp számolni kell! Én bele építettem egy dobozba ami ki lett szigetelve. Valamint a kilépő oldalon meg lett fojtva (hogy nagyobb legyen a szivattyú házban a nyomás ) egy kis gardenas csappal. Így egész elviselhető lett. Amit még érdemes tudni, hogy egyhuzamban maximum 2percig szabad üzemeltetni őket, bár ezt megint típusa válogatja.

A hangon, és a 2 percen egy wabi esetén nem aggódok, mert naponta 2-3 alkalommal kapcsolna be, szerintem 2-3mp-re
 
Back
Oldal tetejére