• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY duplacsap

robee19

Nézelődő
Üdv! Első hozzászólásnak egyből új témát nyitok, ezért Mindenki, de főleg a moderátorok elnézését kérem. Sokat olvasgattam a jobbnál jobb kreálmányaitokat, viszont nem láttam, hogy bárkiben is felmerült volna az (általam horribilisen túlárazottnak tartott) eheim duplacsapok helyettesítése valamivel. Métnapja erősen bújom az étert, hogy miből mit lehetne kihozni, egyenlőre sikertelenül. Bárkinek valami ötlete? Esetleg megbízható kínai másolatok?
 
Üdv! Első hozzászólásnak egyből új témát nyitok, ezért Mindenki, de főleg a moderátorok elnézését kérem. Sokat olvasgattam a jobbnál jobb kreálmányaitokat, viszont nem láttam, hogy bárkiben is felmerült volna az (általam horribilisen túlárazottnak tartott) eheim duplacsapok helyettesítése valamivel. Métnapja erősen bújom az étert, hogy miből mit lehetne kihozni, egyenlőre sikertelenül. Bárkinek valami ötlete? Esetleg megbízható kínai másolatok?

Szerintem az Eheim ilyen téren is megéri az árát. Gyakorlatilag egyszer kell megvenned, max "O" gyűrűt cserélni rajta pár év után.
Fájós az ára, de gondold át: kínai minden téren gyenge, megtanultuk, pláne az akvarisztikában, hogy sokszor olcsó húsnak híg a leve...
Ha veszel olcsóbbat lehet 2-3 évente cserélheted, és akkor ott vagy Eheim árban.

Néha belefutni a fehér/szürke színű Eheimekbe 1-2 hazai oldalon is hirdetik, azok szerintem legalább 6-7 évesek lehetnek és még mindig semmi bajuk. Mi kell még :)?
 
Természetesen részben igazad van József, de azért elgondolkodtató, hogy nem e lehetne találni valamit helyette.
Ha ennek a csapnak az árát megnézzük (236 ft) láthatjuk, hogy valójában mi is a reális. Természetesen ez egy szimpla csap, és kuplung nélküli, viszont az Eheim szimpla csapjához mérten az ára majdcsak a tizede. Automata öntözéstechnológiában használatos ha jól látom, és ott sem igazán kívánatos a rendszer fellevegősödése, tehát nem hiszem, hogy annyira minőségen aluli lenne. Feltételezem, mert élőben még nem láttam a terméket. És gondolom a nevében az a 16x16 az a csőméretet jelölné.
1465k.jpg
 
Természetesen részben igazad van József, de azért elgondolkodtató, hogy nem e lehetne találni valamit helyette.
Ha ennek a csapnak az árát megnézzük (236 ft) láthatjuk, hogy valójában mi is a reális. Természetesen ez egy szimpla csap, és kuplung nélküli, viszont az Eheim szimpla csapjához mérten az ára majdcsak a tizede. Automata öntözéstechnológiában használatos ha jól látom, és ott sem igazán kívánatos a rendszer fellevegősödése, tehát nem hiszem, hogy annyira minőségen aluli lenne. Feltételezem, mert élőben még nem láttam a terméket. És gondolom a nevében az a 16x16 az a csőméretet jelölné.
1465k.jpg

Nézd, ki kell próbálni, néha az olcsó gyártók is eltalálnak úgy 1-1 terméket, hogy az strapabíróbb mint bármi más, erre a horgászatban rengeteg példa van. Csak összességében írtam amit írtam.
 
Hello Robi! Felmerült. Volt itt valamelyik topikban egy ötlet réz illesztékekkel való helyettesítésre, de nem hiszem, h bárki kipróbálta.
 
Hello Robi! Felmerült. Volt itt valamelyik topikban egy ötlet réz illesztékekkel való helyettesítésre, de nem hiszem, h bárki kipróbálta.
Szia, értem. Bár én inkább valami költséghatékonyabb módszerre gondoltam, mint az előbb linkelt képemen is látszik. Valami filléres dolog alkotására/átalakítására. Rézből ezt nem hiszem, hogy olcsóbban meg lehetne úszni :D (bocs ha túl anyagias vagyok, nem szokásom, csak néha felháborítanak a túlárazott dolgok :p )
 
Gardena-s öntözéstechnikában (és koppintásaiban ) vannak olyan elemek amiket ha széthúzol akkor legalább az egyik oldal lezár, és csapot is kapni, csak egy baj van velük, hogy kicsi a furatméret, ami meg folytja a rendszert. Sajna más alternatívát nem tudok, vagy a gyári, vagy összerakod réz idomokból , bár ez utóbbit sem könnyű összehozni, mert nekem pl egy nem sikerült még 16-os csőhöz való réz tömlő csatlakozót se venni.
Azt hiszem mostani projektem után egy eszterga lesz a következő amire gyütök ;):D.
 
Sziasztok!!

Majdnem új topikot indítottam ennek a témának, de szerencsére rákerestem így találtam meg hogy másnak is fel merült az ötlet az eheim csapok kiváltására.
Nálam személy szerint elgyengült a gyári eheim csap egyik fele amibe egy anya belehúzza a másik idomot. Szóval a lényeg hogy eresztett....
Nem szerettem volna új csapokat venni mert szerintem nem olcsó.
Automata öntözéstechnikával foglalkozó üzletben szereztem be a kellő dolgokat.

Íme: 6db 16 / 3/4"-os csap
3db 3/4 "- 3/4" közdarab
össz költség 1570,- forint (3 pár)

22840287874_85a91493d4_c.jpg

De sajnos itt nem ér véget a történet. Hazamentem és az idomok összerakásánál rájöttem hogy nem fogom tudni összetekerni ha a csapokon rajta lesznek a csövek.
Az egyik csapra rá tudom tekerni a közdarabot, de a másik csapot is tekerni kell hogy összekössem őket, de mivel cső lesz rajta azt nem fogom tudni tekerni.Kis agyalás után kitaláltam hogy olyan közdarabot kell csinálni a meglévőkből aminek az egyik fele marad amilyen ( 3/4") a másik fele pedig bal menetes legyen, így ha csak a közdarabot tekerem akkor a két csapot szó szerint összehúzza. Úgynevezett spannerként működik a közdarab. Mivel a szakmám fémforgácsoló így pár gépi gázmenet vágása CNC gépen könnyű meló volt. :D
Első lépésként 3 csapon a jobb 3/4"-os menetet át kellet alakítanom ballos 1"-os menetté, ezt egy kívül-belül menetes gyűrűvel oldottam meg
(belül 3/4" jobb; kívül 1" bal) Íme:

22840276684_a26991a1e5_c.jpg

Ezután a közdarabok átalakítása következett. Egyik fele marad 3/4" jobbos menet a másikba az 1" bal menet került. :)

23442443326_8dd70fd0a0_c.jpg

Egy ilyen DIY megoldásnál elengedhetetlen követelmény hogy az gyártmányunk ne engedje a vizet még véletlenül se!!
Egy gumi tömítést csináltam a két csap közé (ez is munkahelyi adottság hogy ilyet tudok kivitelezni :rolleyes:), amikor a spannerrel össze van tekerve a két csap a tömítéssel teljesen száraz és csöpögésmentes illesztést hoz létre.

22841430563_d3975c9d80_c.jpg 23172798980_6a0e415ee1_c.jpg

Remélem nem nagy baj hogy ide írtam....
 
Egy időben én is összevásároltam egy szatyornyi ilyen fittinget, gyakorlatilag gombokért, de végül semmi nem készült el belőle. Emlékszem, a katalógust hosszasan böngésztem, mire kitaláltam, mire is van szükségem, és nagyon örültek a boltban (nagyker), amikor mindenből csak pár darabot kértem.
 
Egy időben én is összevásároltam egy szatyornyi ilyen fittinget, gyakorlatilag gombokért, de végül semmi nem készült el belőle. Emlékszem, a katalógust hosszasan böngésztem, mire kitaláltam, mire is van szükségem, és nagyon örültek a boltban (nagyker), amikor mindenből csak pár darabot kértem.

Én annyit vásároltam amit fel is fogok használni :)
Szólj nyugodtan ha tudok valamiben segíteni.....
Csak egy méretet vásároltál?
 
Back
Oldal tetejére