• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Dimmelhető LED világítás hajlított plexi vázon

Sziasztok!

Elkészültem a LED projekttel... mostmár csak erősebb szalagokat kell beszerezni, mert mire befejeztem már keveslem a fényerőt. Vagy a szemem szokott hozzá nem tudom. Mindegy is.
A végső vezérlő elem is bekerült a rendszerbe. Van napfelkeltém, napnyugtám. Az én hülyeségem volt tudom, de itt ülök az akvárium mellett és jó nézni ahogy elhalványodik a megvilágítás és mehetnek aludni a halak is :)
DSC_0150_kicsi.jpg

program_kicsi.jpg


Írjak róla vagy ismeritek?
 
Sziasztok!

Elkészültem a LED projekttel... mostmár csak erősebb szalagokat kell beszerezni, mert mire befejeztem már keveslem a fényerőt. Vagy a szemem szokott hozzá nem tudom. Mindegy is.
A végső vezérlő elem is bekerült a rendszerbe. Van napfelkeltém, napnyugtám. Az én hülyeségem volt tudom, de itt ülök az akvárium mellett és jó nézni ahogy elhalványodik a megvilágítás és mehetnek aludni a halak is :)
DSC_0150_kicsi.jpg

program_kicsi.jpg


Írjak róla vagy ismeritek?
Én szívesen olvasnék róla! Kérlek írj le mindent amit tudsz, ami fontos, érdekes lehet. Nyitsz neki egy topikot?
 
Nyithatok is egyet. Estére már csak a tablet maradt, de rendes asztali gépről készítek egy kis beszámolót róla.

Srácok, többször volt már szó a fórumon róla ;)
Keresés a fórumon - TC420

@vricsinfo linkelte is az anrodiszléc weboldalt, ahol elég jól leírnak róla mindent.
LED világítás | Page 61 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Én is használom fél éve, pontosan azt tudja, amit leírnak róla. Eddig stabilan működik. Picit pontatlan a beépített órája, havi pár percet csúszik, de ez menüjéből vagy USB kapcsolattal korrigálható.
DC csatlakozó méretéről nincs info sajnos, nekem meg nincs tolómérőm. Korábban egy 60W-os táppal használtam, ez passzolt hozzá, most egy 100W-ossal ketyeg, a csatlakozás meg kotyog. Pár darabka összesodort rézkábellel kellett kiékelnem különbözetet :) Nekem a szekrény ajtajára van rögzítve, így "egyszerűbb" egy laptoppal odavonulnom, ha módosítani akarom a programot olyanra, ami nincs előre letárolva (ennek szükségessége rutintalanoknál gyakrabban előfordulhat, a tapasztaltabbaknál évente kb 1-szer) . Ha valaki hozzám hasonlóan szekrényajtóra szerelné, akkor javaslom, hogy a baloldalira tegye, mert akkor nem kell visszafordítani a kimenő vezetékeket a szekrény irányába és az USB csati is felénk esik. Szóval egyébként nem gáz ez az USB kapcsolatos programozás, de menüjéből azért tutibb lenne - mondjuk egy egyszerűbb programnál. Mert persze ha azt nézzük, hogy hány időpontot lehet beállítani az 5 csatornán, akkor ezt a készülék 16 char x 02 soros kijelzőjén kissé körülményes lenne. A kijelző persze háttérvilágításos, auto kikapcsolós.
A piros power visszajelző led folyamatosan világít (feszültség alatt), de nem vakítóan. A készülékből kimenő feszültség (100%-on) fél voltot csökken és pár tizedet ingadozik a 12 V-os betáplálásnál.
A gombok kicsit lötyögnek, kattognak, de hibátlanul teszik a dolgukat.
Találkozhattok ilyen véleményekkel, hogy "bonyolult" programozni. Szerintem aki itt a fórumon be tud illeszteni képet, vagy idézni tud valakit stb, annak kizárt hogy az legyen ;)
 
Nekem most egy házi készítésű dimmerem van, de le fogom cserélni tc420re mert az enyém "csak annyit tud" hogy adott időben meghatározott idő alatt 0-ról felviszi a fényerőt a megadott világítási teljesítményre.

A tc420ban viszont be lehet állítani hogy pl a 8 órás világítási időben mondjuk 2 órát mehet 100 % fényerő 2órát 80 % és 4 óra 60-70% ;)
 
Olyan kérdésem lenne,hogy miként tudnék ezzel a tc420as vezérlővel meghajtani rendes LED drivert ami 1-10V os vezérlést kap.
Mert ez csak LED szalagokhoz lett kifejlesztve. De valahogy lehet mert már olvastam valahol. Esetleg ha valaki jártas ebben leírhatná.
 
Köszönjük! Legalább nem kell egy csomót pötyögnöm, meg topicot nyitni. (y) Én itt mindent elolvastam róla, de a programozásról nem igazán láttam összeszedett infót. De nem is kell, hiszen egyértelmű. Arra kell figyelni, hogy minden programnak van kezdete és vége. Ezek full nullásak. És a változásnak is van egy eleje és egy vége. Ahogy nálam is látszik 14.00-től 21 30-ig. Ugyanis azt sehol nem láttam leírva, hogy fade funkcionál a 2. időpont jelöli azt az időpontot amire a szerkentyű eléri a kívánt megvilágítást. Nyilván ez így leírva teljesen egyértelmű. Kezdem 13.52-kor és 8 perc alatt érem el az első csatornával a 100%-ot. Csak ott hirtelen nem volt világos mit és hogyan. De valóban gyorsan rá lehet jönni. A legjobban az tetszik a fade funkcióban, hogy nem kell az osztásközöket kitalálni.

Na most nézem, hogy mégis pötyögtem egy csomót. :)
 
Rendeltem én is egy ilyen vezérlőt. Kérdésem az volna, hogy magához az egységhez adnak valamilyen tápot vagy ezt külön kell megvennem? A képen, leírásban csak CD-t és USB kábelt látok, olvasok.
Illetve akkor gondolom két táp kell egy a világításra, egy pedig a vezérlőnek?
 
Rendeltem én is egy ilyen vezérlőt. Kérdésem az volna, hogy magához az egységhez adnak valamilyen tápot vagy ezt külön kell megvennem? A képen, leírásban csak CD-t és USB kábelt látok, olvasok.
Illetve akkor gondolom két táp kell egy a világításra, egy pedig a vezérlőnek?

Amit eddig a ledhez használtál tápot azt használhatod továbbra is. Ez a vezérlő csak annyit tesz, hogy a programnak megfelelően engedi majd magán át a tápot a led felé. Szóval 230v->táp->vezérlő->led
 
Amit eddig a ledhez használtál tápot azt használhatod továbbra is. Ez a vezérlő csak annyit tesz, hogy a programnak megfelelően engedi majd magán át a tápot a led felé. Szóval 230v->táp->vezérlő->led
Azt értem, csak a vezérlőnek nem kell külön táp? Mert az oldalán ott a csatlakozó, viszont úgy nézem, nem adnak hozzá. Vagy "lop "magának a LED-ek betápjáról ?
23501754_eb781785d4c98294e20dd64b03462637_m.jpg
 
Na, értem már mire gondolsz. Ezzel én nem is foglalkoztam. Úgy vettem, teljesen mindegy, melyik bemeneten táplálom be, attól függően, hogy dc csatlakozóval, vagy sima kábel-véggel akarom bekötni (milyen a táp).
De most elolvastam a különbséget, amit írnak. Szerintem ezt úgy kellé érteni, ahogy az utolsó kép - a linkelt leírásból - ábrázolja. 5-24 V között teljesen mindegy, 5 V alatt pedig a DC csatin. (vagy valóban a teljesítményre értendő)
Előzőeket erősíti @outside_agency előző hozzászólása és hogy én kezdetektől a DC oldalt használom :)
Szerk: jellemzően a kis teljesítményű tápok dc csatlakozósak, a nagyobb teljesítményűek (>80W) pedig általában kábelvéges bekötésűek
 
Szóval @Victor akkor nem is új lámpát csinálsz, hanem átalakítod a meglévőt? A TC420 miatt teszed mindezt, vagy színesíteni szeretnél? Esetleg nem voltál megelégedve a power ledekkel?
 
Szóval @Victor akkor nem is új lámpát csinálsz, hanem átalakítod a meglévőt? A TC420 miatt teszed mindezt, vagy színesíteni szeretnél? Esetleg nem voltál megelégedve a power ledekkel?
Jók voltam a Power LED-ek de egyrészt a 20db 3 wattos kevés 243 literre, bár CO2 nélkül is egész jól elvoltak alatta a növények, csak egy ideje elszállt az egyik 10-es sor, így kénytelen voltam beizzítani a két T5 54 wattos csövet is. De részben tényleg elcsábultam, mikor itt a fórumon hirdettek ilyen TC420-as vezérlőt, és akkor már miért ne legyen nekem is szabályozható, napfelkeltés, naplementés világításom ;), esetleg este némi holtfényes derengés ;). Persze rendeltem a vezérlőhöz 7020-as LED szalagot is. Az átalakítás aránylag egyszerű, mert gipszkarton profilon van az egész belseje, 4 csavart kell kitekerni, és lejön a teteje.
Viszont azt vettem , hogy ezek a Cree power LED-ek, is úgy 3 évet ha bírnak, az kis 24 literesen is van egy 3 LED-es, de azon ez egyik már egész halványan világít
 
Én szombat óta variálok a TC420-al. Kiváló termék! A boltban az eladó - aki egyébként az útmutatót írta - elmondta, hogy a nyakukon ragadt egy halom, mert a kutyának sem kell. Mondtam neki, hogy akvarisztikai céllal kell árulni, mert erre viszont tökéletes!

Szerintem aki LED-es lámpát használ, annak kötelező darab, kár, hogy eddig nem ruháztam be rá.
 
Back
Oldal tetejére