• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Dimmelhető LED világítás hajlított plexi vázon

Ha zárt tetőben van akkor mindnkép ajánlott páramentes szalagot használni.
A páramentes szalagot sokan szídják, hogy nemjó, meg hamar tönkremegy, emiatt én úgy gondolom, hogy nem érdemes olyat venni, hanem inkább elé kell szerelni egy plexilapot.
De nyitott akváriumnál kell, vagy fölösleges?
 
Szerintem nyitott akváriumnál felesleges a páramentes LED! Ott nem lesz vizes reggelre , mint ami a zárt tetős akváriumoknál előfordul. Nálam a függesztett lámpában , se a LED-ek se a fénycsövek foglalatai nem páramentesítettek. (megjegyzem, hogy pl az ATI fénycsöves lámpáiban se azok)
 
Utoljára módosított:
Szerintem nyitott akváriumnál felesleges a páramentes LED! Ott nem lesz vizes reggelre , mint ami a zárt tetős akváriumoknál előfordul. Nálam a függesztett lámpában , se a LED-ek se a fénycsövek foglalatai nem páramentesítettek. (megjegyzem, hogy pl az ATI fénycsöves lámpáiban se azok)

És alattuk van plexi/üveglap, vagy teljesen pucérok?


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
És alattuk van plexi/üveglap, vagy teljesen pucérok?
Nincs, felesleges!
Van 54literes gyári tetős akváriumom, és függesztett LED-fénycső kombós 243-asom. Illetve ez előtt, 240-es, amire én csináltam bútorlapból tetőt, és ebbe 3x54wattos világítást. Ez utóbbi tetőben, reggelre belül tiszta víz volt, mert éjjel lecsapódott a pára, az 54 literes dettó ugyanez, sőt rosszabb, mert az még nappal is párás mivel a 11 wattos cső nem fűt annyira. A 243-as felettit ilyen veszély nem fenyegeti, hiszen "messze" van a víztől, és nem csapódik le rajta a pára. Lényegében csak a zárt tetős világításnál indokolt a páravédelem.
 
Lehetséges megoldás LED szalag zárt tetőbe való építéséhez:
Led Strip Rigid Light Bar Aluminum Case
s-l1600.jpg
 
Szia,

Pont ilyet nézek én is... van esetleg tapasztalatod vele? Én 54 liter fölé tenném a gyári tetőbe.

Köszi!
20cm est hasznalok 2db-t 26 liter folott gyaro tetoben. A 18w-os energiatakarekos mellett 50% ra vannak dimmelve. A novenyek nonek mint a bolondgomba [emoji23]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
20cm est hasznalok 2db-t 26 liter folott gyaro tetoben. A 18w-os energiatakarekos mellett 50% ra vannak dimmelve. A novenyek nonek mint a bolondgomba [emoji23]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Akkor nekem 2x50 cm elég is lenne a 15W t8 mellé... színeset (kék,piros) ti tesztek?
Nem igazán tudom eldönteni, hogy a gyárit tuningoljam, vagy egy ilyen plexis verziót rakjak össze...
 
Akkor nekem 2x50 cm elég is lenne a 15W t8 mellé... színeset (kék,piros) ti tesztek?
Nem igazán tudom eldönteni, hogy a gyárit tuningoljam, vagy egy ilyen plexis verziót rakjak össze...
Nalam csak feher van, a szineket az energiatakarekos adja.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
@zsbekker a kábelezésen igazítottál június óta? (Ha jól emlékszem akkor készült róla utoljára kép...) A saját kivitelezésben attól tartok a legjobban, hogy nem tudom esztétikusan elrendezni őket...
 
Mert a tetőben fogja nézegetni valaki ? ;):):)
:) nem... de a téma indítója egy plexivázas diy lámpa. A kettő között őrlödöm (mármint tetőt bővíteni vagy egy ilyen diy lámpát összerakni).
A kábelezés "elrejtése" és a párolgás (nameg egy picit az ár is), ami miatt egyenlőre a tetőtuning áll nyerésre... viszont ez a tipusú lámpa meg sokkal szebben mutat az akva tetején mint egy fekete doboz...
Szóval teljesen össze vagyok zavarodva.
 
:) nem... de a téma indítója egy plexivázas diy lámpa. A kettő között őrlödöm (mármint tetőt bővíteni vagy egy ilyen diy lámpát összerakni).
A kábelezés "elrejtése" és a párolgás (nameg egy picit az ár is), ami miatt egyenlőre a tetőtuning áll nyerésre... viszont ez a tipusú lámpa meg sokkal szebben mutat az akva tetején mint egy fekete doboz...
Szóval teljesen össze vagyok zavarodva.
Meg érdemes mérlegelni, hogy mik a műszaki és pénzügyi lehetőségek. Plexi vágására én nem állnék neki itthon dekopír fűrésszel vagdosni. Eseteleg talán lehetne szórakozni az asztalba, fejjel lefele beépített felsőmaróval, de olajozni kell bőven, mert visszaolvad a plexi. De az igazán szép kivitelhez kell a CNC vágás, maróval, vagy inkább lézerrel.
 
Meg érdemes mérlegelni, hogy mik a műszaki és pénzügyi lehetőségek. Plexi vágására én nem állnék neki itthon dekopír fűrésszel vagdosni. Eseteleg talán lehetne szórakozni az asztalba, fejjel lefele beépített felsőmaróval, de olajozni kell bőven, mert visszaolvad a plexi. De az igazán szép kivitelhez kell a CNC vágás, maróval, vagy inkább lézerrel.
Lehet plexivagó cutterrel is relatív szépen vágni. Én azt szoktam használní.
 
Bocs, hogy belevau, de elég sokat dolgozunk plexivel, bármivel is vágod, ha utána kap egy csiszolást( pl kis multiszerszámmal), utána hőlégfúvóval kicsit megmelegíted, olyan lesz mint az üveg.
 
Bocs, hogy belevau, de elég sokat dolgozunk plexivel, bármivel is vágod, ha utána kap egy csiszolást( pl kis multiszerszámmal), utána hőlégfúvóval kicsit megmelegíted, olyan lesz mint az üveg.

Olvasom, hogy van némi tapasztalatod plexi megmunkálás ügyben. Szükségem lenne némi gyakorlati tanácsra. Most készült el a plexi lámpavázam de a lézeres vágásnak pár helyen ott maradt a nyoma és nem voltak elég alaposak a szakik.

Több mint egy hónapot vártam rá és nem szívesen vinném oda vissza ahol készítették.

Viszont attól tartok, hogy nem fogom kibírni, hogy ne "javítsam" meg. (DIY :) )
diy_LED-plexi-lamp.jpg hiba1.jpg hiba2.jpg hiba3.jpg

Mi a véleményed, javítható? (főleg ahol a ragasztás van, az kritikus lehet)
 
Hello!

Hol találtál ilyen széles alu profilt?
Alu sínhez van ötleted hol lehet kapni tartó lábat?
Nekem van eladó 70x35x1,5 , sokbordás L,ha kell.
Sőt,vezérlő is.
 

Attachments

  • alumínium hűtőborda 2.jpg
    alumínium hűtőborda 2.jpg
    16.1 KB · Megtekintések: 44
Back
Oldal tetejére