• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY CO2 tűszelep?

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 4326

Vendég
Ismer valaki ilyet, hallott ilyenről esetleg?
 
Sajnos ez annyira precíz szerkezet, hogy otthoni barkácsolással nemigazán lehet ilyent csinálni. Még a gyáriak között is van olyan ami nem alkalmas CO2 szabályzására, mert nem elég precíz. Nekem is volt olyan tűszelepem, amit csak kombinált fogóval lehetett annyira megszorítani, hogy csökkenjen a bubiszám, de ennek ellenére másnap ismét kalibrálni kell (még jó, hogy ingyen volt). Sajnos ebből meg kell venni a gyárit, nem szabad kockáztatni mert rámehetnek a halaid. Amennyiben találsz neten eladót, akkor is olyant vegyél, aminek nagyon finom a menetemelkedése, kb 1 fordulatra is úgy fél millimétert mozdul csak
 
Sajnos ez annyira precíz szerkezet, hogy otthoni barkácsolással nemigazán lehet ilyent csinálni. Még a gyáriak között is van olyan ami nem alkalmas CO2 szabályzására, mert nem elég precíz. Nekem is volt olyan tűszelepem, amit csak kombinált fogóval lehetett annyira megszorítani, hogy csökkenjen a bubiszám, de ennek ellenére másnap ismét kalibrálni kell (még jó, hogy ingyen volt). Sajnos ebből meg kell venni a gyárit, nem szabad kockáztatni mert rámehetnek a halaid. Amennyiben találsz neten eladót, akkor is olyant vegyél, aminek nagyon finom a menetemelkedése, kb 1 fordulatra is úgy fél millimétert mozdul csak

Akkor ez enyém is ilyen lehet amit a messzi keletről rendeltem ilyen sárgaréz tűszelepet. Fogóval szoktam állítani mert csak úgy lehet elég erővel és olyan keveset állítani rajta..:)
 
Az gondolom annak a másolata akkor amit GAban árulnak mert arról viszont jó a vélemény.Amúgy olyat láttam azon a bizonyos e betűs oldalon távolkeletről olcsón az is tuti rossz :D
 
Az a baj a kínai motyókkal, hogy szerintem a gyártósoron lévő termékeket az utolsó darabig értékesítik. Eladják a jót normál áron és eladják a mérce alatt teljesítőket alacsonyabb áron. Magyarul a tuti selejtekből is pénzt csinálnak.
Ezt mi is tapasztaltuk már több esetben sajnos.

Sárgaréz cuccok jól működtek nem volt ilyen harapófogós történet. Ez a szelep holtjáték nélkül ment mindig ami eleve alap a jó szelepeknél. Nem olyan finom az állítás de működik.
 
Az ADA baromi jó csak árban picit karcos :)

Festo is jó, de nálunk mindegyik a selejtben végezte. Szerintem CO2-re nem ok.
 
Múltkor a cégnél kukáztam egy tuti jónak tűnő tűszelepet, kialakításra hasonló mint a festo, de alumínium házas, nagyon precíz és finom emelkedésű menettel állítható, mintha sűrű zsírban járna az állítócsavarja, sajna ott is marad. Nem éri megkockáztatni miatta az állásom.
hasonló mint ez

Lehet, most adtam egy új beszerzési forrást :)
20176869_f82232e1da9c74f06fa00b5099efe258_m.jpg
 
Utoljára módosított:
Az a baj a kínai motyókkal, hogy szerintem a gyártósoron lévő termékeket az utolsó darabig értékesítik. Eladják a jót normál áron és eladják a mérce alatt teljesítőket alacsonyabb áron. Magyarul a tuti selejtekből is pénzt csinálnak.
Ezt mi is tapasztaltuk már több esetben sajnos.

Sárgaréz cuccok jól működtek nem volt ilyen harapófogós történet. Ez a szelep holtjáték nélkül ment mindig ami eleve alap a jó szelepeknél. Nem olyan finom az állítás de működik.

Ezért használok egy kisebb fogót hozzá, hogy legyen egy kis erőkar mert így tudom finoman állítani, csak ujjal csinálom tuti túlcsavarom.
Azt gondoltam finomabb lesz rajta a menet és könnyebben állítható de nem.. kb pár mm-es tartományban lehet csak játszani vele viszont szerencsére, ott tartja magát és nem állítódik el.
Az tuti, hogy véletlenül nem lehet elállítani :D
 
Megkérdeztem a Bosch Rextroth kapcsolatomat, és a fenti tűszelep alacsony nyomású (1-1.5 bar) Co2-höz használható és 6351+áfa áron vesztegetik.....
szóval nembiztos, hogy ez a tökéletes darab, pláne hogy az ADA most 8200 bruttó áron van
 
Múltkor a cégnél kukáztam egy tuti jónak tűnő tűszelepet, kialakításra hasonló mint a festo, de alumínium házas, nagyon precíz és finom emelkedésű menettel állítható, mintha sűrű zsírban járna az állítócsavarja, sajna ott is marad. Nem éri megkockáztatni miatta az állásom.
hasonló mint ez

Lehet, most adtam egy új beszerzési forrást :)
20176869_f82232e1da9c74f06fa00b5099efe258_m.jpg
Sziasztok!
Lehet,hogy kicsit késői a válasz ebben a tűszelep kérdésben,de én megtaláltam a leg fullosabb ipari szelepet!
A neve: Swagelok SS-4BMG-VCR
Nézzetek utána,ha még aktuális....
 
Sziasztok!
Nekem egy kb 1éves Camozzi van, de már hibás.
Mindig megáll, aztán 5° tekeréstől megindul mint állat és vissza min. 360° ahhoz hogy beálljon.
Szerintem el van koszoládva, lehet ezeket tisztítani valamivel?
Pl.: Szilikon spray vagy WD40?

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Szia,a camozzi bontható,szedd szét,takarítsd ki,összeszerelés előtt fújd be egy kicsi wd40-el. Valószínű,hogy a kimenő nyomás kicsi,és nem emeli ki a tűt a tömszelencéből,vagy egyszerűen koszos.
 
Szia,a camozzi bontható,szedd szét,takarítsd ki,összeszerelés előtt fújd be egy kicsi wd40-el. Valószínű,hogy a kimenő nyomás kicsi,és nem emeli ki a tűt a tömszelencéből,vagy egyszerűen koszos.
Ez pontosan így van ahogy mondod.
Sziasztok!
Nekem egy kb 1éves Camozzi van, de már hibás.
Mindig megáll, aztán 5° tekeréstől megindul mint állat és vissza min. 360° ahhoz hogy beálljon.
Szerintem el van koszoládva, lehet ezeket tisztítani valamivel?
Pl.: Szilikon spray vagy WD40?

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
Nekem is azok vannak, visszafolyó hibából bele folyt a víz és nekem is meg kell tekergetni, hogy elinduljon. Szedd szét, kenés neki és mint ha új lenne. Jah és rendes visszafolyás gátlót mögé.
 
Teljesen mindegy,ha bontható!?
A lényeg ugyanaz. Ezért én a tűszelepet a palack és a mágnesszelep közé tettem,így mindíg nyomás alatt van és nem állítódik el.
 
Na szétkaptam, egyszerűbb, mint gondoltam. Elég vizes volt. Kifújtam kompresszorral, be wd40 aztán a felesleget megint lefújattam. Az összerakásnál nem figyeltem, hogy be van tekerve a szelep és amikor meghúztam a 14es kulcsal úgy megszorult a szelep, hogy nem bírtam visszalazítani. Újra szétszedtem, szemmel láthatólag nincs elhajolva.
Eddig 1-1,5 baron járattam, most felnyomtam 2re.


Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére