• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY- Alumínium függeszthető armatúra; olyan világítással amilyet szeretnél...

Még le kell festenem, illetve függeszteni és készen van.
Alapvetően jó ez az armatúra-ötlet. A helyedben a kábelkivezetést nem hátulra tettem volna (hanem oldalra), mert egyrészt függesztésnél a kábel súlya el fogja billenteni a lámpát, másrészt látszódni fog az akvárium mögött. Bár ha ez a kék háttér állandó, akkor az utóbbi nem szempont.
 
Alapvetően jó ez az armatúra-ötlet. A helyedben a kábelkivezetést nem hátulra tettem volna (hanem oldalra), mert egyrészt függesztésnél a kábel súlya el fogja billenteni a lámpát, másrészt látszódni fog az akvárium mögött. Bár ha ez a kék háttér állandó, akkor az utóbbi nem szempont.
A kék háttér az csak ideiglenesen maradt még rajta. Lefogom szedni és vagy csupaszon marad vagy valami semleges fólia lesz rajta. A kábel kivezetésen sokat gondolkodtam aztán csak a hátsó kivezetés mellé tettem a voksom. Úgy tervezem, hogy a kábel a függesztő tartó belsejében fog helyet kapni így nem fogja kibillenteni. Vagyis ajánlom neki :)
 
Uff!
Végére értem egy eddig "titkolt" projectnek, elkészültem első tényleg működő és aránylag jól is kinéző világítótestemmel. :)
Kezdődött ott, hogy lámpa kell a Kis kocka nano-k felé (eddig asztali lámpa volt), snem akartam sokat rá költeni, nemhogy 2 lámpát venni.
Ha már egymás mellett van a kettő szorosan, arra adtam a fejem, hogy akkor barkácsolok már egy kicsit :)

Az alap ötletet, egy alumínium ereszcsatorna záróvége adta. Hipp-hopp vettem hozzá egy 40 cmes alu ereszt, s már kezdődött is az agyalás. :)
Minő hasonlít az alakja egy ADA lámpához (itt megjegyezném azt a viccet, hogy:
- Nagyapa milyen az a zebra?!?
-Kisfiam tudod é milyen az a láó (értsd: Ló)?
- Igen!
-Na ez olyan mint a láó, csak csikos.
- És nagyapa milyen az a zsiráf?
-Kisfiam tudod é milyen az a láó?
- Igen!
-Na ez olyan mint a láó, csak hosszu a nyaki meg pettyes.
- És nagyapaaa milyen az a jegesmedve?
-Kisfiam tudod é milyen az a láó? -Igen!!!!
- NA EZ NEMOLYAN!) :D.

Szóval ott tartottam, hogy elkezdődött a fabrikálás:
View attachment 5520
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
View attachment 5521
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
View attachment 5522
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
Az nyáron idáig jutottam... :whistle:

Aztán ma befejeztem, elmentem az üvegesnél vágattam bele 2es üvegből egy lapot. aztán fúrtam faragtam, de leginkább fúrtam :D

Ment a forrasztás, kapcsoló bekötés ecetera-ecetera...
View attachment 5523
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
[View attachment 5524
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr

Bekerültek a foglalatok, én a kompakt izzóimnak csináltam, szóval bőven megtette a 100fointos foglalat ;)
Ennél a résznél már számít a ventilátor amit beleaplikáltam, miatta akár LED-et, akár fénycsövet lehetne bele kötögetni :).

View attachment 5525
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr

Függesztés:
View attachment 5526
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr

És működés közben:
View attachment 5527
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
View attachment 5528
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
View attachment 5529
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr
[View attachment 5530
DIY Lamp by andras.czesznak, on Flickr

Még kap egy festést és akkor full kész :p

Köszi, hogy benéztél! ;)


View attachment 5531
Otletes.
 
Back
Oldal tetejére