• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY - ahogy én szeretem

Nigro

Alapító
Admin
Az alábbi linken Gilles 100 gallonos akváriumának elkészítésének menete látható.
http://www.barrreport.com/showthread.ph ... ofilux-III
Érdemes végig pörgetni, mert nagyon profin át van gondolva. Az ilyen DIY megvalósításért részemről maximális respect jár ;)
Az más kérdés, hogy hiába kötötte be az Enterprise űrhajó navigációját az akiba, akkor sem tudta elkerülni az algásodást. :)
Egy kis ízelítő:

IMG_1306.jpg

IMG_1323.jpg

IMG_1416.jpg

IMG_2801.jpg

IMG_2763.jpg

IMG_2884.jpg

IMG_3690.jpg

IMG_5044.jpg

flow.jpg

IMG_5838.jpg
 
A srácnak volt egy kis ideje, ahogy elnézem :)
Amúgy respect a kitartásért, de nem ez lesz a kedvenc akvám :)
 
Igen, minden volt ami kell, az ecsetkezelést is megtanulta, de az a kis plusz hiányzik nekem amitől a festmény nem "Tesco"-s, hanem "galériás" lesz.
Ha bezár az "űrhajós szekrény", és marad a lényeg, háááát .......
Bocs, persze a DIY előtt le a kalappal.
 
Én DIY párti vagyok, a berendezés meg a hátterezés nem tetszik, de a szűrés ötletes.
 
Egyetértek, a háttér nekem sem tetszik. Gondolom csak takaró funkciója van. A szűrés az tényleg ötletes, és érdekes.. ;)
 
A technikai megoldás tényleg ott van a szeren, a szűrés mehetne akár egy diszkosos akvárium alá is, de azóta nyilván rájött, hogy a csövek (ahogy elnézem, ezek min 54 wattosak) egy bő félóra után úgy felforrósítják az akváriumtetőt, hogy az minden szakács/cukrász álma lehetne, lévén ott sokkal jobban kelnek az élesztős tészták.
 
Már az, hogy az előtéteket nem a víz fölé tette, nagyon jó megoldás. Nálam ez nagy gond, mert az jobban melegít, mint a cső. De ha megnézed ezt a képet, egy ventivel keringteti a levegőt.

IMG_2768.jpg

Kérdés, hogy a zárt akiban ére-e ez így bármit is. :)

A belső elrendezés nálam ott elbukott, hogy műszikla hátteret csinált...
 
.....igen,és a műsziklák közül ez a nagyon műszikla kategóriába tartozik.
Nekem a szekrény sem tetszik, olyan érzésem van, ha levesszük a fekete fóliát, "Robot Robi" szólal meg mögüle. :)
De az igyekezetet és az igényt a "profibb" megoldások irányába, nem vehetjük el tőle!
 
Bocs Nigró, a ventit nem vettem észre.
Viszont az az Isteni szerencse, hogy az aki mindhárom oldala műsziklás :D Különben meg neki ez jön be, nem baj az. Engem az ilyen jellegű sötét háttér agyon nyom, kicsit egy füstös bányajárathoz hasonlít.
 
Back
Oldal tetejére