• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Diszkoszos - Növényes

Jó rég nem jelentkeztem... de az év vége általában mindenhol sűrű.
Az akvárium közben picit elvadult, a növényeket lassan karban kéne tartani picit :)
Sajnos -1 diszkosz, fogalmam sincs miért. Egyszer csak minden előjel nélkül elfeküdt. A többiek mind rendben vannak.
Közben elkészült a vízcserélő rendszer, de erről majd talán később.

Most egy 2 napos videó:

 
Az egyik konkrétan spontán meghalt. Fogalmam sincs miért.
A másik egy végzetes gazdi hiba áldozata lett. Picit túl van telepítve az aki. Picit túl burjánzott a lótusz, és ostoba módon elfelejtettem bekapcsolni a levegőztetőt. Két hal fejre fordult. Az egyik felépült, őt Lázárnak neveztem el, a másik nyugodjon békében :(
Amúgy ezzel kapcsolatban felmerült, hogy mennyi CO2 lehet a vízben. Mindenesetre CO2 rendszert nem veszek :)

Majd keresek olyan képet ahol több hal is látszik.



Elég sikeresen.;)
A másik kettővel baleset történt?
 
Köszönöm... de szerintem picit túlmisztifikált ez a dolog. A halak gyönyörűek, nagyon nagy élmény nézegetni őket még úgy is, hogy minden nap itt vannak a nappaliban :) A tartásuk... ok, nem egy guppy :D De pár alaptételt betartva simán mehet bárkinek. A jó víz elengedhetetlen. Pár apróság a berendezéssel kapcsolatban. Pár dolgot figyelembe venni a körülményekkel kapcsolatban, és kb ennyi. Pénz? Szerintem egy rendes hightech akvárium simán ott van, és azt indíthatod újra félévente-évente. Itt meg 2-3 évig igazán hozzá sem szabad nyúlni :) De az sem baj ha ennél többet is bír egy install. Odafigyelés? Igen... de ha ráérzel az ízére, nem olyan vészes. Porszívózás, vízcsere 2-3 naponta 15-20 perc ha rendesen ki van építve az infrastruktúra. Ennyit szerintem komolyabb növényes aksival is kell foglalkozni. Mindenkit bíztatok aki szeretné megpróbálni, hogy tessék megpróbálni!!!

Hogy a fenébe ne aggódnánk:). Szerintem mások nevében is mondhatom, nem titkolt vágyam/vágyunk, hogy sikert lássak/lássunk magam/magunk körül. Diszkosszal nem sokan mernek foglalkozni. Az anyagi egy dolog, de annyira igényesek, hogy tényleg nagy odafigyelés kell nekik. Gratula.
 
Köszönöm... de szerintem picit túlmisztifikált ez a dolog. A halak gyönyörűek, nagyon nagy élmény nézegetni őket még úgy is, hogy minden nap itt vannak a nappaliban :) A tartásuk... ok, nem egy guppy :D De pár alaptételt betartva simán mehet bárkinek. A jó víz elengedhetetlen. Pár apróság a berendezéssel kapcsolatban. Pár dolgot figyelembe venni a körülményekkel kapcsolatban, és kb ennyi. Pénz? Szerintem egy rendes hightech akvárium simán ott van, és azt indíthatod újra félévente-évente. Itt meg 2-3 évig igazán hozzá sem szabad nyúlni :) De az sem baj ha ennél többet is bír egy install. Odafigyelés? Igen... de ha ráérzel az ízére, nem olyan vészes. Porszívózás, vízcsere 2-3 naponta 15-20 perc ha rendesen ki van építve az infrastruktúra. Ennyit szerintem komolyabb növényes aksival is kell foglalkozni. Mindenkit bíztatok aki szeretné megpróbálni, hogy tessék megpróbálni!!!

Hogy a fenébe ne aggódnánk:). Szerintem mások nevében is mondhatom, nem titkolt vágyam/vágyunk, hogy sikert lássak/lássunk magam/magunk körül. Diszkosszal nem sokan mernek foglalkozni. Az anyagi egy dolog, de annyira igényesek, hogy tényleg nagy odafigyelés kell nekik. Gratula.
 
Sajnos költözés miatt fel kellett számolnom az akit... a múlt hétvégén bontottam el, de a halak már pár hónapja új gazdához kerültek. Búcsúzom pár képpel... köztük érdekességképp, pár hónappal a költözésük előtt kivált egy pár, és többször ikráztak is :)

file.jpg

file.jpg

file.jpg

file.jpg

file.jpg

file.jpg
 
De, nagyon fájt értük a szívem :( Nagyon-nagyon sok munkám volt ebben a projektben.

Március óta már Budapesten dolgozom, a feleségemet nem szerettem volna terhelni ezzel. A szekszárdi ház már kiürítés alatt, de az újba valószínű csak novemberben tudunk majd beköltözni :( Szóval nem volt kivitelezhető :(
 
Back
Oldal tetejére