• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Diszkoszos - Növényes

Most sértegetni próbálsz??? :D :D :D a csávó nagyon brutál. Ismertem a videót, majd nézd meg a vitorláshalast is ;)
Megnéztem a lazacokat, több szempontból sem működne. PH es hőmérséklet igényük teljesen eltér a diszkoszokétól. Marad a vörös neon. Amúgy nekem kinézetre is jobban bejön.

Aha, már megijedtem,hogy így valahogy fog kinézni
 
Most sértegetni próbálsz??? :D :D :D a csávó nagyon brutál. Ismertem a videót, majd nézd meg a vitorláshalast is ;)
Megnéztem a lazacokat, több szempontból sem működne. PH es hőmérséklet igényük teljesen eltér a diszkoszokétól. Marad a vörös neon. Amúgy nekem kinézetre is jobban bejön.
Dehogy sértegetlek, csak figyelmeztetni akarlak;). Igen láttam 70-80literben próbálta tenyészteni a vitorlásokat :D :D
 
A 14. heti beszámolóval picit megcsúsztam... nyaralásból hazaérve nem ez volt az első feladat :)
De most pótlom. Szétszedtem a szűrőt, perlon csere végett, és megtaláltam benne az eltűnt 5db sakura-mat :D Kb fele akkorák mint amelyikek az akváriumban éldegéltet. De talán majd összenőnek. Találtam még irgalmatlan mennyiségű csigát benne. A nagyját kipucoltam. Kell ezzel a csigásodással kezdeni valamit, vagy ne foglalkozzak vele?
Amúgy a szűrőben irgalmatlan mennyiségű mulm volt... az előző rendszerben 2 év után nem volt ennyi. Aztán lehet csak a kezdet miatt. Mindenesetre egyúttal ki is takarítottam.

A nyaralás alatt tragédia nem történt... de egy szomorúságom mégis van. Megjelent valami zöld szálas alga. Főként a mohán és a Microsorum gyökerén. Viszonylag könnyen el lehet távolítani, de szeretném az okát megtalálni. Ebben szívesen fogadok segítséget. A lenti képen látszik miről van szó. Volt még algásodás a frontüvegen, és hátul is, de ezt betudom a Carbo hiányának, és pár perc alatt le is kapartam.

A Lótusz valami elképesztő szépen fejlődik, pedig a táptalajt meg sem kapta még. kb 1,5-2cm homokban van.

014_het.jpg

szalas_alga.jpg
 
16. heti kép.
Érkezett még 7db Corydoras sterbai. Nagyon élvezik az üzlet utáni hatalmas teret :)
A világítást lecseréltem LED-esre, amivel nagyon nem vagyok elégedett. A képeken is látszik az eredmény. Valamit ki kell találnom még.

file.php
 
Vasárnap elhoztam a kicsiket... annyira nem is kicsik
smile.gif

Mikor megérkeztünk kicsit kókadtak voltak, kaptak egy kis levegőztetést.

vBQ8ytqoEQhIuFoqa9yL7QIuLLkWYGBQuMmP6UBbPXUiiPh7DAJ0KOourHNltVPxu2vr6TdNwGynEuk=w1896-h963


Gyerkőcöt lefürdettem, megetettem. Utána egy nagy levegő, kimertem a halakat, és be az akváriumba.
Elsőre eléggé megszeppentek, igyekeztek megtalálni a legsötétebb sarkot.

Eleresztés után 1-2 perccel:

eGwbbBcVeYEIMHw0Vj9sDdwb9mSPHswTCIDzLrkNkTLEdkwkta4tWrhLxz3MNxUrrkUg_S9KTs25PFU=w1896-h963


Kellet 1-2 óra mire elő merészkedtek. Szépen el is kezdték feltérképezni az új helyet. Nem félősek, fényre, mozgásra alig reagálnak. Remélem ez így is marad
smile.gif


A teljes csapat:

fHZ3C5akgTeZFyOuhctDp6TBIhg7XhO-PQXkFizmzG29UU6Oa9I_mUmxN-Frt45lFDeBmC7cnHGdv3E=w1896-h963


Végül egy részlet:

F-_tS4EccJyu1Pv8-4LWsnklMtMqMniSSSjefMfeMDNOYpzKugHzLXPv-AAxi0Kx2NgUTOrIALaDyPM=w1896-h963
 
egy friss-ropogós kép a csapatról
Bal oldalon az utolsó diszkosznak üzenem: légy szíves a csapattal együtt haladni, nem kihátrálni a liba (akarom mondani diszkosz) sorból!;)
Amúgy szépen alakul az akvád(y) Homok marad ez a nagyon vékony réteg, vagy lesz több is benne?
 
Először is köszönöm! És örülök, hogy ennyien nézegetik az akváriumom :).

A hátsó jószág csak nézelődik, esze ágában sincs kiállni a sorból :) Szépen egykupacban úszkálnak :)

A homok ennyi marad, a könnyű takaríthatóság érdekében. A lotuszok kapnak majd egy edényben rendes talajt. @Nigro Amazoniat ajánlott, itt pihen a szekrényben. Már csak a megfelelő edény hibádzik :)

Bal oldalon az utolsó diszkosznak üzenem: légy szíves a csapattal együtt haladni, nem kihátrálni a liba (akarom mondani diszkosz) sorból!;)
Amúgy szépen alakul az akvád(y) Homok marad ez a nagyon vékony réteg, vagy lesz több is benne?
 
Arra a szomorú következtetésre jutottam, hogy ez az állapot valószínűleg nem tartható fenn sokáig. Van egy keringtető, amit direkt azért tettem be, hogy naponta 1-2 alkalommal picit jó irányba tereljem a mulmot. Namost mikor ezt bekapcsolom, a Spyke mohából égtelen "porfelhő" távozik. Gondolom ezek a kis porfogók jelentős ammónia források, amivel a szűrő megküzd, de jobban szeretném inkább a 2-3 napi porszívózáskor leszippantani a trutyit. Próbáltam, hogy a porszívóval megbolygatom picit a mohákat, de sajnos egyáltalán nem kapaszkodnak a fához. Így komoly darabkák szakadoznak le.

Szóval vagy meg kell szüntetnek a fákra szerkesztett növényzetet, ezt nem szeretném, mert amúgy nagyon tetszik.
Vagy kell találnom a Spyke helyére egy alkalmasabb növényt.

Ez utóbbiban tudnátok segíteni? Amivel be kell érje: lowtech világítás, Easy Life Profito és Carbo tápozás, 28-29°C-os hőmérséklet. Valami olyasmi növény kell ami kötözhető, lehetőleg meg is kapaszkodik, és ennyire nem fogja a szutyit.
 
Köszi, feltérképeztem a weboldalt :)
Kifejezetten tapasztalatok alapján kérnék ajánlást.
Moha is jó lehet, csak valami olyan kéne ami kevésbé nő, és magától is rögzül a fához.
Lehet megpróbálkozom egy adag fissidens mohával. @Evereka -tól annó jött egy nagyon pici darabka véletlenül. Csak mókából begyűrtem a háttér tövébe. Látszólag éldegél :) Kérdés mit szól a folyamatos 28-29°C-hoz. Ugyanez a kérdés mondjuk Riccardiaval. Ezek rendesen "kapaszkodnak" fához.?

 
Muszáj ilyen meleg a diszkoszoknak? Ha inkább 26 fok körül tartanád a vizet, akkor a mohák még szépek is lehetnének.
 
Back
Oldal tetejére