• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Diszkoszos - Növényes v2

Áramlás... egy esőztető van balról jobbra... a szivattyú 2400l/h, de erősen vissza van fojtva. Szerintem max 1500l/h lehet, és kb 45°-ban a felszín felé van fordítva.
A másik szűrő visszafolyó ága a háttér mögé van vezetve. Pár nyílás van a háttér alatt az akvárium teljes szélességében, illetve átbukik a víz a háttér felett.
Mindkét szűrő szívó ága a bal oldalon van
A bal oldalon van egy áramoltató ami naponta 3x30 percet megy a tápadagoláskor.
A jobb oldalon van egy Eheim skimmer, ami az áramoltatóval együtt kapcsol be, viszont 1 órát megy, és a jobb oldali üvegre lefelé 45°-ban van írányítva.
Nem tudom ez az áramlás így OK e, vagy mit lenne érdemes rajta változtatni.

Az aljzat a legfinomabb, legkisebb szemcséjű SAT homok, alig tudom belefúrni az ujjam. És átlagosan max 1cm. Abban nincs mulm. Ami a tetején megáll az hetente, de max 2 hetente leszívom.

A vezetőképesség 600uS körül van, de majd mérek egy keménységet, illetve vasat is.
Valahogyan az okát kellene az ecsetnek megtalálni...
Áramlás? Felkavarodott mulm? Vas mennyisége a vízben? Vízkeménységed?
Ha minden okés, marad a carbozás...ha bírják a diszkoszok.
Esetleg megpróbálkozhatsz a farokfoltos fonalalgázóval...egy 5-ös csapatot. De csak fiatal példányokat. Nálam mindig ették az ecsetet, de egyedfüggő náluk, hogy mennyire “legelik”.
Azt nem tudom bírják-e a 28,5 fokot...😕
 
Hátteret mindenképp szerettem volna. Az már más kérdés, hogy egy picit más típus jobban tetszett volna. Illetve ezen a háttéren több helyen éles felületek vannak ami nem szerencsés. Az alap koncepció, hogy szinte az egészet befuttatom kötözős növényekkel. Ez ad majd búvóhelyet a garnéláknak, ha a diszkoszok felcseperednek. És amúgy nagyon izgalmas látni a mélyedéseket, kiálló részeket... ezt így egy fotón nem lehet látni. Az akvárium üvegére tapadva bámulni közelről a részleteket teljesen más élmény. A munkám arról szól, hogy egész nap tárgyalok, intézek, telefonálok... mikor hazajövök kell valami ami elé leülök és kizárom a külvilágot (már amennyire ez lehetséges a 2 éves kislányomtól, és a 6 éves kisfiamtól :D ).

Az sem volt cél, hogy az akvárium szigorúan biotóp legyen :) Dél amerikai növényekkel nem is tudnám megoldani.
Nem rád gondoltam.
@L_Tamás egy közel két hónapos, induláshoz közeli bejegyzésre reagáltam, arra írtam megjegyzést. Abban fejtegette, hogy a háttér eltávolítása nem lehetséges. Ez azt sugallta nekem, hogy legalábbis megfordult a fejében. Erről írtam le a véleményem, hogy szerintem nem kár amiért nem sikerült eltávolítani, mert szerintem tök jól néz ki, nekem teszik.
A háttér / nem háttér kérdése, itt a fórumon már rég eldőlt (úgy általában). Ehhez nincs mit hozzátenni. Az "aranymetszéses akvárium" szintén. Ez is túl van tárgyalva.
Az, hogy a diszkoszokhoz mi illik és mi nem, arról fogalmam sincs. Viszont az elmúlt évek alatt itt a fórumon, azt vélem tapasztalni, hogy az élőlények megválasztása és az egyéb berendezés kiválasztása sajátságos módon történik. Az akváriumok berendezésében nem az kérdés, hogy pl. a Délamerikában honos halakhoz mennyire passzol az ázsiai + afrikai növényvilág (vagy fordítva), hanem az, hogy színben, meg méretben vajon jól mutatnak-e egymáshoz képest?

"De a lényeg, hogy örömét leli benne és virul az élővilág👍👍." Ebben viszont egy véleményen vagyunk! 👍
 
Nem rád gondoltam.
@L_Tamás egy közel két hónapos, induláshoz közeli bejegyzésre reagáltam, arra írtam megjegyzést. Abban fejtegette, hogy a háttér eltávolítása nem lehetséges. Ez azt sugallta nekem, hogy legalábbis megfordult a fejében. Erről írtam le a véleményem, hogy szerintem nem kár amiért nem sikerült eltávolítani, mert szerintem tök jól néz ki, nekem teszik.
A háttér / nem háttér kérdése, itt a fórumon már rég eldőlt (úgy általában). Ehhez nincs mit hozzátenni. Az "aranymetszéses akvárium" szintén. Ez is túl van tárgyalva.
Az, hogy a diszkoszokhoz mi illik és mi nem, arról fogalmam sincs. Viszont az elmúlt évek alatt itt a fórumon, azt vélem tapasztalni, hogy az élőlények megválasztása és az egyéb berendezés kiválasztása sajátságos módon történik. Az akváriumok berendezésében nem az kérdés, hogy pl. a Délamerikában honos halakhoz mennyire passzol az ázsiai + afrikai növényvilág (vagy fordítva), hanem az, hogy színben, meg méretben vajon jól mutatnak-e egymáshoz képest?

"De a lényeg, hogy örömét leli benne és virul az élővilág👍👍." Ebben viszont egy véleményen vagyunk! 👍
Jajj, nem akarok/akartam ellenségeskedni, csak Tamás általad linkelt válasza pont az én véleményemre volt reakció.
Ezért gondoltam, hogy az én véleményem volt a kiindulópont. Itt mindenkinek helye van, nem csak növényfejeknek.
A diszkoszokhoz mi illik kérdésben én inkább a természetességre gondoltam.
A biotóp lehet az egyik jó irány.
Pl:
1605447172240.jpeg
A másik: arra utaltam, hogy lehet kombinálni ( egy bizonyos szintig) a diszkoszokat az akvakertészettel.
Nekem is vmi hasonló a tervem a távolabbi jövőben...
De, addig még sok víz lefolyik a Dunán....akarom mondani a Majnán itt nálunk😃.
Még egy példa...
1605447242520.jpeg
Na, de most már befejezem, még a végén Tamás vérszemet kap és nekilát egy másodiknak...
 
Utoljára módosított:
No a mai vízcsere előtt mértem párat:
GH: 20
KH: 12
NO3: 5
PO4: 0,4
FE: 0,1

A bucek pedig nőnek és sorra hozzák a virágokat.

20201118_191621.jpg
20201118_191545.jpg

Valahogyan az okát kellene az ecsetnek megtalálni...
Áramlás? Felkavarodott mulm? Vas mennyisége a vízben? Vízkeménységed?
Ha minden okés, marad a carbozás...ha bírják a diszkoszok.
Esetleg megpróbálkozhatsz a farokfoltos fonalalgázóval...egy 5-ös csapatot. De csak fiatal példányokat. Nálam mindig ették az ecsetet, de egyedfüggő náluk, hogy mennyire “legelik”.
Azt nem tudom bírják-e a 28,5 fokot...😕
 
No a mai vízcsere előtt mértem párat:
GH: 20
KH: 12
NO3: 5
PO4: 0,4
FE: 0,1

A bucek pedig nőnek és sorra hozzák a virágokat.

View attachment 98129
View attachment 98130
Sajnos nem nagyon tudok segíteni...
Szerintem lehetne làgyabb a vized. Keményebb vízben, azt olvastam, hogy Ca épül az alga szàlaiba. Ùgy még nehezebb kipusztîtani. De ez persze nem az oka neki...
Nekem többször jelent meg frissen berendezett akvàban az ecset.
Az algaevővel megpróbálkoznék....ha nagyok már, eladod vagy ajándékozod őket.
Esetleg beültetnék 2-3 Amazonasi kardfű félét, hogy megtörje az áramlást, úgy általában az akvában.
 
Köszönöm, természetesen készítek majd... De idén még nem volt időm halakat fotózni :) viszont az egyik nagyobb levelű buce virágzik... Este lefotózom :)
Iparkodj, mert a bucebimbó trükkös, egy pillanat alatt kipattan, aztán csak a nyoma marad.🤪
 
Back
Oldal tetejére