• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Diszkoszos - Növényes v2

Még mindig nagyon szép az aksid! Milyen gyakran cserélsz vizet? A discousok nem csípkedik a garnikat azóta sem?
 
Köszönöm :) Hetente cserélek 20-25%-ot amennyi lejön a mulmozásnál. De előfordul, hogy egy hét kimarad :whistle: Azt azért tegyük hozzá, hogy a külön szűrőben ott a legnagyobb pakk nitrát megkötő gyanta, így azzal nincs gond. Mivel a növényeim nem a legnagyobb igényűek, a tápozásom pedig csak alaphangon megy így a tápanyag felhalmozódás sem annyira veszélyeztet. Az elején nagyon kevés volt a foszfátom, idő közben ez helyreállt, és valószínű hamarosan túl sok is lesz. Így majd azt is gyantázni fogom :)

A diszkoszok nem bántják a garnélákat. Ennek is megvan a trükkje. A garnélák hónapokkal előbb kerültek bele. A diszkoszok már úgy tekintettek rájuk mint őslakosokra, nem mint táplálékra :) És ami nagyon fontos, hogy a diszkoszok rendszeresen (nálam napi 3x) kapjanak kiadós tápellátást, mert ha éheznek akkor bizony rámozdulnak. És ha egyszer ez megtörtént, akkor vége a garnéla populációnak :D

Még mindig nagyon szép az aksid! Milyen gyakran cserélsz vizet? A discousok nem csípkedik a garnikat azóta sem?
 
Igen, ez nagyon szép... a srácnak (vagy aki csinálta) nagyon jó érzéke van hozzá :)
Sajnos a háttér eltávolítása nem lehetséges, így ebből kell kihozni a legjobbat. Amúgy élőben nem olyan rossz ám :)
Ahogy nézem a naplódat, nem is értem miért vennéd ki a hátteret? Azt sem értem, akinek nem tetszik, mi a problémája vele? Mennyivel másabb pár gyökér, meg kődarabok aranymetszés szerint elrendezve?
Persze, biztosan az én ízlésemmel van a baj... :(
 
Köszönöm, örülök, hogy tetszik :) Nekem is tetszik a háttér. Ezzel az akváriummal nem a divatos trendek követése a célom, hanem inkább egy természetes környezet kialakítása. Itt a fő attrakció a diszkosz csapat lenne, természetesen szép környezetben. A mostani állapot még nem tükrözi az elképzelésem... De még egy fél év és... :)

Ettől függetlenül nagyon tetszenek a szikla+gyökér szigetes, mérnöki pontossággal kialakított növényesek is... egy csapat különleges garnélával, apró kis kalászhalakkal... Ha lesz rá energiám, pénzem, és a a feleségemet is rá tudom venni, akkor csinálni is fogok egyet :)
Ahogy nézem a naplódat, nem is értem miért vennéd ki a hátteret? Azt sem értem, akinek nem tetszik, mi a problémája vele? Mennyivel másabb pár gyökér, meg kődarabok aranymetszés szerint elrendezve?
Persze, biztosan az én ízlésemmel van a baj... :(
 
Ismét volt időm elővenni a rendes gépet... :)

A két kedvenc részletem... csak az ecsetet tudnám valahogy eltüntetni...

View attachment 98013
View attachment 98014

És pár kép a pizsomásokról :D

View attachment 98015View attachment 98016
View attachment 98017
Ha lehet meg jobb :)

nem tudom van e esetleg csiga az akvariumban, vagy egyaltalan mukodhet e, de nalam clithon corona (suncsiga) szedte le gyonyoruen a farol az ecsetet. Sajnos novenyekrol csak manualis easycarbo frocskolessel sikerult levakarni (eddig a legerosebb glutar-aldehid termek amit probaltam, excel sajnos ebben a formaban nem mukodott).
 
Sajnos a sün csiga ha jól tudom csak sós vízben kikelő petéket rak :( Ha esetleg tud valaki olyan csigát ami nem rak tele mindent fehér petékkel amik sosem kelnek ki, és eszi az ecset algát, feltétlenül szóljon!!! :) Az RC-k próbálják elfogyasztani, az algázó gébek is, de túl gyorsan nő :(
Ha lehet meg jobb :)

nem tudom van e esetleg csiga az akvariumban, vagy egyaltalan mukodhet e, de nalam clithon corona (suncsiga) szedte le gyonyoruen a farol az ecsetet. Sajnos novenyekrol csak manualis easycarbo frocskolessel sikerult levakarni (eddig a legerosebb glutar-aldehid termek amit probaltam, excel sajnos ebben a formaban nem mukodott).
 
Sajnos a sün csiga ha jól tudom csak sós vízben kikelő petéket rak :( Ha esetleg tud valaki olyan csigát ami nem rak tele mindent fehér petékkel amik sosem kelnek ki, és eszi az ecset algát, feltétlenül szóljon!!! :) Az RC-k próbálják elfogyasztani, az algázó gébek is, de túl gyorsan nő :(
No igen sajnos tenyleg pottyoznek. Nekem valamelyik rak vagy hal megeszi a peteket szerencsere, ugyhogy ritkan latom, de erre tenyleg nem gondoltam.
 
Ahogy nézem a naplódat, nem is értem miért vennéd ki a hátteret? Azt sem értem, akinek nem tetszik, mi a problémája vele? Mennyivel másabb pár gyökér, meg kődarabok aranymetszés szerint elrendezve?
Persze, biztosan az én ízlésemmel van a baj... :(
Ha rám gondoltál e megjegyzéseddel, akkor jelzem, hogy én csak közöltem Tamással, hogy szerintem ez a háttér nem passzol egy diszkoszos akváriumhoz. Nekem...
Tamásnak tetszik, nem is tudja eltávolítani, ezzel semmi gond sincsen.
Elmondtam a véleményemet és linkeltem neki egy videót...
Szerintem “néhány gyökér és fa”aranymetszésben légiesebb hatást kelt, háttér nélkül térérzetet növel.
A lényeg, hogy egészségesek a halai és neki tetszik.😉
Mellesleg neki is csak néhány gyökér és fa van az akváriumában...
De, hogy mutassam, mire is gondoltam (ez az én véleményem):
Egy ilyen szerintem jobban illene bele.

Vagy ez:
1605384714091.jpeg
1605384884152.jpeg

De a lényeg, hogy örömét leli benne és virul az élővilág👍👍.
 
Sajnos a sün csiga ha jól tudom csak sós vízben kikelő petéket rak :( Ha esetleg tud valaki olyan csigát ami nem rak tele mindent fehér petékkel amik sosem kelnek ki, és eszi az ecset algát, feltétlenül szóljon!!! :) Az RC-k próbálják elfogyasztani, az algázó gébek is, de túl gyorsan nő :(
Valahogyan az okát kellene az ecsetnek megtalálni...
Áramlás? Felkavarodott mulm? Vas mennyisége a vízben? Vízkeménységed?
Ha minden okés, marad a carbozás...ha bírják a diszkoszok.
Esetleg megpróbálkozhatsz a farokfoltos fonalalgázóval...egy 5-ös csapatot. De csak fiatal példányokat. Nálam mindig ették az ecsetet, de egyedfüggő náluk, hogy mennyire “legelik”.
Azt nem tudom bírják-e a 28,5 fokot...😕
 
Ha rám gondoltál e megjegyzéseddel, akkor jelzem, hogy én csak közöltem Tamással, hogy szerintem ez a háttér nem passzol egy diszkoszos akváriumhoz. Nekem...
Tamásnak tetszik, nem is tudja eltávolítani, ezzel semmi gond sincsen.
Elmondtam a véleményemet és linkeltem neki egy videót...
Szerintem “néhány gyökér és fa”aranymetszésben légiesebb hatást kelt, háttér nélkül térérzetet növel.
A lényeg, hogy egészségesek a halai és neki tetszik.😉
Mellesleg neki is csak néhány gyökér és fa van az akváriumában...
De, hogy mutassam, mire is gondoltam (ez az én véleményem):
Egy ilyen szerintem jobban illene bele.

Vagy ez:
View attachment 98021
View attachment 98022

De a lényeg, hogy örömét leli benne és virul az élővilág👍👍.
Nem rád gondoltam.
@L_Tamás egy közel két hónapos, induláshoz közeli bejegyzésre reagáltam, arra írtam megjegyzést. Abban fejtegette, hogy a háttér eltávolítása nem lehetséges. Ez azt sugallta nekem, hogy legalábbis megfordult a fejében. Erről írtam le a véleményem, hogy szerintem nem kár amiért nem sikerült eltávolítani, mert szerintem tök jól néz ki, nekem teszik.
A háttér / nem háttér kérdése, itt a fórumon már rég eldőlt (úgy általában). Ehhez nincs mit hozzátenni. Az "aranymetszéses akvárium" szintén. Ez is túl van tárgyalva.
Az, hogy a diszkoszokhoz mi illik és mi nem, arról fogalmam sincs. Viszont az elmúlt évek alatt itt a fórumon, azt vélem tapasztalni, hogy az élőlények megválasztása és az egyéb berendezés kiválasztása sajátságos módon történik. Az akváriumok berendezésében nem az kérdés, hogy pl. a Délamerikában honos halakhoz mennyire passzol az ázsiai + afrikai növényvilág (vagy fordítva), hanem az, hogy színben, meg méretben vajon jól mutatnak-e egymáshoz képest?

"De a lényeg, hogy örömét leli benne és virul az élővilág👍👍." Ebben viszont egy véleményen vagyunk! 👍
 
Nagyon szépek, különösen az alsó tetszik. Sajnos én több szempontból is kevés vagyok hozzá. Nekem nincsenek ilyen ötleteim, érzékem, és tapasztalatom a megvalósításhoz. Alapanyagom sem lenne hozzá, az anyagi lehetőségeim sem korlátlanok sajnos. :( Még így is, hogy sok mindent magamnak oldok meg, fórumtagoktól, és ismerősöktől szerzek be, igen komoly összeg lett a mutatvány. Össze sem merem számolni.

De ha egyszer ez a setup kifut, írok ide a fórumra, és ha lesz lelkes segítőkész közösség, biztosan össze lehet hozni növényes szemmel ütősebbet is :)
Ha rám gondoltál e megjegyzéseddel, akkor jelzem, hogy én csak közöltem Tamással, hogy szerintem ez a háttér nem passzol egy diszkoszos akváriumhoz. Nekem...
Tamásnak tetszik, nem is tudja eltávolítani, ezzel semmi gond sincsen.
Elmondtam a véleményemet és linkeltem neki egy videót...
Szerintem “néhány gyökér és fa”aranymetszésben légiesebb hatást kelt, háttér nélkül térérzetet növel.
A lényeg, hogy egészségesek a halai és neki tetszik.😉
Mellesleg neki is csak néhány gyökér és fa van az akváriumában...
De, hogy mutassam, mire is gondoltam (ez az én véleményem):
Egy ilyen szerintem jobban illene bele.

Vagy ez:
View attachment 98021
View attachment 98022

De a lényeg, hogy örömét leli benne és virul az élővilág👍👍.
 
Back
Oldal tetejére