• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Diszkoszos akváriumom

Zigur,szerintem is kéne mérned egy vasszintet,abból már sok mindenre lehet következtetni.Saját tapasztalatom a napokból,hogy micro tápot váltottam kísérleti jelleggel.Mivel nem szerettem volna túladagolni,kis dózisokkal kezdtem,heti vasszint mérésekkel.Két hét alatt az alacsonyabb vasszint miatt látványosan kifakultak a piros növényeim.Lehet,hogy a "gagyi" tápod tápanyagainak aránya vagy azoknak hasznosulása a te akidban megfelelő.Vissza lehet állni két hétre,úgyis megmutatják a növények nekik mi a jó.
Amúgy gratula az akváriumhoz,nagyon szép! ;)
 
Nálam Green Aqua Micro van. Ennél nem nagyon láttam pirosabb lótuszt ;)
A mért vasszintem: 0,2 mg/l

41.jpg


A vízfelszíned élőben is kicsit olajos? Mi lett a Glossoval?
 
Nigro said:
Nálam Green Aqua Micro van. Ennél nem nagyon láttam pirosabb lótuszt ;)
A mért vasszintem: 0,2 mg/l

Nem akarok offolni,az enyém ilyen volt Aqua Essentials Trace-el.A vasszint 0,5mg/l.A képet nem retusáltam,egy fotós barátom készítette.
GA-val mindig fakóbb volt,viszont magasabb vas szintet mértem mindig,ezért érdekes a dolog.
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/halacs33.jpg
 
zsotyi said:
Nigro said:
Nálam Green Aqua Micro van. Ennél nem nagyon láttam pirosabb lótuszt ;)
A mért vasszintem: 0,2 mg/l

Nem akarok offolni,az enyém ilyen volt Aqua Essentials Trace-el.A vasszint 0,5mg/l.A képet nem retusáltam,egy fotós barátom készítette.
GA-val mindig fakóbb volt,viszont magasabb vas szintet mértem mindig,ezért érdekes a dolog.
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/halacs33.jpg

Nálam ez volt ECA mellett. A lótusznál azért kell egy kis idő mire ilyen színezete lesz a növénynek. Atinál még nagyon fiatal a növény. A korábbi idős lótusza neki is hasonló volt. De Ati én bedobtam volna az Arcuata-s fotódat inkább. Ott valóban meglepő volt, hogy normál tápozás mellett milyen lett. A jelenlegi lótuszod, vagy a fotó amit belinkeltél nekem nem vörös. ;)

peti44 said:
viktorlantos said:
Úgy tudom az ECA-ban nem csak vas segít az extra vörös színű növényeknek.
Ezt kifejtenéd bővebben? Érdekelne.

Zigur: Az akvárium nagyon szép! :thumbup:

Távolkeleti pókok közül rengetegen használják az ECA-t vörös stemes, vagy vörös növényes akikhoz. Sima adagolással vagy túladagolással. Összetétel ügyben nem tudok most nyilatkozni, mivel nem publikus, mint a Seachem-nél, de lehetnek benne növényi hormonok, aminók stb ami a többi ADA készítményre is jellemző (Green Gain, Phyton Git stb).
 
viktorlantos said:
peti44 said:
viktorlantos said:
Úgy tudom az ECA-ban nem csak vas segít az extra vörös színű növényeknek.
Ezt kifejtenéd bővebben? Érdekelne.

Zigur: Az akvárium nagyon szép! :thumbup:

Távolkeleti pókok közül rengetegen használják az ECA-t vörös stemes, vagy vörös növényes akikhoz. Sima adagolással vagy túladagolással. Összetétel ügyben nem tudok most nyilatkozni, mivel nem publikus, mint a Seachem-nél, de lehetnek benne növényi hormonok, aminók stb ami a többi ADA készítményre is jellemző (Green Gain, Phyton Git stb).
Köszönöm a választ, Vik!
Na ON.
 
Vik igazad van!
Ez a régebbi növényem sokkal pirosabb :crazy: :
dsc_2983_rf.jpg


És itt én is ECA-t adagoltam...
 
Viktor!

Az ECA nekem egy kicsit borsos árú és nem azért kérdeztem megint, mert nem hittem el hanem inkább azért mert azt nem hiszem el, hogy ilyen adagolás mellett amilyen az EI a növényeknek mégis van hiánytünete és akármennyit növeltem a micro-n( már próbáltam ezt is) nem változott semmi. Ezért gondolkoztam azon is már, hogy nem lehet, hogy esetleg valamilyen macro, vagy egyéb micro hiánya miatt nem tudnak elég vasat fölvenni!?(Liebig's law)
Nigro said:
A vízfelszíned élőben is kicsit olajos? Mi lett a Glossoval?

Igen sajnos :oops: nagyon alacsonyra tettem most a visszafolyó ágat ( a képeken láthatod, hogy nem mozog a vízfelszín, pedig a külsőszűrő az megy),magasra töltöttem a vizet, meg vagy egy hónapja pucoltam a szűrőt, szerintem ezek játszhattak bele, hogy olajos lett és gyanítom a halak is ezért voltak stresszesebbek a kelleténél (kevés o2).
Egyébként nem!

a glosso-val meggyűlt a bajom.gyönyörű volt, de baromi gyorsan nőtt és a metszések után( gondolom rosszul is metszettem) az ott maradt szárak akkora ammónia bombákká váltak amitől még a rég látott barna alga is ellepett, úgyhogy száműztem.

oRphEus said:
Grat az akihoz. Jobb oldalon hátul milyen növény van?

Köszi!
Rotala green van sarokban, de abból nem sok látszik, szerintem téged a Pogostemon stellata érdekel.

recon said:
Nekem is nagyon tetszik. Szép dús zöld: )

Köszi!

És még pár kép bizonyítandó, hogy vannak halak az akváriumban! :lol:
DSCN1794.2.jpg
DSCN1764.2.jpg
DSCN1811.jpg

És a végére egy ajánlás ajánlása (lesz akinek ismerős):
FIGYELMEZTETÉS: Az üveg diffúzorra tisztításkor fokozottan figyelni kell, hogy a vékony üvegből készült hajlított nyakrész a CO2 cső eltávolításakor és felszerelésekor ne törjön el.

Bingó!Megcsináltam! :(
 
Gyönyörűek a diszkoszaid!
A növényzet dús,mutatós !

És a végére egy ajánlás ajánlása (lesz akinek ismerős):
FIGYELMEZTETÉS: Az üveg diffúzorra tisztításkor fokozottan figyelni kell, hogy a vékony üvegből készült hajlított nyakrész a CO2 cső eltávolításakor és felszerelésekor ne törjön el.

Bingó!Megcsináltam! :(
Viktor!

Ez növényes akvarista betegség!
Mármint az üveg törés!
 
Köszi Kovka!
kovka76 said:
Ez növényes akvarista betegség!
Mármint az üveg törés!

Részemről inkább idegesítő figyelmetlenség volt! :evil: Ki fogja marékra a nyakrészt? :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
 
zigur said:
Köszi Kovka!
kovka76 said:
Ez növényes akvarista betegség!
Mármint az üveg törés!

Részemről inkább idegesítő figyelmetlenség volt! :evil: Ki fogja marékra a nyakrészt? :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Hát a törés az még maximum csak bosszantó dolog. Én az első difimet amikor a kemény csövet próbáltam rányomni, eltörtem és a leszakadó nyak beleállt a tenyerembe. Szóval elég csúnya sérüléseket tud csinálni.
 
oRphEus said:
Thx. Érdekes, nálam sokkal inkább vöröses/lilás volt a pogostemon vége, nem ilyen zöld. Mondjuk sztem így szebb.

Amíg gyérebb volt addig nálam is lilás volt de ahogy sűrűsödött csak zöld lett.Mondom, hogy gond van a vassal :lol:
De nekem is jobb így zölden.
 
zigur said:
Ezért gondolkoztam azon is már, hogy nem lehet, hogy esetleg valamilyen macro, vagy egyéb micro hiánya miatt nem tudnak elég vasat fölvenni!?(Liebig's law)

Szia! Mérjél magnézium szintet. Nem akarok hülyeséget írni javítsatok ki ha tévedek, de úgy tudom, hogy ennek az elemnek a hiánya vagy többlete az egyik legjobban befolyásoló tényező a vas felvételének szempontjából(asszem még edak-on olvastam a növények tápanyag felhasználásánál). Csak egy tipp, de egy próbát esetleg megér.

Egyébként szép az aki és a diszkoszok is, gratu neked!
 
Köszi N-Dee!

Én is emlékeztem valamire, de már nem tudtam melyik macro befolyásolhatja a vas felvételét, ennek a magnéziumnak utána nézek!
Hát a diszkoszos akváriumom lehet nemsokára csak akvárium lesz így simán, mert úgy látszik nem megijesztettem a halakat, hanem valami gáz van velük.A nagyok egyáltalán nem esznek csak bujkálnak, nem látszik parazita jele rajtuk, vizet három nap alatt kétszer cseréltem de egyenlőre semmi változás. Nem sok jóra számítok. :cry:
 
Nigro said:
Seachemnek van egy étvágyfokozója. Esetleg meg kéne próbálnod. Persze az étvágytalanság okát is meg kéne találni, viszont addig sem gyengülnek tovább a halak.
Jah és a diszkoszfórum, ha esetleg nem ismernéd.

Köszi Nigro!

épp ott voltam, de arra jutottunk,Stone-nal és Kockával, hogy x-akta az egész.Látszólag minden rendben, a vízzel abszolut, úgyhogy nem tudjuk mi lehet, így most kivárok!
szorítsatok!
 
Az elmúlt egy hónapban én is eljutottam arra a szintre, mint Dirk Gently, hogy az ég felé rázom az öklöm, mert egészen bizonyos vagyok afelől, hogy van egy egész bolygó, valahol a galaxisban ahol, különféle manók, démonok és lecsúszott istenek egyetlen dolga az , hogy az én bosszantásomon ötleteljenek. :evil:

Már közel vagyok, hogy feladjam és és a kalapácsot az akvárium irányába hajítsam, hogy végre véget vessek ennek az egésznek!
Mi is történt?

Sorjában:

1. a diszkoszok lassan egy hónapja nem esznek, bár már három néha csipeget közülük
2. eltörtem a diffúzort
3. hydrák az akváriumban
4. kifogyott a co palack és amit eddig másnapra megtöltöttek most 1,5 hétig tartott!!!!!!!! :eek: El lehet képzelni mi történt az akváriumban ( növények fölkopaszodva, rothadozva)
5. a T8-as páramentes foglalat alatt elrohadt a csavar, ha egy kicsit hosszabb a vezeték a cső a vízben landol ( na ez lett volna a jó móka!!)
6.tegnap megadta magát a Koralia amit egy fél éve vettem

Lucifernek innen üzenem, hogy még van négy lónyi hely a szobában az akvárium mellett, nagyobb átok már úgysem érhet! :evil:
 
Back
Oldal tetejére