• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Diszkoszos akváriumom

zigur

Kertész szaki
Legjobb napló
Üdv mindenkinek!Bár az akvárium tegnap óta az Akadama témánál már láthattátok,gondoltam kezdek egy naplót is,mivel tudom vannak olyanok is akik irtóznak a diy témáktól és már csak elvből sem nézik ezeket a témákat. :D

Az akvárium maga négy éves, de csak másfél éve vagyok a tulajdonosa és azóta rengeteg változáson ment keresztül, hála Nigro blogjának,Veréb Gábornak ( akit én csak A Magyar Tom Barrnak ismertem meg) és persze nektek az Akvakertész fórumozóinak!
Még rengeteg munka vár rám az akváriummal, növények formázása, átültetések,stb!Ehez, ezekhez szivesen látok bármilyen javaslatot, észrevételt!

Akkor lássuk!

Az akvárium adatai:

Méret:: H:110xSZ:50xM:60 bruttó 330 liter
Világítás::2x30w T8, 2x55w Power compact összesen 170watt
Szűréss: Jbl e1500 és Tetratec In 1000plus
Co2: magas nyomású co2 szett (linde 5kg-os palackkal) 3bubi/sec
Talaj: Akadama, Jbl Florapol
Lakók: Symphysodon aequifasciata, Crossocheilus siamensis, Otociclus affinis, Paracheirodon axelrodi,Corydoras paleatus, valamint nyomokban garnélát tartalmaz

Növények: Rotala rotundifolia, Rotala sp. "green",Glossostigma elantinoides,Pogostemon helferi,Echinodorus x barthi, Echinodorus Ozelot,Cryptocoryne wendtii,Anubias nana,Hemianthus micranthemoides,Micranthemum umbrosum

akva%20023.1.jpg

akva%20029.2.jpg

akva%20037.1.jpg

DSCN1592.jpg

Várom az észrevételeket!
ui. : valaki megmondaná a Picasa miért méretezi át a képeket és, hogy lehet kikerülni ezt?
 
Szia Zigur

Én is gratulálnék az eddigi eredményekhez. A glosson jól látszik, hogy csípi az Akadama talajt. Lehet egyszer én is kipróbálom.
 
A Glosso szőnyeged irigylésre méltó. Tudnád a képeket picit világosabbra exponálni, hogy jobban értékelhető legyen az aki? Milyen tápozást használsz?

Érdekes, hogy a 2.1 WPG (gyenge) megvilágítás mellett milyen jól megmaradnak a magas fényigényű növények is! Aki azt mondja, hogy "atomtorpedókat az akik fölé" a növények (és nem a látvány) miatt, az téved. 2 WPG láthatóan mindenre elég - és a CO2 problémák is jól elkerülhetők ezzel - ami egy diszkosos akváriumban gondot tud okozni, sajnos láttam már ilyet. Más kérdés, hogy így maga a mindennapi látvány nem ugyanaz mint egy high-light aki esetében, de egy fotózáskor azért nyomhatnál rá még derítést, hogy lássuk. :)
 
Hali!

keymaker az alábbi hozzászólásodra:

A másik fórumon találtam egy társunk akijánál a következőkre.

Méret: 660L --Világítás: 2x53W--Növények trágyázása: Florena,Florette,-------

Növények: Glossostigma,Anubias,Rotala,Pogostemon.Alternanthera rosaefolia,Új-Zélandi fűnövény,Ricca,Vízi kalász,Valinzéria,Echinodorus quadricostatus var.,Limnophila aquatica,Pogostemon stellatus,Alternanthera reineckii Rosa,Ammania gracilis Tosa,Ugyanez NAGYBA!,Ludwigia palustris Heidenreich,Ludwigia repens/Rubin

http://www.akvarista.hu/?oldal=49&uid=1 ... =27889#kep


-------------------------------------
Elgondolkodtató.
 
Köszönöm mindenkinek az elismeréseket!nagyon jó érzéssel tölt el, hogy nektek is tetszik! :D

keymaker said:
A Glosso szőnyeged irigylésre méltó. Tudnád a képeket picit világosabbra exponálni, hogy jobban értékelhető legyen az aki? Milyen tápozást használsz?

Érdekes, hogy a 2.1 WPG (gyenge) megvilágítás mellett milyen jól megmaradnak a magas fényigényű növények is! Aki azt mondja, hogy "atomtorpedókat az akik fölé" a növények (és nem a látvány) miatt, az téved. 2 WPG láthatóan mindenre elég - és a CO2 problémák is jól elkerülhetők ezzel - ami egy diszkosos akváriumban gondot tud okozni, sajnos láttam már ilyet. Más kérdés, hogy így maga a mindennapi látvány nem ugyanaz mint egy high-light aki esetében, de egy fotózáskor azért nyomhatnál rá még derítést, hogy lássuk. :)

Key!
Az Akadamánál írtam, hogy ez egy 4 éves Nikon-nal készült és, hogy a laptopomon és a számítógépen (amiről föltöltöttem) egészen másképp néztek ki a képek, kérdeztem is, hogy nem túl sötétek e de senki sem jelezte! Természetesen rakok föl , mert több exponálási beállítást is kipróbáltam, de ez csak hétvégén lehetséges, mert csak akkor kerülök net közelbe újra.

A tápozás EI alapján.( ha jól,értettem a kérdést :D )
 
jojo said:
Hali!

keymaker az alábbi hozzászólásodra:

A másik fórumon találtam egy társunk akijánál a következőkre.

Méret: 660L --Világítás: 2x53W--Növények trágyázása: Florena,Florette,-------

Növények: Glossostigma,Anubias,Rotala,Pogostemon.Alternanthera rosaefolia,Új-Zélandi fűnövény,Ricca,Vízi kalász,Valinzéria,Echinodorus quadricostatus var.,Limnophila aquatica,Pogostemon stellatus,Alternanthera reineckii Rosa,Ammania gracilis Tosa,Ugyanez NAGYBA!,Ludwigia palustris Heidenreich,Ludwigia repens/Rubin

http://www.akvarista.hu/?oldal=49&uid=1 ... =27889#kep


-------------------------------------
Elgondolkodtató.

Szerintem az elírás lesz!Azért az már baromi kevés az egészséges glossohoz! Nem is látok egy darabot sem a képeken!
 
No csak nem tudtam hétvégéig várni,föltöltök néhány képet remélem ezek már elég világosak!

akva%20023.12.jpg

DSCN1619.jpg

akva%20029.2.jpg

Az Akadamánál írtam, hogy mióta megváltoztattam a tápozást, elméletileg egy jobb tápra a (HappyLiferól Green Aqua-ra), bár a növényeim nőnek, mint a veszedelem, de a színük és a levelek teltsége hagy némi kívánnivalót maga után.Azt is írtam, hogy a fénycsövek cseréjére egy évig vártam, így az is lehet a kiváltó ok, de a táp szerintem valószínűbb.A rotalam ugyan nem volt égővörös de a felső tíz centi rózsaszín volt ami igen hangulatossá tette az akváriumot, most azonban többnyire zöldek a levelek,bár az igaz,hogy ami színes az vörös és nem rózsaszín, de a többség mégiscsak zöld.
Valami javaslat lehetséges egyéb ok,változtatás?
Rosszul kikevert micro esetleg (még erre tudok gondolni)?
Itt egy kép (bár a elől "green" van a háttérben látszik a sima)

DSCN1563.jpg
 
A vörös színre eleve azt mondják az okosok (pl Tom Barr is) hogy az erős világítással rendelkezők kiváltsága.

Hasonló zöldülést én is tapasztaltam amikor az ADA tápcsaládról álltam át GA-ra.
Van az ADA-nak egy terméke úgy hívják hogy ECA. Ez elméletileg erre való. Mármint a vörös növényekhez. Nálam működött esetleg megpróbálhatnád a táp kiegészítéséhez.

Én amikor használtam naponta adtam a 240-hez: http://www.greenaqua.hu/ada-eca-50ml.html
20 literenként 1 csepp aszem...
 
No igen ez lehet segítene de a pénztárcám kicsit szűkös ahhoz, hogy havonta vegyek egy ilyet!Valami kevésbé sokkoló? :D
Már így is naponta harcolok a Kedvesemmel, hogy "már csak ezt és vége, más már nem kell!"(én),meg "már megint venni kell ?most vettél!"(Ő) :D
 
zigur said:
No igen ez lehet segítene de a pénztárcám kicsit szűkös ahhoz, hogy havonta vegyek egy ilyet!Valami kevésbé sokkoló? :D
Már így is naponta harcolok a Kedvesemmel, hogy "már csak ezt és vége, más már nem kell!"(én),meg "már megint venni kell ?most vettél!"(Ő) :D

Én a micro megfelelő adagolásának a hiányára gyanakodnék. A növények színében nagy szerepe van pl. a vasnak. Én csinálnék néhány tesztet, kifejezetten a vasra irányulót.
 
Levinen said:
Én a micro megfelelő adagolásának a hiányára gyanakodnék. A növények színében nagy szerepe van pl. a vasnak. Én csinálnék néhány tesztet, kifejezetten a vasra irányulót.

akkor ezek szerint back to the gagyi? írtam, hogy a nevenincs táp alatt szinesek voltak a rotala levelei, ha most még pluszban vasat is adagolok az már megint nem pénztárca kímélő!

viktorlantos said:
Vagy rátolsz még egy rakat fénycsövet ;)

a fény most erősebb bár watt-ban ugyan annyi, úgy látszik a végkövetkeztetés ugyanaz!?

lacee13 said:
Hmm de szép az AKVÁD Robi.. és a halaid is nagyon szépek Grat ... ;) ;) ;)

Köszi Laci!Nem jöttél megnézni,most bánhatod, hogy kimaradtál belőle! :D Még most is szivesen látlak bármikor! ;)
 
hát nézd Amano azt mondja adjál vasat (ADA ECA), Tom Barr azt mondja miért kellene....

saját tapasztalat alapján az én akimban az ECA segített. lehet sokkal erősebb megvilágításnál enéljül is ment volna. ezt az utat mindenesetre kirpóbáltam.

TPN-t is toltam a regi nanóba ott is szép színes volt. (igaz durván túladagoltam). bár kevés volt a fényem. és csak az igénytelen növény volt színes.

szal erős fénynél valszeg elvérezne a TPN önmagában.
 
No megint nálam a fényképezőgép, de vagy én nem tudom használni (ennek inkább örülnék, mert akkor kioktathatnátok mit csinálok rosszul) vagy ennyit tud ez a gép (ami szintén lehetséges, hisz egy 4 éves Nikkon)(bár van egy új gép is de az meg olyan "hangyás" képeket csinál, mint földiantennás tévénk).

Van pár változás a növényekben és a halakban is (bár utóbbiakat halálra ijesztettem ezért csak a bátrabb jött elő a kajára).
A problémám még mindig az amit föntebb Viktorral tárgyaltunk, azzal kiegészítve hogy a fotók miatt direkt hagytam pár Rotala szálat nyírás nélkül, mert az a megfigyelésem , hogy az a néhány szál ami véletlenül nem kerül nyírásra egészen addig amíg a többi el nem indul, gyönyörű piros, aztán ha a többi elindul még azok is elkezdenek halványodni.
Szóval? Extra Fe? Mert a fény nem lehet a leírtakból szerintem.
Remélem sikerül jobb fotókat csinálni még a hétvégén és még talán a halak is előjönnek.

hal%20182.1.jpg
hal%20182.1.jpg
hal%20014.jpg
 
Én még mindig az ECA-ra voksolok vörös növény ügyben, de lehet kiváltható más vas tápozással is. Pl. Easy Life Ferro. Úgy tudom az ECA-ban nem csak vas segít az extra vörös színű növényeknek.

Szép a diszkoszod és szép egészségesek a növényeid is. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére