• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Discipline

GOTO 10:

szóval ott kezdődött, hogy a 60-as opti akváriumomat már vagy két éve az a nagy talawa fa lakta, ami először a Hónap akváriuma - Fabulous Decay | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community, majd a Rolling The Dice nevű remake-nek adta az alapját. Ejött az ideje, hogy megszabaduljak tőle, a kérdés az volt, hogy merre tovább.

Aki szokta nézni, hogy miket csinálok, az láthatta, hogy alapvetően kaotikus, ágasbogas, a teret jól kitöltő scapeket szoktam csinálni. Valószínűleg így lesz ez a későbbiekben is, de úgy gondoltam, hogy mintegy lelki gyakorlatként megpróbálkozok most egy klasszikusabb iwagumival, ahol pont ellentétes eszközökkel kell dolgozni. Ennek a naplóját látjátok most.

Tegnap egész nap a GA-ban válogattam a köveket -- nem tudom mennyit voltam ott, de kétszer kellett elmennem pisilni közben :D -- utána este lebontottam a korábbi setupot, hogy aztán ma reggel kitakarítsam az akváriumot és berendezzem az újat. Tök gyorsan ment amúgy, és az egész nagyon tiszta -- nem értem miért sírnak azok az emberek az akváriumápoláson, akik elérnek minden üveget, beférnek minden dekor közé, és végig tudnak húzni egy hálót a vízfelszínen :D

Nem akartam seyriu-t, mert gondoltam hátha lehetne legalább a kőválasztásban valami csavar. TÉNYLEG minden követ megfogtam egy párszor -- gyakorlatilag eltűnt az ujjlenyomatom mire eljöttem, ezek voltak azok a scapek amiket elvetettem (ha valakinek tetszene valamelyik, még ott vannak az alkotóelemek :) )

szürke manten és frodó(?) kombó

tumblr_nwiwkvySyT1rfc73zo4_1280.jpg


világos manten:

tumblr_nwiwkvySyT1rfc73zo5_1280.jpg


egyik sem tetszett eléggé, bajok voltak a textúrával, a méretekkel, meg mindennel.
A lávakövek borzalmasan nagyok, azok szóba se jöhettek igazán.

Szóval maradt a seyriu. Abból összeépítettem ezt a pokemon erődöt, és eljöttem vele:

tumblr_nwiwkvySyT1rfc73zo1_1280.jpg


na és akkor itt egy cliffhanger :D
 
Szóval ma reggel nekiálltam -- végre használhattam a teljes alját az akváriumnak, Tropica Substratot elegyengettem, megsóztam, megborsoztam (Penac P, Penac C, Bakter, meg a fekete ami nem tourmaline, de már kidobtam a zacskót), és rádobtam egy kis használt aquasoil-t. A köveket pakolva hamar realizáltam, hogy a fele sem kell annak, amit elhoztam tegnap (fiúk, jövök majd!! :D), állítgattam egy keveset, aztán kapott egy réteg Amazonia Powder-t (not pictured).

tumblr_nwiwkvySyT1rfc73zo2_1280.jpg
 
A szokásos bonyodalom a CO2 körül adódott: a már egyszer működő inline upaqua diffúzor megint eldugult: egyszerűen nem megy át rajta a gáz -- elázrja az egész rendszert, a bubiszámlálóban sem jönnek a buborékok egy idő után. Kénytelen voltam bedugni a rendes diffúzort, amit szívből utálok. Az inline difit pedig be fogom dobni ecetbe hátha lesz valami.
 
Csúcs (y) vagy inkább 2 csúcs.
És nekem nem tűnnek egyformának (a dőlésszöget leszámítva). Úgy látszik, az "öregeknél" már a szimmetria a menő ;) A bal oldal azért szerintem ütősebb lett. Kíváncsi leszek, mit kezdesz a főkövekkel - ha kezdesz velük egyáltalán valamit.
A cliffhanger előtt azért meglepődtem, hogy ugye nem ez lesz az.. de remélem a sorozataimban is ilyen gyorsan jön a folytatás és ott sem kell csalódnom. Itt tuti nem lesz kasza, vagyis de, idővel azért legyen. Ez a corymbosa cucc nem lesz majd túl nagy levelű? Mert akkor ahhoz macséta kell.
 
amúgy szerintetek a másfél liternyi friss amazonia powder, ami ráment, az csinál kompatibilis az élőlények visszatelepítésével? Kicsit neccesnek érzem, bár vízcserékkel gondolom nem lehet baj. Tapasztalatok, valakinek?
 
Szerintem nem lesz baja semminek,max.megsűrűsíted a vízcserét egy picit.Én a taiwanokhoz is szórtam be friss powdert ,és nem lett bajuk.;);)
 
Kezdjük az elején: miért "discipline" lett neki a neve?
nem sokat beszél én angol, érdekel melyik jelentéstartalom szerint van is ez így összerakva...
nekem olyan, mintha a klasszikus minimál iwagumi szabályokból párat töröltél volna magadnak, párat viszont tartottál.
Bennem ez így első ránézésre inkább feszkót kelt, mint nyugalmat, de nem tudhatom, mi volt a cél... :cool:
 
Kezdjük az elején: miért "discipline" lett neki a neve?
ez egy remek szó, alapvetően ugye fegyelem, de fegyelmezés/büntetés is, régebben így hívták a kolostori rendszabályokat -- az nem tudom mi magyarul, de amikor az időmérés kezdeteiről olvastam, abban minden oldalon hatszor szerepelt :D, szegény szerzetesek, ne tudjátok meg! --. És hát tudományágat is jelent.
Nekem főleg tényleg az önfegyelemről szól -- ismersz, tudod hogy mennyire fájdalmas nekem ez --, szóval lelki gyakorlat, szerzetesi erény :D :D. De amúgy tök jó nézegetni, ez a telefonos fotó kiábrándító, szerintem szép lesz a végén.
 
nekem olyan, mintha a klasszikus minimál iwagumi szabályokból párat töröltél volna magadnak, párat viszont tartottál.
Bennem ez így első ránézésre inkább feszkót kelt, mint nyugalmat, de nem tudhatom, mi volt a cél...
Igen, a klasszikus iwagumi szabályoktól eltértem, de a spirit-et igyezetem megtartani. Próbálhatnék eköré filozófiai vagy aktuálpolitikai magyarázatokat szőni, de egyszerűen csak nem volt egy (számomra) alkalmas főkő a GA halomban -- így lett ez a duális cucc, egy kicsit feszült egyensúlyban.
 
Nem tudom, nekem letisztult egyszerűség, fegyelem jön le belőle, persze megspékelve a corymbosával, ami egy huncut mosolyú lányra emlékeztet, egy nagy masnival a nyakán:D;)
 
Csúcs (y) vagy inkább 2 csúcs.
És nekem nem tűnnek egyformának (a dőlésszöget leszámítva). Úgy látszik, az "öregeknél" már a szimmetria a menő ;) A bal oldal azért szerintem ütősebb lett. Kíváncsi leszek, mit kezdesz a főkövekkel - ha kezdesz velük egyáltalán valamit.
A cliffhanger előtt azért meglepődtem, hogy ugye nem ez lesz az.. de remélem a sorozataimban is ilyen gyorsan jön a folytatás és ott sem kell csalódnom. Itt tuti nem lesz kasza, vagyis de, idővel azért legyen. Ez a corymbosa cucc nem lesz majd túl nagy levelű? Mert akkor ahhoz macséta kell.
a corymbosa fogalmam sincs, hogy milyen lesz, hogy őszinte legyek :D Én a "kompakt" szóba kapaszkodom egyelőre, de azt lecserélni aztán tényleg a legkevesebb, ha ő mást ért a kompakt alatt, mint én.
 
Nem tudom, nekem letisztult egyszerűség, fegyelem jön le belőle, persze megspékelve a corymbosával, ami egy huncut mosolyú lányra emlékeztet, egy nagy masnival a nyakán:D;)

letsgo-féle rochard teszt :)


Ez leginkább annak köszönhető Ozzy ,mert te amolyan "savazós" vagy ;):ROFLMAO:

akvaparasztnak is kell lenni :D


Nekem főleg tényleg az önfegyelemről szól -- ismersz, tudod hogy mennyire fájdalmas nekem ez --, szóval lelki gyakorlat, szerzetesi erény :D

respect :giggle:
 
Back
Oldal tetejére