• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dilemmám a világítással

Van egy kis problémám, és értetlenül állok előtte:
55 W-os PowerCompact fénycsöveim vannak hagyományos előtéttel (miután az elektronikusokat kinyírtam...). Az egyik fénycső nem akar rendesen felgyulladni, csak villog. Eddig is ezt művelte, de egy perc után felkapcsolt.
Viszont, ha kiveszem a gyújtót, akkor rendesen világít :wtf:
Help please. :roll:
 
Próbáltad másik gyújtóval? Elvileg minden fénycsőcserénél kéne azt is cserélni. Lehet az a baj.
 
Scar said:
Próbáltad másik gyújtóval? Elvileg minden fénycsőcserénél kéne azt is cserélni. Lehet az a baj.

Még nem próbáltam. Csak azt nem értem, hogy gyújtó nélkül hogy működhet egyáltalán :?:
 
Ez is jó kérdés, vagy valami rosszul van kötve, vagy nem tudom. Látni kéne, mindenesetre a pc-k kifejezetten nem szeretik a gyújtós megoldást. Attól függetlenül hallottam már t5-öt is t8-as trafóval és gyújtóval.

Egy kérdés: mind a 4 láb be van kötve a trafóba, és az egyik ágon van a gyújtó, vagy máshogy van megoldva?
 
Fogalmam sincs. Épp elutaztunk, szerdáig nem is leszek otthon, majd ránézek.
Addig is köszi.
 
Mivel a 100 L-es akváriumom armatúrájába mindössze egy 18W-os fénycső van barkácsolásra szorulna de mivel a leleményes szakemberek már gyárilag kitoltak vele kegyetlenül,nem is olyan egyszerű ezt az armatúrát átalakítani .Még ez az egy cső is csak bele van zsúfolva úgy,hogy még max egyet lehetne mellé tenni így bármely segítséget illetve ötletet szívesen várok !

Hogy kreativitásotokat kiélhessétek,és fantáziátok szárnyalhasson melléklek két képet !
11234013_4ad1eaa2409ffa618674a7b3897a4d66_m.jpg



11234033_0c38520ceeeb1758e1d55bb585c7b523_m.jpg


Esetleges ötleteket és válaszokat előre is köszönöm !
 
Beférne a 80 W-os is, és akkor elég egy. Egyelőre.
http://webshop link moderálva/tungsram/id/01083__K ... 565mm_2G11
 
És ezekhez a power compactokhoz is van pára mentes foglalat és hát nem fogják nagyon melegíteni ezek a vizet ?
 
pecas17 said:
És ezekhez a power compactokhoz is van pára mentes foglalat és hát nem fogják nagyon melegíteni ezek a vizet ?

Nincs hozzá páramentes, vagy így hagyod vagy körbeszilózod a foglalatot.
 
Na hát itt kezdődnek a bajok ezekkel a power compactokal hogy nem lehet venni hozzájuk IP 65-ös foglalatot szikszalaggal meg nem kontárkodok csak úgy bele és mivel az armatúra gyári és teljesen lefedi az akváriumot ott bizony mindenhol kicsapódik a pára !
 
Én egy 63 litereshez való eheim gyári tetőbe (Nigro módszeréhez hasonlóan) kivágva az előtét helyét beletettem egy 36W-os powercompactot 1,5 éve... kapott egy kis szilót a csatlakozásoknál és tökéletesen működik, pedig pára aztán van a tetőben!

Annyit hozzátennék, hogy az elektromos részt villanyszerelővel csináltattam!

Vigyázzon mindenki a 220-szal!
 
Ez az hogy a fater villanyszerelő és nem tűri a kontár munkát és nem szívleli hogy ilyen módon átalakítsam ! ha csak nem lesz százszázalékig páramentes a foglalat és a többi !
 
Sziasztok!

Szerintem ez a legmegfelelőbb téma, de ha nem, akkor csak szóljatok. Sokat tanakodtam ezen a világításon, hogy a jövőben majd egy nagyobb akváriumot tervezek, és mivel nagyobb, így több fény kell. Egy 250 literes vagy legkevesebb 200 literes növényest szeretnék, így hát legkevesebb 150W, max 190W-ra gondoltam. Na már most, ez rengeteg áramot fogyaszt. Milyen fajta fénycsővel/lámpával lehet ilyet megoldani? Én T8-at használok, de az a legelavultabb, és 150W-ot nem lehet normálisan összehozni belőle. T5 már praktikusabb lenne (3-4 fénycső), de drágább is, de nem vészes. A teljesítmény és a tényléges fogyasztás ugyanaz? Melyik a legjobb megoldás? (Gondolok itt az árra és egyben a praktikára, tehát ne 9-10 fénycső legyen...) Felfüggesztett armatúrában gondolkodom.Világításra nem szeretnék kiadni 50ezer Ft-ot. Max 15-20ezer Ft.

Bocsi a hülye kérdésért, de még sokat kell tanulnom... :)
Köszönöm! ;)
 
Rinagy said:
Sziasztok!

Szerintem ez a legmegfelelőbb téma, de ha nem, akkor csak szóljatok. Sokat tanakodtam ezen a világításon, hogy a jövőben majd egy nagyobb akváriumot tervezek, és mivel nagyobb, így több fény kell. Egy 250 literes vagy legkevesebb 200 literes növényest szeretnék, így hát legkevesebb 150W, max 190W-ra gondoltam. Na már most, ez rengeteg áramot fogyaszt. Milyen fajta fénycsővel/lámpával lehet ilyet megoldani? Én T8-at használok, de az a legelavultabb, és 150W-ot nem lehet normálisan összehozni belőle. T5 már praktikusabb lenne (3-4 fénycső), de drágább is, de nem vészes. A teljesítmény és a tényléges fogyasztás ugyanaz? Melyik a legjobb megoldás? (Gondolok itt az árra és egyben a praktikára, tehát ne 9-10 fénycső legyen...) Felfüggesztett armatúrában gondolkodom.Világításra nem szeretnék kiadni 50ezer Ft-ot. Max 15-20ezer Ft.

Bocsi a hülye kérdésért, de még sokat kell tanulnom... :)
Köszönöm! ;)


Szia,

nos, ha csak sorra vesszük mire is kell költeni (mondjuk egy DIY tetőnél, mert gyári nem éppen olcsó), akkor a következőkkel számolni kell:

Vegyünk alapul 4 db 39W-os csövet: T5 HO 39W/865 daylight, összesen 4*1310Ft = 5240 Ft
Kell hozzá előtét, mondjuk 2 darab: legyen Helvar márka, összesen 2*4990Ft = 9980 Ft
Páramentes foglalatok is kellenek: 8 db T5-ös, összesen: 8*990Ft = 7920 Ft
(persze ezt meg lehet oldani simával is, ami kb 60 Ft/db lehet, viszont az érintésvédelemre illő vigyázni, tehát plexi vagy üveglap kell elé ebben az esetben)

Tehát a tetőről még nem is beszéltünk, de már felélted a rászánt összeget. Lehetőség van még fa tetőre is, ami lényegesen olcsóbb lehet, van akinek tetszik, van akinek nem (nekem utóbbi).

Én jelenleg egy 140-es akvárium fölé építem a világításom, jelenleg 60eFt-nál tartok, a vége kb 65eFt lesz, aluminium, programozható, talpas, vagy függesztett kivitelben.
(Ha elkészült a vezérlés is, nekiállok a naplónak. Maga a lámpa már üzemképes.) :D

Remélem segíthettem.
 
Necro:

Nagyon köszönöm. Sokat segítettél. Rendben, nem konkrétan 20ezerre gondoltam, lehet több is, csak ne olyan sokkal, tehát nem akartam, hogy felhozzák példának az ADA Power Compact lámpákat. Úgy látom, hogy 15 ezerből megvan a lényeg, most a felfüggesztés, alumínium váz annyira nem drága, és ismerős is van hozzá...Fém borítás lesz patzu-éhoz hasonlóan, mert az nagyon tetszik.
Akkor már csak arra keresném a választ, hogy ezeknek a teljesítménye egyenlő a tényleges fogyasztással? Mert akkor elég sok lesz a villanyszámla. (Napi 7 órai 150W...) :)
 
Rinagy said:
Necro:

Nagyon köszönöm. Sokat segítettél. Rendben, nem konkrétan 20ezerre gondoltam, lehet több is, csak ne olyan sokkal, tehát nem akartam, hogy felhozzák példának az ADA Power Compact lámpákat. Úgy látom, hogy 15 ezerből megvan a lényeg, most a felfüggesztés, alumínium váz annyira nem drága, és ismerős is van hozzá...Fém borítás lesz patzu-éhoz hasonlóan, mert az nagyon tetszik.
Akkor már csak arra keresném a választ, hogy ezeknek a teljesítménye egyenlő a tényleges fogyasztással? Mert akkor elég sok lesz a villanyszámla. (Napi 7 órai 150W...) :)


Az külön jó, ha van segítség az armatúra elkészítésében. Én kicsit lusta voltam és hozattam Németországból egy kínait, amit kibeleztem és felturbóztam. Igaz, csak az előtétem belekerült 20-ba. :D

A fogyasztás egyszerűen kiszámolható:

150W-ot fogyaszt a lámpa, 7 óra alatt az 150W*7h = 1050Wh. Utána már csak meg kell nézni mennyibe kerül 1KWh, kb ennyibe kerül a világítás energiaköltsége naponta.
 
Necro said:
Rinagy said:
Necro:

Nagyon köszönöm. Sokat segítettél. Rendben, nem konkrétan 20ezerre gondoltam, lehet több is, csak ne olyan sokkal, tehát nem akartam, hogy felhozzák példának az ADA Power Compact lámpákat. Úgy látom, hogy 15 ezerből megvan a lényeg, most a felfüggesztés, alumínium váz annyira nem drága, és ismerős is van hozzá...Fém borítás lesz patzu-éhoz hasonlóan, mert az nagyon tetszik.
Akkor már csak arra keresném a választ, hogy ezeknek a teljesítménye egyenlő a tényleges fogyasztással? Mert akkor elég sok lesz a villanyszámla. (Napi 7 órai 150W...) :)


Az külön jó, ha van segítség az armatúra elkészítésében. Én kicsit lusta voltam és hozattam Németországból egy kínait, amit kibeleztem és felturbóztam. Igaz, csak az előtétem belekerült 20-ba. :D

A fogyasztás egyszerűen kiszámolható:

150W-ot fogyaszt a lámpa, 7 óra alatt az 150W*7h = 1050Wh. Utána már csak meg kell nézni mennyibe kerül 1KWh, kb ennyibe kerül a világítás energiaköltsége naponta.

30-46.- között van. Ez heti 427.- évi 22407.- átlagban.
 
Back
Oldal tetejére