• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Digitális időkapcsoló ami tényleg jó

Ha igazán megbízhatót szeretnél, akkor vegyél valamilyen programozható relét. Nekem pl Omron Zen van, két bővítővel az az összesen 12 relés kimenet( még bővíthető :D), amik másodpercre is kapcsolhatóak . Made in Japan :D. Több éve használom, de pl az órájához az első üzembe helyezés óta ami 5 éve volt, még nem kellett hozzányúlni annyira pontos. Téli-nyári időszámítás miatt se :), azt is tudja.

Az biztos jó. :) De az ára is!
Profi cucc :)
 
Az biztos jó. :) De az ára is!
Profi cucc :)
Kéz alól ki lehet fogni jó áron ;). 2012-ben , a magyar aukciós oldalról 20 ért vettem egy bővítővel. Az kapásból 8 kimenet, plusz 4 ért vettem még egy bővítőt az eladótól. Pár időkapcsolót helyettesít amit ha meg kellene venni, akkor az többe lenne mint a ZEN, pláne ha olyant akarsz ami másodpercet is tud ,pl Trixie 76122, 4600Ft és ha autómatán szeretnél tápozni, akkor 2-3 legalább kell. De a ZEN nem csak egy sima időkapcsoló hanem egy mini PLC is, vagyis vannak bemenetek, kombinálhatod a kapcsolásokat, késleltethetsz stb. Pl van olyan opcióm, hogy gombnyomásra 2 percre leáll a szűrő is hogy a halkaját pl ne szívja be , de egyúttal leáll a CO2 rendszer is, hogy a reaktor se teljen fel túlságosan gázzal, illetve ha éppen dolgozna, akkor a szakaszos üzemben dolgozó felszínleszívó is megáll. A kedvencem pedig, hogy gombnyomásra vizet is cserél :D. Ha vennék egy tranzisztoros bővítőt, akkor a fényerőszabályzás se lenne gond. Szóval szerintem minden fillért megért
 
Személyes tapasztalatom nincs, így nagyon nem tudok róla véleményt mondani. Annyit olvastam a fórumon, hogy páran szenvedtek a hálózatra való felcsatlakoztatással. Személyes véleményem, hogy onnantól, hogy beállítottad már a netes kapcsolat tök fölösleges


Erre nem mernék mérget venni ;):), Ez is kínainak tűnik. A kis trafó sem túl szimpi nekem.
View attachment 37642
Ha igazán megbízhatót szeretnél, akkor vegyél valamilyen programozható relét. Nekem pl Omron Zen van, két bővítővel az az összesen 12 relés kimenet( még bővíthető :D), amik másodpercre is kapcsolhatóak . Made in Japan :D. Több éve használom, de pl az órájához az első üzembe helyezés óta ami 5 éve volt, még nem kellett hozzányúlni annyira pontos. Téli-nyári időszámítás miatt se :), azt is tudja.
Jut eszembe. TC 420-nak még annyi előnyes is lehet, hogy tud PWM-et, vagyis ugyan csak perc pontossággal kapcsoltatható vele fogyasztó, viszont elvileg csökkentett fordulattal tudja működtetni a táppumpákat ebben az egy percben

Szinte minden Kínából jön, eddig rossz tapasztalatom nem volt velük...
3db SonOff 1 portos eszközt már régóta használok, a fórumon említett beállítási nehézséget tapasztaltam, de leküzdhető 3 perc alatt. Beállítás után valóban nincs szükség az Internetre, viszont bármikor ellenőrizhető távolról az eszköz státusza (on/off)
 
Annyit olvastam a fórumon, hogy páran szenvedtek a hálózatra való felcsatlakoztatással.
Én lehettem az, vagy legalábbis az egyik. Nem írtam ugyan, de utána megoldódott. Pedig semmit nem csináltam, csak átvittem egy másik routerrel kipróbálni (ott sem működött), majd vissza haza és jó lett.
Azóta viszont beüzemeltem egyet @Greg Filth kollégával is és elsőre pöccre működött. Így asszem engem is kizárhatunk mint potenciális hibafaktor. :D
 
Kéz alól ki lehet fogni jó áron ;). 2012-ben , a magyar aukciós oldalról 20 ért vettem egy bővítővel. Az kapásból 8 kimenet, plusz 4 ért vettem még egy bővítőt az eladótól. Pár időkapcsolót helyettesít amit ha meg kellene venni, akkor az többe lenne mint a ZEN, pláne ha olyant akarsz ami másodpercet is tud ,pl Trixie 76122, 4600Ft és ha autómatán szeretnél tápozni, akkor 2-3 legalább kell. De a ZEN nem csak egy sima időkapcsoló hanem egy mini PLC is, vagyis vannak bemenetek, kombinálhatod a kapcsolásokat, késleltethetsz stb. Pl van olyan opcióm, hogy gombnyomásra 2 percre leáll a szűrő is hogy a halkaját pl ne szívja be , de egyúttal leáll a CO2 rendszer is, hogy a reaktor se teljen fel túlságosan gázzal, illetve ha éppen dolgozna, akkor a szakaszos üzemben dolgozó felszínleszívó is megáll. A kedvencem pedig, hogy gombnyomásra vizet is cserél :D. Ha vennék egy tranzisztoros bővítőt, akkor a fényerőszabályzás se lenne gond. Szóval szerintem minden fillért megért

Hú, annyiért tényleg jó :)
Nem tudtam hogy ilyeneket is tud :D Most már kell egy ilyen :D
 
A GA ban is kapható GameBird elosztóról van valakinek tapasztalata?

REV-es időkapcsolóból van itthon 6 DB, 1 kivételével mind érzékeny. Ha kihúzol egy mellette lévő dolgot a konnektorból, restellődik.

Nagyon keresnék valami megbízhatót helyette. A Conrados és GA-s felfele néző nekem nem játszik, mert nem látom. Felette az akvárium van. :D
 
Sziasztok!

Csak okulás képen:
Az időkapcsolónkon van egy random program is ami az állandó világítás mellett ad-hok jelleggel felkapcsolja a rá kötött eszközt 5 perc és 1 óra időtartamra még az éjszaka folyamán néhányszor.
Erre akkor jöttünk rá mikor éjfél után jöttünk haza az üdülésből és világított Annamari Galaxis kis akváriuma fölött a lámpa.
Hónapokig kerestük az algásodás okát hiába!

AmegA
 
Sziasztok!

Csak okulás képen:
Az időkapcsolónkon van egy random program is ami az állandó világítás mellett ad-hok jelleggel felkapcsolja a rá kötött eszközt 5 perc és 1 óra időtartamra még az éjszaka folyamán néhányszor.
Erre akkor jöttünk rá mikor éjfél után jöttünk haza az üdülésből és világított Annamari Galaxis kis akváriuma fölött a lámpa.
Hónapokig kerestük az algásodás okát hiába!

AmegA
Lehet, egy típus megadása is segítene annak, aki időkapcsolót használ (esetleg a CO2-t is ilyennel kapcsoltatja).
 
Lehet, egy típus megadása is segítene annak, aki időkapcsolót használ (esetleg a CO2-t is ilyennel kapcsoltatja).

Gyakorlatilag az összes digitális kapcsoló tudja a random funkciót !
pl. : ECOSavers Time Switch Digital (Budapesten is kapható a XI.Bartók Béla úton)
 
Sziasztok.
A tipikus nemet szurke aljzatos idokapcsolot hasznallom problema mentesen immar 4. eve.
Hogy ez most honnan jott?
A garnis akvariumok elkeszitesevel egyidoben vettem egy digitalisat. Legyen mar kicsit szebb. Kb 2 honapja kb. Eddig tartott. Szetszedtem, de mit is lathatnek. Semmit sem csinal, csak az idot mutatja. Az ugyan elemrolnis megy. Ugy hogy kuka, es vissza a regi jo megbizhato nemet szurke. aa33231237d816e0d53a16d6ffbf81be.jpg6dc3702afee0a804ca7cdb347cb58f2e.jpgf70b3e500ee268ee4caab0f1a91bb305.jpgfbfeb0a2eccef537364675bc1e676d6b.jpg5f846265d0b7771648e73461bf14a707.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!
Finder időreléket építek be már évek óta, eddig csak pozitív tapasztalataim vannak. Könnyen programozható, tartós ipari cucc. Az akváriumom vezérlésébe is tettem egy kétcsatornás astro kapcsolót, de ezt most csak sima időkapcsolóként programoztam.
A teknőc napozó lámpáját kapcsolom az egyik csatornán, a másikon a CO2 szelep időzítése fut.
 
Sziasztok!
Én most erre a fajta időkapcsolóra álltam rá.
Beépíthető. jár hozzá keret, és egy átlátszó előlap. Gyerekzár. 16ki,be kapcsolást bír. Annyi hogy nincs rajta random funkció. 4-5ezer forintért szoktam venni.
230V-idokapcsolo-idozito-kapcsolo-ora.jpg
 
Annyi hogy nincs rajta random funkció
Meg annyi, hogy bár mutatja a másodperceket, programot nem tud rá építeni :(
:)
Vagy ez a verzió már igen? (az szuper lenne)
A másodperc alapú vezérlés által már nem csak világításhoz és CO2-hoz lenne használható, hanem párásításhoz, tápozáshoz és még számos dologhoz. Sajnos amíg ezt nem tudja, addig lemarad a korszerűbb smart eszközöktől. Némely esetben előnyös a beépíthetőség, de a mobil funkció általában mégis jobb. Mondok rá példát is:

Blitzwolf BW-SHP6. Telefonról vezérelhető, időzíthető smart socket, mutatja az aktuális fogyasztást és grafikonra naplózza az összes fogyasztást napi bontásban. Sajnos nem találtam még olyan applikációt hozzá, ami másodperc alapú. 3-4 ezer forintért beszerezhető.
Keressetek rá, mert jó a cucc, de legyen itt egy saját fotó is:

77718
 
Meg annyi, hogy bár mutatja a másodperceket, programot nem tud rá építeni :(
:)
Vagy ez a verzió már igen? (az szuper lenne)
A másodperc alapú vezérlés által már nem csak világításhoz és CO2-hoz lenne használható, hanem párásításhoz, tápozáshoz és még számos dologhoz. Sajnos amíg ezt nem tudja, addig lemarad a korszerűbb smart eszközöktől. Némely esetben előnyös a beépíthetőség, de a mobil funkció általában mégis jobb. Mondok rá példát is:

Blitzwolf BW-SHP6. Telefonról vezérelhető, időzíthető smart socket, mutatja az aktuális fogyasztást és grafikonra naplózza az összes fogyasztást napi bontásban. Sajnos nem találtam még olyan applikációt hozzá, ami másodperc alapú. 3-4 ezer forintért beszerezhető.
Keressetek rá, mert jó a cucc, de legyen itt egy saját fotó is:

View attachment 77718
Nincs, benne. De a hétköznapiban sincs. Legalábbis amiket én tudok. :) Csak azért írtam ezt a típust. mert nem indulgat újra, illetve nem felejt.
 
Nincs, benne. De a hétköznapiban sincs. Legalábbis amiket én tudok. :) Csak azért írtam ezt a típust. mert nem indulgat újra, illetve nem felejt.
Nekem is van ilyenem régről amit ajánlottál és tényleg jó. A cél pont ez, hogy minél több használható cucc szerepeljen itt, hogy mindenki kedvére válogathasson. Szóval nyugi, csak próbáltam úgy felvezetni egy másik eszközt, mintha egy beszélgetésben lennék :)
 
Meg annyi, hogy bár mutatja a másodperceket, programot nem tud rá építeni :(
:)
Vagy ez a verzió már igen? (az szuper lenne)
A másodperc alapú vezérlés által már nem csak világításhoz és CO2-hoz lenne használható, hanem párásításhoz, tápozáshoz és még számos dologhoz. Sajnos amíg ezt nem tudja, addig lemarad a korszerűbb smart eszközöktől. Némely esetben előnyös a beépíthetőség, de a mobil funkció általában mégis jobb. Mondok rá példát is:

Blitzwolf BW-SHP6. Telefonról vezérelhető, időzíthető smart socket, mutatja az aktuális fogyasztást és grafikonra naplózza az összes fogyasztást napi bontásban. Sajnos nem találtam még olyan applikációt hozzá, ami másodperc alapú. 3-4 ezer forintért beszerezhető.
Keressetek rá, mert jó a cucc, de legyen itt egy saját fotó is:

View attachment 77718

Én legutóbb ilyenre cseréltem a digitális időzítőket:
dc06e9d10915d5215031700861a534f2.jpg

Ugyan ez sem tudja a másodpercet a gyári firmware-el, de lehet rá tölteni custom firware-t is, amiben akár még megoldható is lehet.
 
Én legutóbb ilyenre cseréltem a digitális időzítőket:
View attachment 77722

Ugyan ez sem tudja a másodpercet a gyári firmware-el, de lehet rá tölteni custom firware-t is, amiben akár még megoldható is lehet.
Igen, ezt már itt korábban kitárgyaltuk :) Engem először szívatott a csatlakoztatás, de később megoldódott és azóta is használom. (8. oldalon kezdődött a diskurzus, majd itt a lap tetején ért véget)
 
Back
Oldal tetejére