• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Digitális időkapcsoló ami tényleg jó

Ebből használok 4 darabot:
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-digitalis-idokapcsolo.html

Mind teszi a dolgát hónapok óta, programvesztés/bekattanás nélkül.

Próbáltam barkács-áruházban vásárolt alig olcsóbb típust is (szintén Tsájna gyártmány), mind a kettő "elfelejtette" a programozást, több alkalommal is -> kuka.
Ha így nézzük, a mechanikus időkapcsoló a legbiztosabb dolog [emoji1]
Én egy ezresért vettem darabját.
Hátránya, hogy kicsit hangos.
De gyakorlatilag egy faék...
 
Ha így nézzük, a mechanikus időkapcsoló a legbiztosabb dolog [emoji1]
Én egy ezresért vettem darabját.
Hátránya, hogy kicsit hangos.
De gyakorlatilag egy faék...
Nekem az a problémám vele, hogy feszültség kimaradáskor megáll. Ez után, tényleg annyit ér, mint egy faék! :LOL:
Ráadásul (ha jól emlékszem) negyed óra a minimálisan beállítható idő.
 
Köszi srácok!Úgy látom nincs olcsóbb alternatíva a Trixie időkapcsolóján kívül.
Vivariumot tervezek,az esőztető rendszerhez kellene másodperc alapú programozás.
Perc alapú kütyük megvannak.Az igazi megoldás egy Arduino lenne, de ahhoz sajnos nem értek.
Nem teljesen értem, hogy mi is a feladat, de ha a perc alapú időzítés már megvan, akkor lehet, hogy csak a kimenő impulzus hosszát kellene pontosan beállítani? Vagy?
Szuper-multifunkciós relé [SMR-T(H)] Bruttó: 6.637 Ft. A legkisebb időzítés 0,1 sec. Ez olyan olcsó, hogy gyakorlatilag csak a dobozáért kérnek pénzt. :)
Az olcsósítás jegyében, a használt cikkek között is szét lehetne nézni (ha nem kell feltétlen számla).
 
Nekem az a problémám vele, hogy feszültség kimaradáskor megáll. Ez után, tényleg annyit ér, mint egy faék! [emoji38]
Ráadásul (ha jól emlékszem) negyed óra a minimálisan beállítható idő.
Nyilván nem összehasonlítható egy programozható cuccal, tudásban sem meg persze árban sem ;)
 
Én egyszerű lengő aljzatot kötöttem rá.
A másik felére meg volt elfekvőben levágott csatlakozóm.
View attachment 24765
Én is hasonlóan oldottam meg viszont ma vettem a GA-ban Quad T5 (4x39) világítást, ami védőföldes dugvillával van szerelve, gondolom nem ártana védőföldes aljzatba dugni. SonOff nem védőföldes, ezért a védőföldes vezetékkel megkerülhetem vagy érintésvédelem miatt nem ajánlott? Köszönöm a válaszokat!
 
Én is hasonlóan oldottam meg viszont ma vettem a GA-ban Quad T5 (4x39) világítást, ami védőföldes dugvillával van szerelve, gondolom nem ártana védőföldes aljzatba dugni. SonOff nem védőföldes, ezért a védőföldes vezetékkel megkerülhetem vagy érintésvédelem miatt nem ajánlott? Köszönöm a válaszokat!
Ebben a felállásban, nem szükséges a lámpát földelni semmilyen módon, mert a SonOff mögötti hálózat TT rendszerű. Ettől függetlenül, csatlakoztathatod lámpatestet az EPH csomópontodhoz, ezt semmi sem tiltja.
 
Kettő van, az egyik három a másik kettő éve megy folyamatosan, áramszünetkor nem felejt akvárium van benne.

Az én időkapcsolóm is 10 év körüli.De nem lehet benne akváriumot cserélni?

@viktorlantos az (a k s i) szóból ugye akváriumot csinál az okosfórum, mit pl. a két idézett szövegben. Néha nem túl jó.
Személy szerint ikább olvasok szlenget, mint hülyeséget.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Nálam másfél hónapja tökéletesen működik a Düvi Rev nevű digitális időkapcsoló. Volt egésznapos áramszünet, ki-be húzkodás a mellette lévő aljzatokból is, de eddig minden oké.
 
Ez az ami olyan mint a praktikeres 2500 ft-os?

Nálam a praktikeres mondhatni bevált. Bár nem az akihoz használom, de kellet 4 db belőle, amiből egynek a akksija talán nem a legjobb, de kisebb áramszünetet kibír.
Ennyiért megérte, pár hónapja megy mind a négy.


303015_1_digitalis-idokapcsolo-heti-feher.jpg
 
Ez is van, hogy megbolondul és elfelejt mindent, de költséghatékony megoldásként jó. Én ránézek időről-időre az összesre, és ha kell, utánaállítok.
 
Szerintem időkapcsolásra lehetne használni ezeket a saját órával rendelkező , több csatornás LED vezérlőket is. Csak annyit kell csinálni, hogy reléket kell tenni a kimenetekre. Kis barkácsolással máris lehet, pl TC 420 esetén egy 5 időkapcsolót helyettesítő is vezérlőnk ;)
 
Szerintem időkapcsolásra lehetne használni ezeket a saját órával rendelkező , több csatornás LED vezérlőket is. Csak annyit kell csinálni, hogy reléket kell tenni a kimenetekre. Kis barkácsolással máris lehet, pl TC 420 esetén egy 5 időkapcsolót helyettesítő is vezérlőnk ;)
Mi a véleményed a Sonoff 4 csatornás 10A-es Wifi kütyüről? Abban már relé is van.
 
Szerintem időkapcsolásra lehetne használni ezeket a saját órával rendelkező , több csatornás LED vezérlőket is. Csak annyit kell csinálni, hogy reléket kell tenni a kimenetekre. Kis barkácsolással máris lehet, pl TC 420 esetén egy 5 időkapcsolót helyettesítő is vezérlőnk ;)

És még lehet megbízhatóbb is lenne :)
 
Mi a véleményed a Sonoff 4 csatornás 10A-es Wifi kütyüről? Abban már relé is van.
Személyes tapasztalatom nincs, így nagyon nem tudok róla véleményt mondani. Annyit olvastam a fórumon, hogy páran szenvedtek a hálózatra való felcsatlakoztatással. Személyes véleményem, hogy onnantól, hogy beállítottad már a netes kapcsolat tök fölösleges

És még lehet megbízhatóbb is lenne :)
Erre nem mernék mérget venni ;):), Ez is kínainak tűnik. A kis trafó sem túl szimpi nekem.
Sonoff_4CH_details_09.jpg
Ha igazán megbízhatót szeretnél, akkor vegyél valamilyen programozható relét. Nekem pl Omron Zen van, két bővítővel az az összesen 12 relés kimenet( még bővíthető :D), amik másodpercre is kapcsolhatóak . Made in Japan :D. Több éve használom, de pl az órájához az első üzembe helyezés óta ami 5 éve volt, még nem kellett hozzányúlni annyira pontos. Téli-nyári időszámítás miatt se :), azt is tudja.
Jut eszembe. TC 420-nak még annyi előnyes is lehet, hogy tud PWM-et, vagyis ugyan csak perc pontossággal kapcsoltatható vele fogyasztó, viszont elvileg csökkentett fordulattal tudja működtetni a táppumpákat ebben az egy percben
 
Back
Oldal tetejére