• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Digitális időkapcsoló ami tényleg jó

viktorlantos

Alapító
Admin
Hirtelen nem tudtam melyik topikba dobjam be ezt a postot. A problémám a következő. Megőrülök az időkapcsolóktól :twisted:
Az utóbbi időben is vettem párat. Sima digitális időkapcsolók semmi extra. A változatossság kedvéért több típus is van itthon. Egy dologban közös mindegyik. Egy fabatkát sem érnek. ;)

Hol az akumlátor ami gyárilag benne van már eleve nem jó, hogy megbolondulnak és össze vissza kapcsolgat a programok között, de áramszünet esetén a legtöbb elfelejt visszakapcsolni.

Létezik olyan digitális cucc ami jó? Nem baj ha nem a legolcsóbb, csak tökéletesen működjön. A hulladék dolgoktól már kikészülök. Jah fontos nem akarok szerelni semmit, szóval ilyen bekötös időzítők felejtősek.

Ha tudnátok segíteni, ismertek a témában jó cuccot azt szívesen venném.

Előre is köszi :angel:
 
Én vettem hármat ugyanabból a típusból. Kettő az akváriumot kapcsolgatja, egy pedig egy nem témába vágó eszközt, de mindegyik prímán, pontosan, ezeddig 2 hónapja hibátlanul működik. Gyakran átprogramozom őket, használatuk könnyű, praktikus. Teljesen elégedett vagyok mindegyikkel.. AquaDepo-ban vettem őket.. Ha minden igaz valami német gyártmány, de nem vagyok benne biztos..
 
A Lidl-ben egy éve vásárolt német kapcsoló tökéletes,még áramszünet után is visszakapcsol.Egy éve fut hibátlanul.
A SAL féle kínai viszont az agyamra megy.Ha csak mellé dugok egy vasalót,vagy bármi mást,véletlenszerűen lenullázza magát.Egy kalap sz..t sem ér.
Ahol csak egyfélét kell ki-be kapcsolni,ott mechanikusat használok,azzal sincs semmi gond,csak néha az óra részét kell utánaállítani.
 
Nekem sima időórás van mindenhol,erre a célra tökéletes.Ármamszünet estén persze figyekni kell rá.De akkor is tartja az időtartamot,legfeljebb kicsit késik.Most itt fél-egy órás szünetről beszélek.Ha hosszabb volt,akkor csak újra vissza kell tekerni a megfelelő helyzetbe.Van belőle napi és heti változat is.(nos ezt én nem tudtam)Nekem van ez is ,az is.Praktikusabb a napi,mert nap mint nap ugyan az a beállítás kell.Gondoltam rá,hogy talán digitálisra kellene cserélni,de ha ennyi baj van vele,nem fogom.
 
Köszi a javaslatokat, ha valami ötlet van még ne kíméljetek.

Dyin said:
Én vettem hármat ugyanabból a típusból. Kettő az akváriumot kapcsolgatja, egy pedig egy nem témába vágó eszközt, de mindegyik prímán, pontosan, ezeddig 2 hónapja hibátlanul működik. Gyakran átprogramozom őket, használatuk könnyű, praktikus. Teljesen elégedett vagyok mindegyikkel.. AquaDepo-ban vettem őket.. Ha minden igaz valami német gyártmány, de nem vagyok benne biztos..

Rendeltem én is a németektől is. Detto gáz. Szerintem ugyanarra a sémára készülnek sajnos.

jojo said:
Ez sok éve megy nálam.

http://villamdexter.uw.hu/egyeb/07-01-09_2021.jpg

A tengerinél megy, tehát kapja a sós párát rendesen.
Az aksija időtlen idők óta nem lett cserélve és megy mint a Doxa.

Mindig visszakapcsol, még egyszer sem bolondult meg.
Van vagy 3 fajtám de ez bizonyult a legjobbnak.

Jojó, köszi az infót, ezt megnézem, mert egy ilyenem is van. Valóban ez az ami a legtovább bírja, sajnos mostanság meghalóban van az aksija és én már elég rég vettem nem tudtam hol lenne fellelhető.

Vettem már barkácsboltban, media markt-ban, halas boltokban, rendeltem németektől. de még nem találtam meg azt ami tökéletes. Amit jojo is linkelt azt annó 10 éve vagy régebben vettem és most is működik csak az akvárium miatt már nem sokat ér.

Létezik ebben a témában egy Makita minőség egyáltalán? Amolyan elpusztíthatatlan típus. ;)
 
viktorlantos said:
Köszi a javaslatokat, ha valami ötlet van még ne kíméljetek.

Dyin said:
Én vettem hármat ugyanabból a típusból. Kettő az akváriumot kapcsolgatja, egy pedig egy nem témába vágó eszközt, de mindegyik prímán, pontosan, ezeddig 2 hónapja hibátlanul működik. Gyakran átprogramozom őket, használatuk könnyű, praktikus. Teljesen elégedett vagyok mindegyikkel.. AquaDepo-ban vettem őket.. Ha minden igaz valami német gyártmány, de nem vagyok benne biztos..

Rendeltem én is a németektől is. Detto gáz. Szerintem ugyanarra a sémára készülnek sajnos.

jojo said:
Ez sok éve megy nálam.

http://villamdexter.uw.hu/egyeb/07-01-09_2021.jpg

A tengerinél megy, tehát kapja a sós párát rendesen.
Az aksija időtlen idők óta nem lett cserélve és megy mint a Doxa.

Mindig visszakapcsol, még egyszer sem bolondult meg.
Van vagy 3 fajtám de ez bizonyult a legjobbnak.

Jojó, köszi az infót, ezt megnézem, mert egy ilyenem is van. Valóban ez az ami a legtovább bírja, sajnos mostanság meghalóban van az aksija és én már elég rég vettem nem tudtam hol lenne fellelhető.

Vettem már barkácsboltban, media markt-ban, halas boltokban, rendeltem németektől. de még nem találtam meg azt ami tökéletes. Amit jojo is linkelt azt annó 10 éve vagy régebben vettem és most is működik csak az akvárium miatt már nem sokat ér.

Létezik ebben a témában egy Makita minőség egyáltalán? Amolyan elpusztíthatatlan típus. ;)

Szia Viktor!

Ezt megveheted bátran http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... VrVXdlUT09

Bevált széria.Beüzemelés előtt 1napig legyen a konektorban így feltölti az akkut és nem lessz vele gondod.Eygébként az órája DCF-es rádióvezérelt.

Üdv: w-rig
 
Jut eszembe!
Találkoztatok-e már olyan cuccal ami szintén digitálisan de nem egy dugaljat hanem akár 5-6-ot kis képes vezérelni?
Ami tuképp egy elosztó de minden egyes aljzata külön-külön vezérelt!
 
Már említettem, hogy a Rena-nak volt egy ilyen 4 kivezetéses, de az is csak kettőt tudott irányítani.Biztos van de ezek nem hinném, hogy olcsók.

Viktor

Az én időkapcsolóm is 10 év körüli.De nem lehet benne akváriumot cserélni?
 
Nekem Somogyi féle van, az egyik ~6-7 éves, a másik 1, de ugyanolyan. Direkt olyat kerestem, még kapható pl. az intersparban. 3000-3500 pengő körül adják. Hátul fedél, alatta 2db micro (AAA) elem áramszünet esetére. Ritkán kell cserélni, hisz alapból nem használja az elemeket. Ha kell nyomok róla egy fotót.
 
Proci said:
Nekem Somogyi féle van, az egyik ~6-7 éves, a másik 1, de ugyanolyan. Direkt olyat kerestem, még kapható pl. az intersparban. 3000-3500 pengő körül adják. Hátul fedél, alatta 2db micro (AAA) elem áramszünet esetére. Ritkán kell cserélni, hisz alapból nem használja az elemeket. Ha kell nyomok róla egy fotót.
épp akartam írni, hogy nekem több, mint 5 éve megy hibátlanul egy ilyen, az auchanban vettem annakidején, talán csak 2000 Ft volt, ezen a verzión még normális, kemény műanyag gombok vannak, nem beragadós gumi, viszont én mostanában már nem láttam, mondjuk intersparba nem nagyon járok
ez van neked is? mert nekem is jó lenne egy másik példány, már szaladnék is venni

081.jpg
 
Sylar said:
ez van neked is?

081.jpg
Láttam ilyet is, de ez az újabb design, belsőben is más. Valamivel kevesebb programot tud, mint ami nekem van. Persze a kevesebb is elég lett volna, de nem mertem bevállalni. Ezek szerint ez is jól bírja:)
A szolnoki Intersparban láttam múltkor. 2500 körül volt, míg az enyém (kissé tömzsibb megjelenésű) 3-3500.
 
Nah azért jönnek az ötletek köszi. ;)

jojo said:
Viktor

Az én időkapcsolóm is 10 év körüli.De nem lehet benne akváriumot cserélni?

Úgy rémlik ezekben nem de most már megnezem lehet csak én vagyok a balfék ;)

SlyChocolate said:
Jut eszembe!
Találkoztatok-e már olyan cuccal ami szintén digitálisan de nem egy dugaljat hanem akár 5-6-ot kis képes vezérelni?
Ami tuképp egy elosztó de minden egyes aljzata külön-külön vezérelt!

Időnként lehet látni pár német, amerikai shopban. tényleg nem olcsó, de nagyon hasznos kis cuccnak néznek ki. nem tudom a hazai gyártók miért nem bővítik errefelé a kínálatot.
 
viktorlantos said:
nem tudom a hazai gyártók miért nem bővítik errefelé a kínálatot.
bezzeg teniszlabda formájú elosztót azt lehet kapni :lol:

product_picture_462003.jpg
 
Back
Oldal tetejére