• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Digitális időkapcsoló ami tényleg jó

Jelszócsere megvolt a routeren 8 karakterre. IP címet nem kap a sonoff.

Viszont ahogy próbálgatom, azt vettem észre, hogy amikor próbálom párosítani a progival, 5 másodperc után, mikor detektálja a sonoff kütyüt és beazonítja, levágja a telót a routerről, de mindig. Aztán persze újra csatlakozik... De elég furcsa ez.
 
Jelszócsere megvolt a routeren 8 karakterre. IP címet nem kap a sonoff.

Viszont ahogy próbálgatom, azt vettem észre, hogy amikor próbálom párosítani a progival, 5 másodperc után, mikor detektálja a sonoff kütyüt és beazonítja, levágja a telót a routerről, de mindig. Aztán persze újra csatlakozik... De elég furcsa ez.
Valószínüleg egy saját buta wifi hotspotot hoz létre az eszköz és oda szeretne csatlakozni a telód. Ezért dobál le az otthoni wifiről.
 
Egy ilyet találtam:
Android Version eWeLink:
1) For Android version, you must open the WiFi on your phone before add device.
2)Long press the “SET” button(pairing button) on Sonoff/Slampher/Smart Socket/Sonoff RF
until
the green LED indicator fast blinks(you can use your finger to press directly).
3)Click the search icon in the middle. Check out the blinking way and select corresponding adding
way, click"next".
4)Select your WiFi account and enter password(If no password, keep it blank), click remember so
that next time you don’t need to fill in again, click"next".
5)Then
it will auto-search and connect the “ITEAD-100000xxxxx” device around you.
6)Name your device,enter into the device and control it.

Itt: http://variometrum.com/PDF/sonoff.pdf
 
Hm elvittem szomszédba, UPC wifis modem van, ott is hasonló a helyzet. Ezek szerint én vagyok a béna? :)
 
mert a UPC egy
Akkor leírok egy sztorit (offolva kicsit a topikot) a cég modemjeiről, bár tudom, hogy itt nem őket kellene szidni, hanem a - routeres - modem gyártóját. De hogy akkor már legyen alapja a felvetésnek :)
Kb 2 éve be:poop:t a modemem, akkor még náluk voltam. Felhívtam őket, azt mondták 3-4 nap és küldenek szerelőt. Mondtam, hogy biztosan azzal van a gond, mert kipróbáltam másik kompatibilis adapterrel és ha lehet inkább bevinném cserére, meggyorsítandó ezzel a folyamatot. Azt mondták, rendben, de azért vigyem az adaptert is.
Bent az irodájukban természetesen nem hittek nekem, kipróbálták ők is, majd közölték, hogy ott igazából csak adaptercserére van lehetőség, mert a modemet mindenképpen szakembernek kell konfigurálnia. 3-4 nap... :devil:
Kijött a szaki, feljött modem nélkül, ő is megállapította hogy nem az adapterrel van a gond, majd lement a kocsihoz egy modemért. Nagy mellénnyel mondta, hogy igazából még jó is hogy így alakult, mert a Te* vagy Me* (nem jut eszembe a gyártó neve) modemei amúgy is :poop:eek:k, szuper Cisco-t kapok helyette. Előttem bontotta ki a dobozból, de a szuper C meg se mukkant. Kocsihoz le, újabb c-vel fel. Üzembe helyezte, nem volt wifi jel. Bajlódott vele 20 percet, majd lement egy újabb darabért, ami pont ugyanolyan volt, mint a régim. Megkérdeztem, hogy akkor most - az előzetes monológ után - ugyanazt a :poop:-t helyezi üzembe? :D Jött a duma, hogy igazából nem rossz az, csak sok közöttük a selejtes. Beüzemelte, bemérte, minden frankó, szedte a cuccát. Én közben próbáltam kapcsolódni, nem sikerült. Megpróbált meggyőzni, hogy a gépem a kaki, mert bemérte, minden oké. Kitettem még 3 másik eszközt, egyik sem bírt kapcsolódni. Azt mondta, hogy ebben valami új védelem van, amit valami kóddal tudok deaktiválni, azt pedig az ügyfélszolgálaton keresztül kapom meg. Be kellett zárnom az ajtót :) hogy barátom te addig innen sehova nem mész, míg nem lesz aktív kapcsolat! Mondd a számot kit kell hívnom és oldjuk fel a védelmet. Hívtuk, persze teljesen hülyének néztek (engem, vagy őt?), aztán távozni akart, mert nincs nála több modem. Sajnos velem nem volt ilyen egyszerű a dolga, így egy kollégáját kellett hívnia, aki 20 percen belül megérkezett a - végre jól szuperáló - C modemmel és 2 perc múlva minden tuti volt.
 
Imádom az ilyen szerelőket. Hozzán mikor kijönnek a CNC szervizesek, az itt töltött idejük felét telefonálgatással töltik, mert nem tudja, hogy azt a problémát hogy kell megjavítani.
 
Persze, mindent a leírás alapján csináltam. Látja az androidos progi a sonoff eszközt, megadom a wifi adatokat neki, elkezd menni a csík ahova ki van írva hogy 3 perc, aztán a végén hibaüzenetet dob hogy nem sikerült párosítani.

Most megpróbálom asszony noname tabletjével (bár ha az LG G4-el nem ment akkor sok reményt nem fűzök hozzá)...

Már a gyártó troubleshoot oldalait is mind átnéztem, a routert lebutítottam mint egy faéket. :D

RE: nekem első generációsat küldtek, nem tudom ez számít-e valamit.

Nyilván nem megy asszony tabletjével sem. Na most feladtam.
Nekem sikerült párosítani( 12345678 jelszóval ) A telóm látja, viszont azt irja a program, hogy az eszköz offline???
Tovább lökködne valaki?
 
Én is teszek majd még egy próbát vele. De a múltkori szíváshegyek kicsit elkedvetlenítettek. :(
 
Én is teszek majd még egy próbát vele. De a múltkori szíváshegyek kicsit elkedvetlenítettek. :(
A kulcs ott van ( legalábbis nekem így sikerült megoldani ), hogy először kivettem a Wifiből a jelszót. A free hálózatra már kapásból fel tud lépni az eszköz és kimarad a saját hotspot lépés. Majd egy egyszerű 8 karakteres jelszót újra visszatéve a wifibe és ezt megadva az eszköznek már simán "párosodott" :giggle: és online is lett. Persze lehet, hogy elég csak a második lépés, és a free wifis fellépés csak ahhoz kellett, hogy meggyőződjek róla, hogy valóban működik és érdemes erőltetni a dolgot...
Rendelem a következőt (y):D:D
 
Az nem számít.

És közben eszembe jutott hogy anno próbáltam jelszó nélkül is. Úgy sem tudtam szinkronizálni.

A routerem valamiért nem szereti a dolgot. A műhelyben levő linksys routerrel persze simán működött... Van 4 sonoffom, 0 km-es szerintem most adom fel és eladom a francba.
 
Az nem számít.

És közben eszembe jutott hogy anno próbáltam jelszó nélkül is. Úgy sem tudtam szinkronizálni.

A routerem valamiért nem szereti a dolgot. A műhelyben levő linksys routerrel persze simán működött... Van 4 sonoffom, 0 km-es szerintem most adom fel és eladom a francba.
Szia! Ha tényleg eladod 1-re vevő lennék!!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Tudnátok ajánlani másodperc alapú időzítőt,ami napi több ki-be kapcsolásra alkalmas?
A trixie-n kívül.
Előre is köszi!
 
Back
Oldal tetejére