• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Digitális időkapcsoló ami tényleg jó

Asszem én értem hogy ki mire gondolt :) Mary talán arra, hogy ne csak a fázist, hanem a nullát is szakítsa meg.
Mary, azt próbáltad már, hogy fordítva dugod be a konnektorba a meglévőt? Akkor is villog?
Valtakozo aram. Mindegy hogyan dugod be mert a fazis es a nulla folyamatosan valtozik.
 
Valtakozo aram. Mindegy hogyan dugod be mert a fazis es a nulla folyamatosan valtozik.
Ez így nem igaz. Már csak azért sem, mert fogtam már a nullát és nem ütött meg. Ellenben a fázis megrázó volt, majdnem eldobtam a létrát magam alól...
A váltóáram esetén a fázison belül egy sinus hullámot képzelj el, ami 1 másodpercen belül 50-szer vált pólust a pozitív és a negatív között. (50Hz)A nulla meg kb. hasonló, mint a földkábel... 3 fázis van, (ahol ez be van vezetve...) ugyanaz a sinus hullám el van tolva egymás mellett időben.
 
Ez így nem igaz. Már csak azért sem, mert fogtam már a nullát és nem ütött meg. Ellenben a fázis megrázó volt, majdnem eldobtam a létrát magam alól...
A váltóáram esetén a fázison belül egy sinus hullámot képzelj el, ami 1 másodpercen belül 50-szer vált pólust a pozitív és a negatív között. (50Hz)A nulla meg kb. hasonló, mint a földkábel... 3 fázis van, (ahol ez be van vezetve...) ugyanaz a sinus hullám el van tolva egymás mellett időben.
akkor felre ertelmeztem, koszi
 
Ez így nem igaz. Már csak azért sem, mert fogtam már a nullát és nem ütött meg. Ellenben a fázis megrázó volt, majdnem eldobtam a létrát magam alól...
A váltóáram esetén a fázison belül egy sinus hullámot képzelj el, ami 1 másodpercen belül 50-szer vált pólust a pozitív és a negatív között. (50Hz)A nulla meg kb. hasonló, mint a földkábel... 3 fázis van, (ahol ez be van vezetve...) ugyanaz a sinus hullám el van tolva egymás mellett időben.
Figyu, és véletlenül nem fogtál a szinusszal kibabráló időzítőkapcsolót. :D

No, arra lennék kíváncsi, hol lehet ilyet megfogni jó magyar forintért.
 
Figyu, és véletlenül nem fogtál a szinusszal kibabráló időzítőkapcsolót. :D

No, arra lennék kíváncsi, hol lehet ilyet megfogni jó magyar forintért.
@Jopet javaslata meg kellene, hogy oldja a problémát. ☺️ Lehet, hogy rosszul tudom, de néha a lakás hálózatában van valami rosszul kötve, ami okoz ilyen vicces dolgokat. Nálam a mester az előző tulaj idejében összekeverte a drótokat anno. A földet a nullával. Merthogy mindent kékkel húzott. Kicsit rázott a gázcső, miután a kert le lett kapcsolva, mint nagyfogyasztó. (ki lett iktatva egy időre a földelésszonda, mert 2kwh fogyasztás volt üresjáraton...)
 
én kompakt izzónál láttam utoljára ilyet ami éjszakai irányfényes kapcsolóra volt kötve... ahogy kicseréltem a kapcsolót simára már nem villogott... szerintem az irányfény miatt nem zárt teljesen le az áram... itt is azt mondanám hogy talán az időkapcsoló áramellátása miatt van kóbor áram. Rá kéne tolni egy manuális időzítőt és kiderülne ;)
 
@Jopet javaslata meg kellene, hogy oldja a problémát. ☺️ Lehet, hogy rosszul tudom, de néha a lakás hálózatában van valami rosszul kötve, ami okoz ilyen vicces dolgokat. Nálam a mester az előző tulaj idejében összekeverte a drótokat anno. A földet a nullával. Merthogy mindent kékkel húzott. Kicsit rázott a gázcső, miután a kert le lett kapcsolva, mint nagyfogyasztó. (ki lett iktatva egy időre a földelésszonda, mert 2kwh fogyasztás volt üresjáraton...)
OFF: A földet össze szokás kötni a nullával (nullázás). A villanyóraszekrényben vagy a biztosítékdobozban. azt hiszem ez a gyarkorlat koronként eltért. szóval ebből a szempontból nem okozhat gondot ha fel van cserélve. fura ha ráz... :oops:
A fi relé viszont nem tolerálja ha fel vannak cserélve vagy össze vannak kötve utána... mindenképpen előtte kell nullázni.
 
én kompakt izzónál láttam utoljára ilyet ami éjszakai irányfényes kapcsolóra volt kötve... ahogy kicseréltem a kapcsolót simára már nem villogott... szerintem az irányfény miatt nem zárt teljesen le az áram... itt is azt mondanám hogy talán az időkapcsoló áramellátása miatt van kóbor áram. Rá kéne tolni egy manuális időzítőt és kiderülne ;)
Csak analóg időzítőim vannak, azzal is stroboszkópot játszik a lámpa. De csak az 4 x 24W-os Ody, a többi kütyü, amik időzítővel mennek nem.
Próbáltam anno azt is, hogy kölcsönkértem más trafóit, de azokkal is ez volt. Mint utóbb kiderült, másoknál is ezt produkálja.

Ezt próbáltad már? ;) :D

Pl. GAO gyárt többfélét, Inshop oldalon van is választék.
Azt viszont nem tudom, hogy ez megoldja-e a problémádat. Miért nem keresel más megoldást? Pl. led kiiktatása, vagy másik (segéd) lámpa stb.
Gugliztam, hiába, mert betűvel írtam ki, és nem 2-pólusú-ként. :D De köszi, szétnézek ebben a Webshopban.
Egy szem LED nincs az armatúrában, másik lámpám meg nincs, ami a célnak megfelel. Másikat venni az öreg helyett, meg nem fér bele a büdzsémbe egy jó ideig.

@Jopet javaslata meg kellene, hogy oldja a problémát. ☺️ Lehet, hogy rosszul tudom, de néha a lakás hálózatában van valami rosszul kötve, ami okoz ilyen vicces dolgokat. Nálam a mester az előző tulaj idejében összekeverte a drótokat anno. A földet a nullával. Merthogy mindent kékkel húzott. Kicsit rázott a gázcső, miután a kert le lett kapcsolva, mint nagyfogyasztó. (ki lett iktatva egy időre a földelésszonda, mert 2kwh fogyasztás volt üresjáraton...)
Hidd el, 1979 óta kiderült volna, ha valamit elszúrtak. ;)
 
Én ilyet használok, nem is foglal sok helyet a rengeteg időzítő, bárhonnan tudom programozni egyszerűen. Nemrég érkeztem vissza 3 hét szabadságról, kis algán kívül semmi nem történt. Kamerán láttam az akváriumot, tudtam így pótolni a párolgó vizet egy szivattyú segítségével(igaz az már másba volt dugva, mert nem volt hely neki). Akár a co2-t is le lehet kapcsolni ha megáll véletlen a szűrés és a világítás, így a lakók is túlélik. Növénytápozás is és a haletetés is automatizálva van. Kulcs volt ismerősnél, de nem volt rá szükség.
Screenshot_2021-09-05-11-06-48-336_com.android.chrome.jpgIMG_20210823_150947.jpgIMG_20210823_150935.jpg
 
No nálam is beütött a digitális időzítő betegség. 😃 Viszont meg is figyeltem valamit. Vettem egy újat és az is csütörtököt mondott. (pénteken😃) Délután 5 körül kicsit más időt mutatott. 🙄 Azt csináltam az előzőnél, hogy kivettem a szolgálatból, reseteltem, beállítottam rajta az időt, programot(mintha menne rajta valami) és bedugtam egy tök másik helyen a házban egy szabad dugaljba. Újat beállítottam, programoztam és a CO2 vezérlést rábíztam. Ma nem ment a CO2 amikor hazaértem, és egymás mellé véve ugyanazt a fals időt mutatták. IMG_20210917_164654.jpg
Ez alapján arra következtetek, hogy a hálózati feszültség ingadozásra érzékenyek ezek a műszerek, a ház egyik helyiségében(vécé) van még egy maradvány hagyományos izzó, amit gyakran szoktam látni bevillani. (pár tized másodpercre halványabb a fénye)
A kérdésem a következő: vajon egy szünetmentes táp közbeiktásán kívül van valakinek megoldási javaslata? @elektrorudi ? Vagy bárki, aki ért a villanyhoz?
 
No nálam is beütött a digitális időzítő betegség. 😃 Viszont meg is figyeltem valamit. Vettem egy újat és az is csütörtököt mondott. (pénteken😃) Délután 5 körül kicsit más időt mutatott. 🙄 Azt csináltam az előzőnél, hogy kivettem a szolgálatból, reseteltem, beállítottam rajta az időt, programot(mintha menne rajta valami) és bedugtam egy tök másik helyen a házban egy szabad dugaljba. Újat beállítottam, programoztam és a CO2 vezérlést rábíztam. Ma nem ment a CO2 amikor hazaértem, és egymás mellé véve ugyanazt a fals időt mutatták. View attachment 154860
Ez alapján arra következtetek, hogy a hálózati feszültség ingadozásra érzékenyek ezek a műszerek, a ház egyik helyiségében(vécé) van még egy maradvány hagyományos izzó, amit gyakran szoktam látni bevillani. (pár tized másodpercre halványabb a fénye)
A kérdésem a következő: vajon egy szünetmentes táp közbeiktásán kívül van valakinek megoldási javaslata? @elektrorudi ? Vagy bárki, aki ért a villanyhoz?
Ránézésre, nehéz bármi okosat mondani. Találkoztam már olyannal, amiből kihagyták a kvarcot (a hálózattal szinkronizálták) és megállt amikor áramszünet volt. Volt amiből az elemet hagyták ki vagy egyszerűen kifogyott (kis 12V-os, mint az autó távirányítókban van). Szintén megállt, arra az időre, amíg nem kapott tápot. Persze ez nem magyarázat arra, hogy délután ötkor miért mutat este 9-et ? Amikor még ilyenket vettem, nálam a kijelző lett kontakt hibás, minden esetben. Már rég nem használok ilyen kapcsoló órákat.
 
No nálam is beütött a digitális időzítő betegség. 😃 Viszont meg is figyeltem valamit. Vettem egy újat és az is csütörtököt mondott. (pénteken😃) Délután 5 körül kicsit más időt mutatott. 🙄 Azt csináltam az előzőnél, hogy kivettem a szolgálatból, reseteltem, beállítottam rajta az időt, programot(mintha menne rajta valami) és bedugtam egy tök másik helyen a házban egy szabad dugaljba. Újat beállítottam, programoztam és a CO2 vezérlést rábíztam. Ma nem ment a CO2 amikor hazaértem, és egymás mellé véve ugyanazt a fals időt mutatták. View attachment 154860
Ez alapján arra következtetek, hogy a hálózati feszültség ingadozásra érzékenyek ezek a műszerek, a ház egyik helyiségében(vécé) van még egy maradvány hagyományos izzó, amit gyakran szoktam látni bevillani. (pár tized másodpercre halványabb a fénye)
A kérdésem a következő: vajon egy szünetmentes táp közbeiktásán kívül van valakinek megoldási javaslata? @elektrorudi ? Vagy bárki, aki ért a villanyhoz?
Halkan megjegyzem, épp ez az oka, hogy kőkorszaki maradtam a mechanikus időkapcsolóimmal. 🤫
 
Nekem a Blitzwolf (teljes néven Blitzwolf BW-SHP9) okoselosztó vált be, telefonról könnyen tudok kapcsolni mindent, egyszerűen automatizálható. Itthon nem kimondottan olcsó, de pontosan 1 éve vettem november 11-ei kínai boltok akciójában, remélem most is lesz valahol, tervezett kis akváriumhoz is vennem kell egyet :)
 
Back
Oldal tetejére