• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Digitális időkapcsoló ami tényleg jó

Én most az újraindított akvárium alá DENVER SHP-100 okos konnektorokat vettem. Alig voltak drágábbak a narancssárga hódos boltban (ott a legolcsóbb a net szerint itthon), mint a korábbi digitális időkapcsolóim. Azokat még 2016-ban vettem emlékeim szerint és mára 2 teljesen meghalt, 1 meg hol működött, hol nem. Szerettem volna olyat venni amit hozzá tudok kapcsolni a KNX/Z-Wave okosotthon rendszeremhez, de azok sajnos 25.000+-nál kezdődnek és nekem min. 6 db kell, így ezekkel okosítottam az akvárium "vezérlését". Bár talán jobb is így, nehogy valaki véletlenül lekapcsolja pl. a szűrőt. Az új okorkonnektorok az időzítésen kívül tudnak még egyszerűebb automatizálásokat is és vannak push üzenetek a működésről. Sőt, ami nekem nagyon tetszik, az az, hogy mérik a rákötött fogyasztók áramfogyasztását is. Végre látom, hogy mennyit eszik a lámpa/szűrő...
 
View attachment 57203

WiFi Smart Power Strip EU Surge Protector with 6 Socket 4 USB Port

@mmccannon ;)
Nekem nincs vele tapasztalatom, de van ismerősöm, aki ajánlja.
Vettem én is egy ilyet - igaz, én desktop mellé, de akváriumhoz is jó lehet.
Igazából én nem is annyira a smart funkciók miatt választottam, sokkal inkább mert olyan elosztót kerestem, aminek legalább 6 aljzata van és mellé még legalább 2 USB és a választékból ez tűnt a legjobb ár/érték arányúnak. Mo-n ACME SH3305 néven került forgalomba és most akár 11.900,- forintért beszerezhető.
Ami legtöbbeteket érdekelhet, az a vezérlés: lehet kézi (csak ki/bekapcsolás), vagy telefonos (Smart Life appal időzíthető/vezérelhető). Az aljzatok három csoportot alkotnak (3+3+4xUSB), ezeket lehet külön-külön vezérelni perc alapon.
De amúgy a honlapján a GYIK alatt a legtöbb felmerülő kérdésre választ kaphattok..

Szerk: Saját tapasztalatokról nem is írtam!
Akváriumokhoz talán az lenne a legjobb, ha lenne legalább 3 külön időzíthető + 1 master aljzat. Előbbiek a CO2+lámpa+egyéb (skimmer stb.) részére, a master aljzatok pedig a szűrő stb. részére. De azért így se rossz ez.
Az applikációs nézetből jól látható, hogy hogyan állnak össze a kül. csoportok. Az állapotjelző ledek pedig végre nem vakítanak.
Ami különösen tetszik benne, hogy a villásdugók nagyon könnyen mozognak benne, nem kell feszegetni, egy könnyed mozdulattal kihúzhatók, ugyanakkor nem lötyögnek vagy csúsznak ki maguktól. Az aljzatok tájolása átgondolt, a két sor ellentétesen lett elforgatva 45-45 fokkal. Így függőleges szereléshez ideális, de talán vízszintesen használva is ez lehet a legjobb elrendezés..
 

Attachments

  • -8136-3d9abf41f833.__CR0,0,970,600_PT0_SX970_V1___.jpg
    -8136-3d9abf41f833.__CR0,0,970,600_PT0_SX970_V1___.jpg
    180.9 KB · Megtekintések: 17
  • IMG_20220804_132552.jpg
    IMG_20220804_132552.jpg
    148 KB · Megtekintések: 17
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére