• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

(Digitális) Fotózás workshop

Igazából szerintem annyi az egész, hogy utána olvasol, hogy mit tud a géped, és ha ezzel tisztában vagy, akkor meg már csak azt kell megtanulni, hogy melyik érték mit és hogyan befolyásol. A többi már csak gyakorlás, elszántság és pénz kérdése.

Szerintem itt az alap probléma, hogy a többség GERONIMO géppel akar Viktorlantos minőségű képeket lövöldözni. :) És mindezt valami kis gyorstalpaló után. Szerintem az alap probléma, hogy eleve nincs két ember ugyanolyan látásmóddal.
Ez csak úgy megy, hogy fogod a motyót, és addig tekerészed, amíg sikerül egy olyan fotóz lőnöd, amit már érdemes utómunkázni, attól lesz igazán jó a kép. Ez a találati oldal szerintem elég szemléletesen bemutatja:
https://www.google.hu/search?q=profi+fotók+utómunka+előtt&rlz=1CDGOYI_enHU681HU681&hl=hu&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjf2by4o_POAhWCB5oKHcBbAfYQ_AUIBygB&biw=375&bih=591#hl=hu&tbm=isch&q=raw+photo+before+lightroom

Szóval az utómunka progit is ismerni kell, és tudni, hogy mire képes. És akkor már jobb eséllyel tudsz olyan fotót készíteni, amit megfelelően lehet szerkeszteni.
Aztán ha megtalálod a géped korlátait, vagy érzed, hogy közel van, akkor lehet fejleszteni a gépparkot.

Persze pont én oszton az észt, aki telefonnal fotóz... :p

De összességében elmondható, hogy olyan ez, mint megtanulni játszani valamilyen hangszeren. Lehet, hogy pl 2-3 óra alatt megtanítják neked, hogy hogyan kell elgitározni a kedvenc számod. De attól még nem fogsz tudni gitározni és bármit eljátszani. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

Félig igazad van. Ha valakí megtanít mit hova érdemes tekerni az adott legjobb kép eléréséhez az nagy előrelépés. A pillanat nem mindig tart sokáig van hogy nincs idő próbálkozni, csak egyszer tudod lenyomni a gombot, és abból az egy képből kell nagyot alkotni. És persze ezután jön az utómunka, aki nem tudja mire jó a raw és hogy egy ránézésre kukába való raw kép megszerkesztve mire képes. Ha gép közelébe kerülök rakok fel képet hogy én a canon 40d kövülettel miféle képekből próbálok elfogadható versenyfotót csinálni. A samsung 6s különb képeket csinált.
 
Én nem akváriumra gondoltam, pl fűvészkert, margitsziget, rakpart, egy koncert, esti fények a városba vagy @danyi03 szervez valami driftes rendezvényre hozzáférést.
Szepen hangzik, de a versenyeken egyreszt limitalt az akkreditaciok szama, hogy azert elferjunk a palyan, masreszt eleg veszelyes ahhoz hogy kozben valaki magyarazzon es mindenki arra figyeljen, folyamatosan a palyan levo autokat kell figyelni sok a baleset meg a repkedo alkatresz, nekem volt par kellemetlenebb elmenyem mar a palyan.. De jo hogy betageltel, igy kovetem a temat mi lesz belole.
 
Egy valamire való telefon látványosabb képet készít. Első ránézésre törölné az ember már a gépen de én már megszoktam hogy egy ilyen raw kép már jó induló alap lehet.
 
Én a Pentax géppel egyedül beltéren szenvedek, kültéren ha jók a fényviszonyok, boldogulok. :) Ahogy gondolom mindenki. Erre kéne valami workshop...
 
Én a Pentax géppel egyedül beltéren szenvedek, kültéren ha jók a fényviszonyok, boldogulok. :) Ahogy gondolom mindenki. Erre kéne valami workshop...

Szia,
én is Pentax rendszert használok (jelenleg - korábban volt már mindenem Leicán és Contaxon kívül), ha valamiben segíteni tudok - kérdezz, akár privátban is!
üdv
 
Back
Oldal tetejére