• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diffúzor tisztítása

Sziasztok.
Egy M-es aquario diffúzort szeretnék tisztítani GA tisztító folyadékkal.
Eddig csak olyan diffúzort tisztítottam amiről le lehetett pattintani a tappancsot, viszont ezen ráhúzós van.
Bele tehetem a tappancsokal együtt, vagy úgy kikeményedik a tappancs, hogy utána cserélhetem?
Előre is köszi a válaszokat!
 
Sziasztok.
Egy M-es aquario diffúzort szeretnék tisztítani GA tisztító folyadékkal.
Eddig csak olyan diffúzort tisztítottam amiről le lehetett pattintani a tappancsot, viszont ezen ráhúzós van.
Bele tehetem a tappancsokal együtt, vagy úgy kikeményedik a tappancs, hogy utána cserélhetem?
Előre is köszi a válaszokat!

Helló.

Én rajta szoktam hagyni, eddig még nem panaszkodtak :) azért is szoktam hagyni mert néha képesek bezöldülni, a tisztító folyadék pedig megbarnítja és utána könnyen csak le kell törölni :)
 
Helló.

Én rajta szoktam hagyni, eddig még nem panaszkodtak :) azért is szoktam hagyni mert néha képesek bezöldülni, a tisztító folyadék pedig megbarnítja és utána könnyen csak le kell törölni :)
Szia. Köszönöm szépen a válaszod. Akkor rajta hagyom.
Te mennyi ideig szoktad áztatni?
 
Szia. Köszönöm szépen a válaszod. Akkor rajta hagyom.
Te mennyi ideig szoktad áztatni?

Én úgy szoktam hogy karbantartás előtt kiveszem, a végén pedig megáztatom rendesen tiszta RO vízben akár többször is cserélve a vizet, hogy biztosan ne vigyek be semmit az akváriumba. Karbantartás kb 30-40 perc szokott lenni, maximum 1 óra, én annál tovább nem nagyon szoktam, de szerintem ez függ attól is, hogy mennyire van elkoszolódva, bár ezt majd a többiek biztosan megcáfolják vagy megerősítik :)
 
Sziasztok. Aki használ inline diffuzor-t (pl. Co2Art) az tudna nekem segíteni, hogy ti milyen sűrűn tisztítjátok?
IMG_20240225_073557.jpg

Pár napja takarítottam (CO2Art, 16/22). Szeptember óta megy, egyszer volt szétszedve decemberben, de takarítás nélkül visszaraktam akkor.
Ahogy a képen is látszik most már azért volt benne lerakódás, de a beoldással még így se volt baj.
 
View attachment 180897

Pár napja takarítottam (CO2Art, 16/22). Szeptember óta megy, egyszer volt szétszedve decemberben, de takarítás nélkül visszaraktam akkor.
Ahogy a képen is látszik most már azért volt benne lerakódás, de a beoldással még így se volt baj.
Ez jó hír. Ha jól értem, akkor 2-3 havonta ha cserélem a betétet (van kettő, hogy egyszerűbb legyen takarítani) akkor úgy rendben lesz.
Köszi a választ!
 
Sziasztok. Aki használ inline diffuzor-t (pl. Co2Art) az tudna nekem segíteni, hogy ti milyen sűrűn tisztítjátok?
Én 2 havonta takarítom a külső szűrőket, akkor szoktam cserélni a diffúzor betétet. Később, ha ráérek DM-es fehérítőben áztatom max egy órát, aztán alaposan átöblítem. Száradás után megy be a szekrénybe és várja a következő karbit.
 
Én 2 havonta takarítom a külső szűrőket, akkor szoktam cserélni a diffúzor betétet. Később, ha ráérek DM-es fehérítőben áztatom max egy órát, aztán alaposan átöblítem. Száradás után megy be a szekrénybe és várja a következő karbit.
Okés. Köszi az infót.
Én magamtól is kb. így kalkuláltam, mert kb. 2 havonta takarítok én is szűrőt (vagy ahogy kiadja).
Nálam valamiért a DM-es fehérítő nem jött be, bár több féle van, én lehet rosszal próbálkoztam, viszont a GA-s tosztító folyadék, vagy fekete kupakos Hypo tökéletesen működött eddig belső diffusor-ra is meg a külsőre is, csak annyi, hogy én be szoktam dobni egy kis klórtalanító fürdőbe is, mert mindíg félek, hogy sikerül némi hypo-t juttatni az üvegbe.
 
Okés. Köszi az infót.
Én magamtól is kb. így kalkuláltam, mert kb. 2 havonta takarítok én is szűrőt (vagy ahogy kiadja).
Nálam valamiért a DM-es fehérítő nem jött be, bár több féle van, én lehet rosszal próbálkoztam, viszont a GA-s tosztító folyadék, vagy fekete kupakos Hypo tökéletesen működött eddig belső diffusor-ra is meg a külsőre is, csak annyi, hogy én be szoktam dobni egy kis klórtalanító fürdőbe is, mert mindíg félek, hogy sikerül némi hypo-t juttatni az üvegbe.
Ezt használom évek óta (régebben fehér volt a flakon). Olcsó és nálam bevált. Egyébként teljesen mindegy milyen, a lényeg, hogy illat és színezték mentes legyen.1000001513.jpg
 
Ezt használom évek óta (régebben fehér volt a flakon). Olcsó és nálam bevált. Egyébként teljesen mindegy milyen, a lényeg, hogy illat és színezték mentes legyen.View attachment 180919
Én nem ezt használtam, az is dm-es volt, de semmit nem ért. Utána oda adtam feleségemnek, de neki sem lett jó semmire.
Legközelebb ki próbálom ezt, mert a Hypo kegyetlen büdös. Nyáron nem gond, de télen...
Köszi!
 
Back
Oldal tetejére