• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diana Walstad könyvének fordítása

• Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete

Z1234

VIP kertész
Nem csak a mennyiség a lényeg hanem a felvehetőség, az arányok és ha bele akarunk menni az se mindegy hogy egy egy fejlődési szakaszban mik az igények.
De lehet(ne) rajta javítani.
Olvastad a könyvet? Volt valaha ilyen akváriumod?
Ha mindkettőre NEM a válasz, akkor mielőtt valamin javítani szeretnél, legalább próbáld ki. Itt egy "gyorstalpaló" tutorial kezdésnek. Nem HC Cuba-val ;), hanem robusztus, "retro" növényekkel.
Mint látod, az apró stemek kb 2 hónapon belül elérik a vízfelszínt. Ez kíváló teljesítmény low tech (low energy) keretekhez képest.
Ha mégis kipróbálnád és elég szkeptikus vagy, akkor vigasztaljon, hogy legrosszabb esetben sem veszítesz sokat. Egy 15-20 literes akvárium pár ezer forintból megvan. (Ekkora méretbe hal nem mehet Mo-n, de bizonyos garnélák igen!)

Utoljára módosított:

Punkdraco

Főkertész
Ha mindkettőre NEM a válasz, akkor mielőtt valamin javítani szeretnél, legalább próbáld ki. Itt egy "gyorstalpaló" tutorial kezdésnek. Nem HC Cuba-val ;), hanem robusztus, "retro" növényekkel.
Mint látod, az apró stemek kb 2 hónapon belül elérik a vízfelszínt. Ez kíváló teljesítmény low tech (low energy) keretekhez képest.
Ha mégis kipróbálnád és elég szkeptikus vagy, akkor vigasztaljon, hogy legrosszabb esetben sem veszítesz sokat. Egy 15-20 literes akvárium pár ezer forintból megvan. (Ekkora méretbe hal nem mehet Mo-n, de bizonyos garnélák igen!)
A könyvön túl is van élet.

Attól hogy az ember valamit nem olvasott vagy csinált, lehet rálátása a dolgokra.

A több köbméteres kerti tavak amik ugyanígy működnek az elég tapasztalat?
Nem értem, hogy miért bizonygatod még mindig azt hogy működik a módszer amikor ezen már rég túlvagyunk.

És te próbáltad már amit én mondtam? Hogy ugyan azzal a setuppal egy vékonyabb tápozással jobb lehet az eredmény?
Vagy egy gyökeresedési fázisban egy kis könnyen felvehető Pvel jobban indulnak a növények. Nem kell megvárniuk a mikromunkások P felszabadító tevékenységét.

Bálint Nagy

Főkertész
A könyvön túl is van élet.

Attól hogy az ember valamit nem olvasott vagy csinált, lehet rálátása a dolgokra.

A több köbméteres kerti tavak amik ugyanígy működnek az elég tapasztalat?
Nem értem, hogy miért bizonygatod még mindig azt hogy működik a módszer amikor ezen már rég túlvagyunk.

És te próbáltad már amit én mondtam? Hogy ugyan azzal a setuppal egy vékonyabb tápozással jobb lehet az eredmény?
Vagy egy gyökeresedési fázisban egy kis könnyen felvehető Pvel jobban indulnak a növények. Nem kell megvárniuk a mikromunkások P felszabadító tevékenységét.
Értem, hogy mi a munkád, milyen tapasztalataid vannak és tulajdonképpen hagyni is akartam már ezt a vitát, mert parttalannak és értelmetlennek tartom a folyamatos kötözködésed miatt, de egy utolsó dologra muszáj válaszolnom.
Egy több köbméteres napfénnyel világított tó nagyon nem ugyan az, mint egy a tóhoz képest minimális térfogattal és felülettel rendelkező üveg.
Az a kérésem, hogy hagyd hittéríteni a fórumtársunkat. Minél több helyen le vannak írva a gondolatai annàl könnyebben rábukkanhatnak a kezdő akvakertészek és annál több infót szerezhetnek, mintha a fórum eltemetné az egyszer valahova réges régen beírt információt. Ha zavar ne olvasd, hanem ugord át. Nekem alapvetően high energy üvegeim vannak mégis élvezettel olvasom a sorait.

Punkdraco

Főkertész
Értem, hogy mi a munkád, milyen tapasztalataid vannak és tulajdonképpen hagyni is akartam már ezt a vitát, mert parttalannak és értelmetlennek tartom a folyamatos kötözködésed miatt, de egy utolsó dologra muszáj válaszolnom.
Egy több köbméteres napfénnyel világított tó nagyon nem ugyan az, mint egy a tóhoz képest minimális térfogattal és felülettel rendelkező üveg.
Az a kérésem, hogy hagyd hittéríteni a fórumtársunkat. Minél több helyen le vannak írva a gondolatai annàl könnyebben rábukkanhatnak a kezdő akvakertészek és annál több infót szerezhetnek, mintha a fórum eltemetné az egyszer valahova réges régen beírt információt. Ha zavar ne olvasd, hanem ugord át. Nekem alapvetően high energy üvegeim vannak mégis élvezettel olvasom a sorait.
Ha az alapokat nézzük akkor ugyan az.
Ugyan azok a folyamatok, ugyan úgy föld megy bele, kavics takarással növényes szűréssel.
Ha jól tudom DW is megfigyelte itt a folyamatokat. Ajánlja az ablakba tenni az akvákat.
Mellesleg ez a topic eddig valahol hátul kullogot. Most hogy beszélgetünk benne eléggé elöl van.
Amiket én írok szintén tapasztalat de mindig megkapom hogy olvastam e azt a 200 oldalt.
Amikor én ide regeltem még ha jól emlékszem lowtech cimke se volt nem hogy ntp.
Dwről mégcsak nem is olvastam.
Az első növényes irányú akvámat is saját keverésű táptalajjal (földel) indítottam.
Került belőle 20literestől a 70 literig mindenbe. Volt világított, napfényes, külsőszűrős, belsőszűrős és szűretlen is.
Én pl a mumus szűréssel szemben semilyen negatívumot nem tapasztaltam.
Cserébe viszont ami kapott tápot is az jobb formát mutatta és ezt még mindig hívhatjuk low energynek.

csoli

Tapasztalt kertész
Nekem egyenlőre a HC is nagyon szépen nő, bár csak pár centit lepi el a víz ami valószínűleg hozzá járúl, kíváncsi leszek hogy fogja bírni ha rendesen fel lesz töltve.

Oldal tetejére