• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Andris87

Főkertész
Ahogy ígértem, a Bursting green cube átalakult és most már Devolution címmel folytatja pályáját. Szerettem volna valami mást kipróbálni, így ezúttal egy sziklás scape-t indítottam útjára. :) A könnyebbség annyi volt, hogy ez az akvárium már bejáratott szűrővel és 85%-ban a bacikkal teli, régi talajjal indulhatott.

Technika:
  • akvárium: 25*25*30 nano (18,7 l)
  • szűrés: Eheim Ecco Pro 130 biológiai töltettel
  • világítás: Chihiros LED251 kb. felére dimmelve, egyelőre napi 4 óra
Talaj: Tropica Substrate és Tropica Aquarium Soil Powder, megkövesedett fával felépítve
Tápozás: Green Aqua Micro & Macro + Carbo (0,6 ml naponta), CO2 40 bpm

Növények:
  • Hemianthus callitrichoides Cuba
  • Eleocharis parvula mini
  • Ammania sp. 'bonsai'
  • Ludwigia arcuata
Tervezés:

D09190 by Andris_87, on Flickr
Tereprendezés:

D09191 by Andris_87, on Flickr
Ültetés:

D09193 by Andris_87, on Flickr
Az első feltöltés:

D09194 by Andris_87, on Flickr
Végül pedig néhány kép egy nappal később :)

D09201 by Andris_87, on Flickr

D09203 by Andris_87, on Flickr

D09204 by Andris_87, on Flickr​
 
Utoljára módosított:
Te tényleg nem tréfáltál mikor azt mondtad, hogy megemelted a talajt! Bízzunk benne, hogy a növények meg is tartják ezt a meredélyt. Ha összeérik, valódi kis ékszerdoboza lesz a lakásnak.
Szép kezdet, gratulálunk!(y)
 
Nagyon erős kezdés(y)
Ha majd nekiindulnak a növények, az ollót ne tedd el nagyon, mert kár lenne ha annyira benőné, hogy a köveid nem tudnak érvényesülni. Nagyon jók a kövek, nekem határozottan tetszik a scape, szépek lesznek ezek a kövek zöld köntösben(y)
 
Köszönöm a dícsérő szavakat és máris jelentkzem a következő adag képpel. :)
Egy hét elteltével a dombom még egész jól áll. A HC nagyjából megduplázta magát és @Luigi13 -nak hála a sziklákra Riccardia chamedryfolia került (bár itt a ragasztónyomok még látszanak).
Kíváncsiságból rámértem az egy hetes vízre:
TDS: 159 ppm
PH: 6
KH: 20 ppm
GH: 50 ppm
NO2-: 0 ppm
NO3-: 35 ppm

A PH nem szép (ez ismét egy reggeli érték), feljebb kell még tolni.

D09272 by Andris_87, on Flickr
Ezeket a hajtásokat vissza kell nyomkodnom, vagy bízzam a természetre?

D09273 by Andris_87, on Flickr
A Ammannia egy korábbi nyírás eredményeképp szépen elágazik:

D09274 by Andris_87, on Flickr
Végül egy kép a kulisszák mögül :)

D09275 by Andris_87, on Flickr​
 
Megtörtént az első HC nyírás :) Na azért nem vágtam nagyon oda, csak a felfelé induló szálakat csíptem le, hogy jó irányba állítsam őket. Az Ammaniákra is ráfért már a visszavágás, így be is sűríthettem őket, hogy jobban tartsák a hegyoldalt.

22312776825_9cb17881f2_z.jpg10191 by Andris_87, on Flickr

22125047508_5b36b410d0_z.jpg10192 by Andris_87, on Flickr
Egy kis alga és surface skim jön, de elvégre egy hónapja indultunk... hétvégén szűrőtakarítás!(y)
 
Kicsit elmaradtam a naplózással. A HC nagyon szép összefüggő gyepet alkotott idő közben, de aztán a perlonvattával történt kis malőr miatt megállt az akvárium.
A vízparaméterek rendben (PH, NO2, NO3), fény rendben (Ludwigia pirosodik), szilikát nincs a vízben (RO), de mégis diatom támadással küzdök. Valószínűleg a mérgezés a szűrőbacikat is elpusztította. Igyekszem sűrűn leszívni a barna cuccot, de a HC így is megsínyli és lassan feljön. Most még jó ideig nem kerülhetnek be állatok.
 
Egy kicsit elmaradtam a naplózással, de ilyenkor jó mindig visszatérni a naplóba mert látszik a fejlődés. Főleg úgy hogy nincs túlhajtva ez a nano :)
Néhány kép december elejéről a diatom támadás leküzdése után:
24441377064_b62c9a538d_z.jpg1207_1 by Andris_87, on Flickr

24776428900_807d5030b4_z.jpg1207_2 by Andris_87, on Flickr

24978721911_ac1e523e45_z.jpg1207_3 by Andris_87, on Flickr

24978722471_9740df08e9_z.jpg1207_4 by Andris_87, on Flickr
Ez a kép pedig a január végi állapot:

25045728886_5f72420f0c_z.jpg0130_1 by Andris_87, on Flickr
A jelenlegi állásról most nem töltök fel képet, mert a növények annyira besűrűsödtek az elmúlt hetekben, hogy a hétvégén egy nagy nyírást kellett rendeznem. Egy-két hét és visszaáll újra az akvárium természetes hatása.
 
Eddig úgy éreztem minél nagyobb egy növényes aki, annál jobb. Aztán nézem ezeket a kis csodákat és már nem vagyok benne olyan biztos.:love::notworthy:
 
Ollót neki, mert a scape-ed szép lassan eltűnik.
Imádom a kissé elvadult akvákat, de ez a kis gyöngyszem annyira jól össze van rakva, hogy kár lenne érte. Főleg az a középső iszonyatosan tagolt és szép barna kő kellene hogy érvényesüljön.
Harcra fel, ezért az akváért érdemes!:)
 
Ollót neki, mert a scape-ed szép lassan eltűnik.
Imádom a kissé elvadult akvákat, de ez a kis gyöngyszem annyira jól össze van rakva, hogy kár lenne érte. Főleg az a középső iszonyatosan tagolt és szép barna kő kellene hogy érvényesüljön.
Harcra fel, ezért az akváért érdemes!:)
Köszi a dícsérő szavakat! :) Egyetértek, hogy kordában kell tartani a növényeimet. A felső kőről le kéne szednem egy jó adag Riccardiát, hogy érvényesülni tudjon és az alsó kő jobb és bal oldalát is felszabadítani kicsit.
Mit tennél a háttérrel? Nem szeretem ha kopasz, de így viszont eltűnik az emelkedő.
 
Köszi a dícsérő szavakat! Egyetértek, hogy kordában kell tartani a növényeimet. A felső kőről le kéne szednem egy jó adag Riccardiát, hogy érvényesülni tudjon és az alsó kő jobb és bal oldalát is felszabadítani kicsit.
Mit tennél a háttérrel? Nem szeretem ha kopasz, de így viszont eltűnik az emelkedő.
Mostanában nézegettem RGB-Led + plexi megoldásokat. Az én méretemben drága és giccses (hacsak nem profin van megcsinálva), a te méretedben viszont egy kis szórakoztatásra jó lehet és olcsón összedobható. Csak mint ötlet...
A riccardiáddal ha végképp nem tudsz mit kezdeni, én tudnék ;)
 
Köszi a dícsérő szavakat! :) Egyetértek, hogy kordában kell tartani a növényeimet. A felső kőről le kéne szednem egy jó adag Riccardiát, hogy érvényesülni tudjon és az alsó kő jobb és bal oldalát is felszabadítani kicsit.
Mit tennél a háttérrel? Nem szeretem ha kopasz, de így viszont eltűnik az emelkedő.
A riccardiát maximum megnyírnám kicsit (@Jopet meg elugorhat érte;):p) és az alatta lévő követ szabadítanám ki. Onnan esetleg leveheted, hogy a kő jobban érvényesüljön.
Hátul-fönt a stemeket megnyesném, visszaültetném ahol van hely, bonsai-al ugyanezt, a gyepet elől szintén megnyírnám, mert az is rakoncátlan már.
 
Mostanában nézegettem RGB-Led + plexi megoldásokat. Az én méretemben drága és giccses (hacsak nem profin van megcsinálva), a te méretedben viszont egy kis szórakoztatásra jó lehet és olcsón összedobható. Csak mint ötlet...
A riccardiáddal ha végképp nem tudsz mit kezdeni, én tudnék ;)
RGB+led háttérvilágításra gondolsz? A riccardiát mindenképp felteszem, ha akkora mennyiség összejön :)
 
A riccardiát maximum megnyírnám kicsit (@Jopet meg elugorhat érte;):p) és az alatta lévő követ szabadítanám ki. Onnan esetleg leveheted, hogy a kő jobban érvényesüljön.
Hátul-fönt a stemeket megnyesném, visszaültetném ahol van hely, bonsai-al ugyanezt, a gyepet elől szintén megnyírnám, mert az is rakoncátlan már.
Köszi a tippeket! Most hétvégén nem lesz időm nyírni, meg a garnélák is néhány naposak még csak... nem akarok most bekavarni, de jövő héten nekiesek (visszaültetésre nem nagyon lesz hely) ;)
 

Hasonló topikok

Válaszok
23
Megtekintések
5K
Back
Oldal tetejére