• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Deserted beach

a Rotala is kicsit kopasz volt közepén
Nem tudom, milyen széles sáv jutott neki, de én is minden képen ebbe akadtam bele, ha nem is írtam.
Legközelebb ha ennyire hangsúlyos szerepet szánsz neki, lehet, hogy érdemes lenne lépcsőzetesre, több sorban ültetni, hogy minden szinten legyenek friss részek, mindig előre leültetve a lecsípett részeket. Akkor létrejöhet egy szép bokor, vagy fal, attól függően, hogy milyen látványelemet szeretnél összehozni.
Hangulatában tetszik és ez fontos:)
 
Nem tudom, milyen széles sáv jutott neki, de én is minden képen ebbe akadtam bele, ha nem is írtam.
Legközelebb ha ennyire hangsúlyos szerepet szánsz neki, lehet, hogy érdemes lenne lépcsőzetesre, több sorban ültetni, hogy minden szinten legyenek friss részek, mindig előre leültetve a lecsípett részeket. Akkor létrejöhet egy szép bokor, vagy fal, attól függően, hogy milyen látványelemet szeretnél összehozni.
Hangulatában tetszik és ez fontos:)
Nekem is ez volt a gyenge pont mindig és hát nem egyszerű móka, sokat kell vele melózni, mire kikupálódik. Szerintem annyi a titok nyitja, hogy nem szabad félni a trra nyírástól és a friss végek visszaültetésétől időnként, mert különben könnyen elöregszik és felkopaszodik.
 
Nekem is ez volt a gyenge pont mindig és hát nem egyszerű móka, sokat kell vele melózni, mire kikupálódik. Szerintem annyi a titok nyitja, hogy nem szabad félni a trra nyírástól és a friss végek visszaültetésétől időnként, mert különben könnyen elöregszik és felkopaszodik.
Ha marad a hátsó sorban pár cm-es szár, akkor Lacinál szerintem a levél hónaljakból simán elágazik, úgy pedig sűrűbb, bokrosabb lesz.
A levágott szálak meg mennek szépen a régi sor elé, aztán újabb metszés és így tovább.
 
Ha marad a hátsó sorban pár cm-es szár, akkor Lacinál szerintem a levél hónaljakból simán elágazik, úgy pedig sűrűbb, bokrosabb lesz.
A levágott szálak meg mennek szépen a régi sor elé, aztán újabb metszés és így tovább.
Egy idő után akkor is elöregszenek sajnos és a tövüknél felkopaszodnak a kevés fény miatt.
 
Egy idő után akkor is elöregszenek sajnos és a tövüknél felkopaszodnak a kevés fény miatt.
Stimmel, ezért mondtam a több sorban ültetést és hátrafelé fokozatosan emelni a magasságot, mert akkor mindenik sorból a szép része látszik és takarja a mögötte lévő kevésbé szépet, így egy összefüggő bokorszerű kép tud kialakulni.
 
View attachment 3085 egy kis metszés :)
nekem nem sikerült erre rájönnöm a hollandomnál, csak miután szétszedtem:wacky:
Nekem sikerült az ssdd-ben meg előtte is, de sajnos egy idő után elfogy a hely a toppoláshoz és az alja felkopaszodik, szóval nálam több hónap után igényelte a tarra vágást és újra ültetést.
Meg hát ez a kép tök jó egy szál növényen bemutatva, de 50-60 tőnél már nem olyan egyszerű. :D
 
Stimmel, ezért mondtam a több sorban ültetést és hátrafelé fokozatosan emelni a magasságot, mert akkor mindenik sorból a szép része látszik és takarja a mögötte lévő kevésbé szépet, így egy összefüggő bokorszerű kép tud kialakulni.
Nem is az ültetés az érdekes, hanrm a nyírása. Ki kell tapadztalni, hogy kb mennyi idő, mire a toppolt végek megindulnak és mennyi, mire a vágott végeknél az új hajtások megjelennek és meglódulnak, máskülönben nem marad meg a tömött bokor benyomása.
De Lacinál szerintem az mutatna jól, ha az elülső töveket hagyja túlnőni és kicsit felfeküdni a vízfelszínre, míg a hátsó szálakat csak a felszínig engedni.
Én a mostanimban azzal fogok próbálkozni, hogy több fazont is kipróbálok majd.
 
Hadd kérdezzek még a kulisszák mögé.. :)
És ki válogatta elő nektek a csokrot a 300+-ból? Vagy hogy megy ez?

Konkrétan úgy ment, hogy a múlt évben kb 200 akváriumot kellett pontoznom és megmondtam a szervezőknek, hogy ezt ne :)
Pláne úgy, hogy mindenre vélemény stb.

Jurijs megigérte, hogy legközelebb ez máshogy lesz. Úgyhogy idén már úgy nyitott, hogy 100 :)

Gondolom ők előválogatták a többit.
 
Sziasztok!
Az akvárium él és virul,csak jelenleg félgőzön üzemel minden.Gondoltam megmutatom nektek mi a helyzet mostanában a nagy üveggel.Mivel a tél is elég jó volt munkaügyileg,nem sok időm volt az akváriumokra,most meg pláne ,amióta jó idő van. Szóval co2 azért pötyög,a GA-s tápokat csak jó ha hetente- kéthetente megmutatom neki,pár nyomás erejéig.Világítás terén is csak a 2*24 megy a HQI nem is üzemel jelenleg.Vízcseréket azért néha csinálok:facepalm:.És ami a lényeg,hogy előtte a nagy fénnyel mindig jött a GSA ,most meg amióta low üzem van szinte hozzá sem kell nyúlnom.Igazából már hónapok óta nem nyírtam meg semmi növényt,max ,ha volt eladó akkor azt nyestem le.Mohapadló már jó 8-10 cm-es.....azért sejtem mi lehet alatta:whistle:.Mindezek ellenére most is jó ránézni .Érik már egy új indítás ,csak az a fránya idő ..A képen látható vasfák is már csak az áztatás miatt vannak benne egy ideje.Ők a következő scape részét képezik majd.Amolyan átmeneti állapotban van már az akvárium.Anubiasok is igy tengetik minden napjaikat :)Fogadjatok szerettel egy fotót ,a következő már lehet mást mutat majd.;)
 

Attachments

  • DSC06221.JPG
    DSC06221.JPG
    147.5 KB · Megtekintések: 0
Back
Oldal tetejére