• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Nagyon szép Gyuri, én imádom. Olyan tiszta a víz, hogy azt az érzetet kelti, mintha epoxi-val lenne kiöntve az üveg... 👌👌
Köszönöm! Az akvára fordított időhöz képest egész jó kondiban van, most nekem is tetszik. Néhány napra magára maradnak az üvegek, kíváncsi leszek a változásra.
 
Azért jó, hogy másfél-két hetente rendszeresen karbantartok, ha valami probléma merül fel meg tudom.szüntetni időben🙂. A legutóbbi vízcsere és kiadós nyírás alkalmával (másfél hete) valami okból lekapcsoltam a co2 időzítőjét és úgy is felejtettem. Csak hogy biztos jó irányba lendítsem az akva állapotát a világításon feljebb dimmeltem és a tápozáson csökkentettem. Meg is lett a hatása🤣🤣.. egy kis alga, egy kis kínlódás a növényeknek.. 😁 mondjuk a körülményekhez képest egész jól nézünk ki
20210812_183106.jpg20210812_183122.jpg20210812_182919.jpg
 
@Gyukker ha az én akvám ilyen lenne, nem rinyálnék, hanem tomporomat örömömben a földhöz verném. 🙃
Egy észrevételt engedj meg: egy kicsit "ívesen" metszeném a hátsó fertályt, hogy ne legyen olyan szögletes. A jobb hátsó rész nagyon patent, szerintem hasonló lejtősre kellene metszeni a növényeket. :)
 
@Gyukker ha az én akvám ilyen lenne, nem rinyálnék, hanem tomporomat örömömben a földhöz verném. 🙃
Egy észrevételt engedj meg: egy kicsit "ívesen" metszeném a hátsó fertályt, hogy ne legyen olyan szögletes. A jobb hátsó rész nagyon patent, szerintem hasonló lejtősre kellene metszeni a növényeket. :)
Jó érvelés. A színek szépek, bár az én szememnek eléggé szabályos az ültetés... Mintha egy zebracsíkos kötött pulóvert látnék. 😊 De azért szép.
 
El vagy tűnve a fórumról Gyuri, nem vagyunk mi ehhez hozzá szokva 🤔🙄
Igen, sajnos mostanában nem sok idő és energia jut a fórumra és az akvákra. Remélem később rendeződik minden és felhőtlenül kedvtelhetek a hobbinak.
@Gyukker ha az én akvám ilyen lenne, nem rinyálnék, hanem tomporomat örömömben a földhöz verném. 🙃
Egy észrevételt engedj meg: egy kicsit "ívesen" metszeném a hátsó fertályt, hogy ne legyen olyan szögletes. A jobb hátsó rész nagyon patent, szerintem hasonló lejtősre kellene metszeni a növényeket. :)
Köszönöm Mary, de most tényleg nem szép az akva, haza lett vágva minden a kikapcsolva felejtett co-val. Mondjuk néhány nap alatt sokat kupálódtak a növények, de még messze van a széptől.
A metszésben megfogadom.a tanácsodat, az egész hatsó részt fel akarom frissíteni.
Lassan a testtel @Burney . Semmivel sem könnyebb egy hollandi akvát összerakni és gondozni, mint egy hardszképeset, sőt.
Első próbálkozásnak kiváló eredmény. :)
Ez valóban így van. Ennek a stílusnak is megvannak az előnyei és a hátrányai is, mint egy köves-fás berrndezésnek.
 
Volt egy 3 órás áramszünet. Ha már úgy is mindegy a szűrőnek, az akvárium kapott egy antibiotikumos kezelést. Már néhány hete gondolkodtam rajta, de valahogy nem tudtam rászánni magamat. A növények nagy részét újra megnyírtam, a korábbi co2 hiánytól algásodott részeket eltávolítottam.
20210823_183839.jpg20210823_183853.jpg
 
Irigylem az optimizmusod. 🙂Átlag akvarista ilyenkor már bontaná... 👍👍👍
Azt nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben a bontás-újraindítás gondolata, de gyenlőre türelmes vagyok, és időm sincs nagyobb munkálatokra. Nem szeretném elkiabálni, de lehet valami készülöben lesz... Szóval türelmes vagyok.
A második képen nem is alga van, hanem akva-vattacukor. :D
Bevetettem 4db rókamárnát, lesz mit nassoljanak rajta😬
 
Back
Oldal tetejére