• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Túltoltad rendesen Gyuri 🤭🤭. Nagyon szépül az akvárium!
A gyártó ajánlását becsülettel átléptem, úgy néz ki szükség volt rá. Most már kezd visszatérni az élet a növények nagy részébe.
Szépül, szépül, de nekem egyre kevésbé tetszik, most kezdem látni mit szúrtam el a növények elrendezésevel. Leginkább a rotala green és a mögötte lévő pogo erectus szálka a szememben, de az előtérben is kísérelni fogok pakolászást.
 
A részleges növényrendezés után kísérletezés volt a világítással. Az alábbi kombót próbáltam ki: 1db 6500k, 1db 3000k, 1db Sylvania grolux, és 1db Ati blue plus.
Azt nem mondanám, hogy nem tetszett amit az összeállítás alatt láttam, talán csak szokatlan volt a színek túlzott pezsgése. 20210409_200721.jpg20210409_200911.jpg
Így maradt a régi visszafogottabb kombó, ami áll: 1db 6500k, 1db 4000k, 1db 9000k, és 1db Sylvania grolux.
20210409_201432.jpg20210409_201518.jpg
 
A részleges növényrendezés után kísérletezés volt a világítással. Az alábbi kombót próbáltam ki: 1db 6500k, 1db 3000k, 1db Sylvania grolux, és 1db Ati blue plus.
Azt nem mondanám, hogy nem tetszett amit az összeállítás alatt láttam, talán csak szokatlan volt a színek túlzott pezsgése. View attachment 104411View attachment 104412
Így maradt a régi visszafogottabb kombó, ami áll: 1db 6500k, 1db 4000k, 1db 9000k, és 1db Sylvania grolux.
View attachment 104413View attachment 104414
Még hagytam volna vagy 2-3 hétig, hogy a növények mondják el milyen az új cső kombináció. ;)
Meg aztán a skimmes beszívót is megszoktad, lehet, hogy ezzel is megbarátkoztál volna. :)
 
A részleges növényrendezés után kísérletezés volt a világítással. Az alábbi kombót próbáltam ki: 1db 6500k, 1db 3000k, 1db Sylvania grolux, és 1db Ati blue plus.
Azt nem mondanám, hogy nem tetszett amit az összeállítás alatt láttam, talán csak szokatlan volt a színek túlzott pezsgése. View attachment 104411View attachment 104412
Így maradt a régi visszafogottabb kombó, ami áll: 1db 6500k, 1db 4000k, 1db 9000k, és 1db Sylvania grolux.
View attachment 104413View attachment 104414
Lementettem a két képet és elkezdtem váltogatni képnézegetőben...
Szerintem a színkavalkádot sokkal szebben kiadja az első verzió. Az indica narancsos teteje, a pogostemonok és a stau is valahogy természetesebben ragyogó zöldek.
Ízlések és pofonok...
Gyönyörű mindenhogy!👍
 
Még hagytam volna vagy 2-3 hétig, hogy a növények mondják el milyen az új cső kombináció. ;)
Meg aztán a skimmes beszívót is megszoktad, lehet, hogy ezzel is megbarátkoztál volna. :)
Lehet visszateszem, adok neki egy esélyt hátha hozzászokik a szemem, mint a szkimmerhez.
Lementettem a két képet és elkezdtem váltogatni képnézegetőben...
Szerintem a színkavalkádot sokkal szebben kiadja az első verzió. Az indica narancsos teteje, a pogostemonok és a stau is valahogy természetesebben ragyogó zöldek.
Ízlések és pofonok...
Gyönyörű mindenhogy!👍
Igen, sokkal élénkebbek a színek, talán azért is volt hírtelen sok a látvány az előző összeállításhoz képest. Ahogy Mary is írta lehet adok neki egy két hetet, hátha hozzászokik a szemem. Még a halak színe is sokkal élénkebb.. szóval van benne fantázia
 
Néhány napig visszaraktam a szines csöveket, de csak néhány napra, több ideig nem tudtam elviselni a már már idegesítően élénk színeket. Maradok a 2db grolux, 1db 6500k, és 1db 4000k kombónál.
Volt egy újabb rendezkedés, most az előtérben.. kiszedtem a cryptokat, a helyére elnyújtottam a staut és a reinickii minit. Most egy darabig így marad a terep, meglátom mi sül ki belőle..
Itt is találta planáriát, az üvegen kúszott, adtam nekik fenbendanint.
20210418_125056.jpg20210418_125128.jpg20210418_125148.jpg
 
Néhány napig visszaraktam a szines csöveket, de csak néhány napra, több ideig nem tudtam elviselni a már már idegesítően élénk színeket. Maradok a 2db grolux, 1db 6500k, és 1db 4000k kombónál.
Volt egy újabb rendezkedés, most az előtérben.. kiszedtem a cryptokat, a helyére elnyújtottam a staut és a reinickii minit. Most egy darabig így marad a terep, meglátom mi sül ki belőle..
Itt is találta planáriát, az üvegen kúszott, adtam nekik fenbendanint.
View attachment 145895View attachment 145896View attachment 145897
Hiányolom az átmenetet a "laposan kúszók" és a "góliátok" között.
Van valamilyen terved erre?
 
Hiányolom az átmenetet a "laposan kúszók" és a "góliátok" között.
Van valamilyen terved erre?
A pogostemon előtt rotala hra és green van, ezek fogják az átmenetet képezni miután összeszedték magukat a friss ültetésből. Egyedül a staurogyne-vel vagyok úgy, ha nagyon kilóg a sorból a merete miatt, cserélem valami nagyobbacskára, vagy csak kiszedem, és az előteret nyújtom el oldalra.
talán az ollója... 🤣
Most egy darabig nem szeretném ezt az akvát terrorizálni az ollóval😎. Ahhoz képest, hogy milyen friss indítás, elég sokat bolygattam.
 
Valami nagyon nincs rendben.. a rotalák eléggé satnyán néznek ki, a pogo erectus is nyominger hatásokat hoz. A pogo érdekes módon egy szálból.elágazik 3-4fele, és kis nyomi hajtásokat növeszt. A stellata gondol egyet lealgásodik, ő is elágazik és több új oldalhajtást nevel.
20210502_143529.jpg20210502_143533.jpg20210502_143539.jpg20210502_143544.jpg20210502_143606.jpg20210502_143619.jpg
 
Utoljára módosított:
Valami nagyon nincs rendben.. a rotalák eléggé satnyán néznek ki, a pogo erectus is nyominger hatásokat hoz. A pogo érdekes módon egy szálból.elágazik 3-4fele, és kis nyomi hajtásokat növeszt. A stellata gondol egyet lealgásodik, ő is elágazik és több új oldalhajtást nevel.
View attachment 147325View attachment 147327
Igen, a Pogo már csak ilyen.
A hajdani Füvészkertben a nyesedéket ledugdostam az aljzatba, úgy sikerült szép bokrot növeszteni, miközben a nyamvadtakat tőből nyisszantottam.
Tápkapszulát meghálálja, szerintem tégy egy próbát, és kettőt nyomj alá úgy 4 centi távolságban. Nekem működött a Tropicával.
 
Valami nagyon nincs rendben.. a rotalák eléggé satnyán néznek ki, a pogo erectus is nyominger hatásokat hoz. A pogo érdekes módon egy szálból.elágazik 3-4fele, és kis nyomi hajtásokat növeszt. A stellata gondol egyet lealgásodik, ő is elágazik és több új oldalhajtást nevel.
View attachment 147325View attachment 147327View attachment 147328View attachment 147329View attachment 147330View attachment 147331
Ez a túl sok oldalhajtás növényeken valamiféle hiánytünetre is utalhat, ha jól emlékszem. Érdemes lenne rákeresni. Leállt növekedés, rendellenesen dús sarjadzás.
Feltéve, hogy jól vettem le...
 
Igen, a Pogo már csak ilyen.
A hajdani Füvészkertben a nyesedéket ledugdostam az aljzatba, úgy sikerült szép bokrot növeszteni, miközben a nyamvadtakat tőből nyisszantottam.
Tápkapszulát meghálálja, szerintem tégy egy próbát, és kettőt nyomj alá úgy 4 centi távolságban. Nekem működött a Tropicával.
Az az érdekes, hogy korábban már volt pogo-m akkor gond nélkül fejlődött, brutál átmérőjűre nőtt.
IMG-e7a7d6d287783b2b99258c98d86b9649-V.jpg Most valami nagyon nem tetszik neki. Az is lehetséges, hogy túl dúsra van ültetve.
Meg van rendelve a talajkapszula, felturbózom, ha megérkezik, azt meglátjuk.
 
Ez a túl sok oldalhajtás növényeken valamiféle hiánytünetre is utalhat, ha jól emlékszem. Érdemes lenne rákeresni. Leállt növekedés, rendellenesen dús sarjadzás.
Feltéve, hogy jól vettem le...
Elvileg nincs hiánytünet, bár jelenleg csak nitrátot és foszfátot tudok mérni, a vas elfogyott. A macro szintje alapján a micro szintje is jó kell legyen. Azért lehet próbálok egy hetet tovább emelt tápozással..
 
Valami nagyon nincs rendben.. a rotalák eléggé satnyán néznek ki, a pogo erectus is nyominger hatásokat hoz. A pogo érdekes módon egy szálból.elágazik 3-4fele, és kis nyomi hajtásokat növeszt. A stellata gondol egyet lealgásodik, ő is elágazik és több új oldalhajtást nevel.
View attachment 147325View attachment 147327View attachment 147328View attachment 147329View attachment 147330View attachment 147331
Minden csak viszonyítás kérdése. Én összetenném a két kezem, ha ilyen "satnya" növényeim lennének.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a macro szintjéből hogyan lehet a micro szintjére következteni? A múlkor írtad, hogy a micro szintjét a Fe szintjéből következeteted. OK. De ez macro>>micro következtetés nekem már a varázslat kategória. :oops:
 
Minden csak viszonyítás kérdése. Én összetenném a két kezem, ha ilyen "satnya" növényeim lennének.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a macro szintjéből hogyan lehet a micro szintjére következteni? A múlkor írtad, hogy a micro szintjét a Fe szintjéből következeteted. OK. De ez macro>>micro következtetés nekem már a varázslat kategória. :oops:
Ááá Rudi, közelről tényleg nem olyan szépek a növények. Jelenleg talán a proserpinaca van jó kondiban.
Egyszerű a következtetés, allin1 tápot használok, korábban többször is mértem egyszerre micro macro szintet és mindig megfelelő arányban voltak egymáshoz képest, így merem feltételezni, hogy most sincs másképp.
 
Back
Oldal tetejére