• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Az alvárium nagyon nincs jó állapotban. Az elmúlt két hét alatt nagyon kevés energiát tudtam ráfordítani a járvány miatt, ami engem is utólért. Volt egy nem túl jól időzített és nem túl jól sikerült nyírás is, amiből nagyon nehezen tudtak- tudnak kupálódni a növények a korábban felmerült táp hiány miatt. A co2 palack is kiürült, amit napokon keresztül nem tudtam kicserélni.. Egyedül a heti vízcserék maradtak meg, igaz mulmozás nélkül, és legutóbb elmaradt visszasózással.
Szóval van mit kikupáljak...IMG-205bef5c461dea98e09b8669c7704a3c-V.jpg
 
Innen szép nyerni Gyuri!
Remélem azért a nehezén túlvagytok már!? 🤞🤞🤞
Szép, mert nem látszanak a részletek..
A nehezén már túl vagyunk, már csak az utórezgéseket kell kiheverni.
Bakker @Gyukker és most már jobban vagy?
Ott egye a fene az akvát, Magadra vigyázz.
Most már jobban vagyok, de volt amikor úgy éreztem nincs tovább.
 
Karbantartás elött...
A proserpinaca kezd erőre kapni. A stellata és a araguaia es a reinickii viszont szenved. A többi növény aránylag elvan az emelt táppal. Jelenleg napi 7ml megy, ami a gyári ajánlás kb 5-szöröse. Így a nitrát 10-15ppm körül van, a vasat foszfátot itt sem mértem, feltételezem megfelelő arányban vannak.
DSC_0538_1.JPGDSC_0539_1.JPGDSC_0542_1.JPG
 
Karbantartás elött...
A proserpinaca kezd erőre kapni. A stellata és a araguaia es a reinickii viszont szenved. A többi növény aránylag elvan az emelt táppal. Jelenleg napi 7ml megy, ami a gyári ajánlás kb 5-szöröse. Így a nitrát 10-15ppm körül van, a vasat foszfátot itt sem mértem, feltételezem megfelelő arányban vannak.
View attachment 103826
Figyu @Gyukker ne izgass itt engem, mert ez annyira szépre sikerült, hogy még. 😍 OK, néhány növénynek még össze kell szednie magát, de már most látszik, hogy nagyon patent lett a növények elhelyezése, a színek keverése.
Az ARM-et személy szerint ki nem állhatom, annyira hisztis. Nyomj 2 tápkapszulát alá, és akkor majd rendbejön. Csak mindig etesd, mert annak az Isten gyökértápja sem elég.
Khmmm, ha már nagyon nem bírsz ránézni erre az akvára, Istbiz megveszem. 🤑 Csak el ne feledd, hogy nekem szólj, és nem busuvasztani egy eladó topikba. 🤬
 
Utoljára módosított:
Karbantartás elött...
A proserpinaca kezd erőre kapni. A stellata és a araguaia es a reinickii viszont szenved. A többi növény aránylag elvan az emelt táppal. Jelenleg napi 7ml megy, ami a gyári ajánlás kb 5-szöröse. Így a nitrát 10-15ppm körül van, a vasat foszfátot itt sem mértem, feltételezem megfelelő arányban vannak.
View attachment 103824View attachment 103825View attachment 103826
Beigazolódni látszik az #508. bejegyzés 😉
Nagyon szépek a színek 😍
 
Imádom a holland stílust!😍
Ez a változatos alakú és színű növények kavalkádja szemkápráztató.👍🏻
Köszönöm Csilla! Remélem sikerül ennél sokkal többet is kihoznom a növényekből, hogy még szebb legyen az akva.
Figyu @Gyukker ne izgass itt engem, mert ez annyira szépre sikerült, hogy még. 😍 OK, néhány növénynek még össze kell szednie magát, de már most látszik, hogy nagyon patent lett a növények elhelyezése, a színek keverése.
Az ARM-et személy szerint ki nem állhatom, annyira hisztis. Nyomj 2 tápkapszulát alá, és akkor majd rendbejön. Csak mindig etesd, mert annak az Isten gyökértápja sem elég.
Khmmm, ha már nagyon nem bírsz ránézni erre az akvára, Istbiz megveszem. 🤑 Csak el ne feledd, hogy nekem szólj, és nem busuvasztani egy eladó topikba. 🤬
Köszönöm Mary!☺ ígérem, ha megint lök az agyam, és eladnám, akkor Te leszel az első, aki tudni fog róla!
Hát szerintem a gyökérröl nem hinném, hogy hiánya lenne. Dupla mennyiség táptalaj került az akvába, ami kb két hónapos. Ennyi idő alatt nem szabad kimerüljön. A vízben lévő tápanyag alacsony szintjét inkább tartanám valószínűnek. De a tápkapszulán ne múljon, adok neki..
Beigazolódni látszik az #508. bejegyzés 😉
Nagyon szépek a színek 😍
Ááá Zoli, szerintem még messze van a szép akvától, de azért köszönöm! Igyekszem mindent megtenni a célért😉
 
Látom nem bízol semmit a véletlenre, még extrém körülmények között is tesztelted. :D
Igen, és kijelenthetem elpusztíthatatlan a szerkezet!😜
Ezt mivel érdemelte ki? :confused:
Nem a büntetését töltötte kint.. az akva átépítése után még nem jutottam odáig, hogy kitakarítsam és eltegyem a következő bevetésre. Egyik nap belepte a hó.. de kiástam és most már lezsírozva várja, hogy újra hadra legyen fogva.😉
 
Vízcsere után, nyírás nem volt.. egy kis átalakítást tervezek, egy-két növényt kiszedek, és egy-két növény áttelepítek másik helyre.
A tápozáson tovább emeltem, jelenleg napi 8ml megy, ami a gyártó ajánlásának közel a 6x-osa. A növények jól reagálnak a plusz tápanyagra, csak az araguaia nem. Ő biztos véglek távozni fog az akvából.

DSC_0572_1.JPGDSC_0573_1.JPGDSC_0574_1.JPG
 
Back
Oldal tetejére