• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Budai Ritáéktól sajna még nem érkezett meg a Tonina belem és a Rotala macranda. A helyet kihagytam nekik, ha esetleg túlélnék az utat.
Pedig direkt a jo idojarashoz igazitva adtuk fel szerdan, de mar 2 napja a kozponti raktarban csucsul a csomagkovetes szerint. :( Csak remelni tudjuk, hogy tulelik a hetveget. Ha megsem, a kovetkezo nyirasnal kapsz uj adagot. ;)
 
Én kíváncsian várom, hogy erőre kapjanak a növények, és lássuk mi lesz ebből a setupból. Ami még jobban érdekel, hogy alakulnak a tápanyag szintek ennél a tápozásnál.
Algamentes kertészkedést Gyuri!! 🤞🤞🤜🤛
Köszönöm Zoli!
A tápértékekre nem fogok figyelni, adagolom a gyári ajánlás szerint, és meglátjuk.
Nincs sok jelentőssége, de kevés gyártók egyike, aki fel is tüntet valamit a löttyről.
 

Attachments

  • 20210204_201438.jpg
    20210204_201438.jpg
    194 KB · Megtekintések: 46
Pedig direkt a jo idojarashoz igazitva adtuk fel szerdan, de mar 2 napja a kozponti raktarban csucsul a csomagkovetes szerint. :( Csak remelni tudjuk, hogy tulelik a hetveget. Ha megsem, a kovetkezo nyirasnal kapsz uj adagot. ;)
Igen, beszéltük is milyen jól jön ki, aztán a kedves szolgáltató rondított egy nagyot. Mindegy, ez legyen a legnagyobb gond..
:)
 
Mary, remélem, vagyis nagyon szeretném, hogy így legyen! A üveg szkimmerrel kapcsolatosan igazad volt, már nem is zavar a kilátásban, így marad.. :)
A prosperinata kicsit tápigényesebb. Anno, nekem szépen megnőtt, de hóka-zöld volt a színe. Ledugtam egy Tropica tápkapszulát, és egy héten belül elkezdett színesedni.
A végén gyönyörű rozsda színe volt. Szerintem tégy egy próbát.
 
A prosperinata kicsit tápigényesebb. Anno, nekem szépen megnőtt, de hóka-zöld volt a színe. Ledugtam egy Tropica tápkapszulát, és egy héten belül elkezdett színesedni.
A végén gyönyörű rozsda színe volt. Szerintem tégy egy próbát.
Tápanyag téren nincs probléma semmilyen téren. Új táptalaj es tömény folyékony tápból lakmározhat. Az állandó piszkálás miatt nem tud megerősödni a zselés növény harmat gyenge szálai.
Végre, az általam nagyon várt képek!!;) Adj neki még időt Gyuri, szerintem nagyon baba akvárium lesz!👌👌
Köszönöm Zoli! Úgy érzem én is elégedett leszek vele, nem bántam meg, hogy ezt a berendezést alakítottam ki. Még kelleni fog neki néhány hét mire kifejlődnek a növények és nagyjából összhangba hozom őket, de már így is kezd tetszeni.
 
Karbantartás elött. A talaj alatt kezd algásodni a frontüveg. A tápozást nem módosítom egyenlőre elégnek bizonyul a heti 10ml.
Szép, egyedül a hátsó harban zavaró a "lyuk".
Valamilyen növényt ültetnék oda, ami színében és formájában átmenetet képez. Pl.: Proserpinaca Palustris Cuba, vagy Myriophyllum matogrossense.
IMG-249a53bee6f988cef688ddf0f04074e8-V.jpg
 
Óóójeeee, kezdenek lódulni a növények!! 😍😍
Bizony, kezd életrekelni mindenki. A rotalákat folyamatosan fazoníroznom kell, a stelláta is toppolás elött áll.
Szép, egyedül a hátsó harban zavaró a "lyuk".
Valamilyen növényt ültetnék oda, ami színében és formájában átmenetet képez. Pl.: Proserpinaca Palustris Cuba, vagy Myriophyllum matogrossense.
View attachment 102396
Oda Proserpinaca palustris van ültetve, a túlélésért erőlködik több kevesebb sikerrel. Ha nem fog megmaradni a helyere is Stellata fon menni.
Szerintem a Tonina sp Belem van ott...legalábbis azt nem látom máshol. Csak nem fagyott el útközben.
A tonina a lobelia mögött volt, már amit meg tudtam menteni. Kis ideig úgy tűnt lesz belőle valami, végül szépen elolvadtak.
Van mögötte valami, az utsó képen, a felszíni részt, ha nézed, látni kb. 3-4 szál finoman szeldelt levelű növénykét.
Igen, a Proserpinaca-ból látni néhány cafatot. Minden nap néhány szálat kidúr az ezüst fonalalgázó, egyszerűen így nem tud fejlődni.
 
Bizony, kezd életrekelni mindenki. A rotalákat folyamatosan fazoníroznom kell, a stelláta is toppolás elött áll.

Oda Proserpinaca palustris van ültetve, a túlélésért erőlködik több kevesebb sikerrel. Ha nem fog megmaradni a helyere is Stellata fon menni.

A tonina a lobelia mögött volt, már amit meg tudtam menteni. Kis ideig úgy tűnt lesz belőle valami, végül szépen elolvadtak.

Igen, a Proserpinaca-ból látni néhány cafatot. Minden nap néhány szálat kidúr az ezüst fonalalgázó, egyszerűen így nem tud fejlődni.
Légy türelmes a Proserpinaca palustris-szal.
A Füvészkertben ménkű sokáig tartott, mire növekedésre és színesedésre adta leveleit. 6+ hónapról beszélek. 😬
Tápkapszulákkal sem kapcsol turbóra. Ő már csak egy ilyen komótos saláta.
 
Nyírás után, vízcsere elött. Van egy kevés pontalga, a tápozást mától heti 12ml-re emelem.
A Proserpinaca továbbra is erőlködik, a napjai meg vannak számlálva ki fogom szedni, a helyére Stellata fog menni toppolásból. A lobelia-val is gondolkodóba estem, lehet ő is menni fog, a helyére elnyújtanám az Araguaia-t, de ezen még gondolkodom..
IMG-8c74ded808ad8a5beae76265d64c7cc9-V.jpgIMG-ad8bc630a0377eeb45b3c0e39e63658c-V.jpgIMG-653f8f98ce6b2cf74b0b050059e3cf72-V.jpg
 
Back
Oldal tetejére