• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Áááá.... így jár az ember, amikor mérőszalag nélkül rohan be és ki az akvarisztikából.. :nem fér bele az akváriumba.. ahogy belefér, úgy nem tetszik. Továbbá, ha kövekkel körbe rakom, akkor nincs hely ültetős növénynek. Ha nem rakok követ, akkor a kisebbik fa annyira instabil, hogy az első mulmozásnál borulna minden.🤬🤬🤬
 
Tudom eretnekség... de fűrész? :D
Áááá.... így jár az ember, amikor mérőszalag nélkül rohan be és ki az akvarisztikából.. :nem fér bele az akváriumba.. ahogy belefér, úgy nem tetszik. Továbbá, ha kövekkel körbe rakom, akkor nincs hely ültetős növénynek. Ha nem rakok követ, akkor a kisebbik fa annyira instabil, hogy az első mulmozásnál borulna minden.🤬🤬🤬
 
Téged ismerve, ettől is leesik majd az állam.
Hajrá, lássuk!
Köszönöm a bizalmat, de ez most valahogy nem lesz egy világbajnok berendezés. De mindent megteszek, hogy kihozzam belőle a maximumot.
Hát ezért megnyalnák az ujjukat “a pesti úri népek”.
Maga a fa nagyon tetszetős, ezzel nem is lenne gond, viszont az első pillantás varázsa feledtette az akváriumom méretét.. vegig sem gondoltam, hogy meretben jó lesz e.
Vááóóóó! Tetszik a szilajsága. Olyan, mint egy nyitott állkapocs fosszília.
Sajnos csak teljesen más pozícióban fér az akvába, úgy már más hatást kelt.
No ne vicceljünk ;) Azért remélemhagytála bucekból :)
Hát, nem sok minden maradt, 250rizómát számoltam le.
 
Maga a fa nagyon tetszetős, ezzel nem is lenne gond, viszont az első pillantás varázsa feledtette az akváriumom méretét.. vegig sem gondoltam, hogy meretben jó lesz e.
Ránézésre az én méretem... Valamiért viszont azt érzem, hogy jó scapet hozol ki belőle a végén. Valahogy próbáld meg be legozni.
 
A napló címéhez hű a jelenlegi összedobott berendezés, ugyanis még csak tervben se volt, hogy új scape-t tervezzek, építgessek, amíg az akva az utolsó heteit-napjait éli.
Azt, hogy meddig fogom megtartani ezt a két fát, még nem tudom, adok neki egy kis időt, közben tervezgetek hová tudnék egy kicsit tágasabb akvát elhelyezni.
IMG-185d3821a555849d081dcb71e37e642e-V.jpgIMG-9cd6e10cd7dec96e411e09c5a374db39-V.jpg
 
Ezt lehet, nem kellett volna @evavigh
Most Te magyarázkodhatsz, hogy ismerheted ennyire @Denior Lacit és @Gyukker Gyurit. :ROFLMAO:

Háát, aki egyszer megfertőződött az akvarisztika nevű, rém fertőző vírussal (a lefolyása elhúzódó, nehéz kigyógyulni belőle - szerencsére sokkal kevésbé letális, mint némely mostanság divatos kórság), annak a fejében könnyen megfordulnak ilyen forma gondolatok, meg ilyenek: ha a fene fenét eszik, ide akkor is befér még egy icike picike akva... 😁
 
Háát, aki egyszer megfertőződött az akvarisztika nevű, rém fertőző vírussal (a lefolyása elhúzódó, nehéz kigyógyulni belőle - szerencsére sokkal kevésbé letális, mint némely mostanság divatos kórság), annak a fejében könnyen megfordulnak ilyen forma gondolatok, meg ilyenek: ha a fene fenét eszik, ide akkor is befér még egy icike picike akva... 😁
Tökéletesen fogalmaztál! Az az egy vìgasztal, nem csak én tudok így belebetegedni ebbe a hobbiba...😜
 
Háát, aki egyszer megfertőződött az akvarisztika nevű, rém fertőző vírussal (a lefolyása elhúzódó, nehéz kigyógyulni belőle - szerencsére sokkal kevésbé letális, mint némely mostanság divatos kórság), annak a fejében könnyen megfordulnak ilyen forma gondolatok, meg ilyenek: ha a fene fenét eszik, ide akkor is befér még egy icike picike akva... 😁
Ezen csak akkor segítene a maszk, ha a szemünkre húznánk. :X3:
 
Esővìztároló... sajnáltam kukába vágni a nyírt növényeket. Az aljában van buce és szerintem még garnéla is.
View attachment 96082
És akkor egy újabb éjszakai fotó az esővìztárolólról. Számomra hihetetlen, hogy nem csak a növények, de még a benne lévő garnélák is élnek mint Marci hevesen. Nincs mese, ki kell pecázzam őket, mert a mínuszokat már biztos nem élnék túl.
20201103_192423.jpg
 
A szűrőn vízpumpát kellett cserélnem, a Newa jet egyre intenzívebb kerepelésbe kezdett, eddig bírta.
Első nekifutásra egy 2000liter/órás átcímkézett Jebao pumpát vettem, aminek a teljesítménye megfelelő lett volna, de a hangja borzalmas volt. A forgalmazó minden további nélkül kicserélte egy kisebb modellre, egy 1200liter/órás teljesítményűre, ami már szinte hangtalanul műkődik emersen is. Így most már mind a két inox szűrő egyforma vízpumpával üzemel.
 
Back
Oldal tetejére