• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

A fapados akva erezte a vesztet, bedobta az unalmat a vilagitas-tuning. Ma vegleg bontasra kerult.. eleg szep mennyiseg noveny jott ki belole, ami holnap megkezdi az utjat egy kedves forumtarshoz.
Kicsit sajnalom, de kell lassam, boven elegendo ket akvat karbantartani, egy harmadikra mar nincs energiam.
A felszabadulo hely egy reszet a 110literes akva helyere tervezett nagyobb medence es a hozza tartozo technika fogja elfoglalni. ..remelem minel hamarabb...20200803_120655.jpg20200803_195839.jpg
 
Nekem is volt régebben 3-4 akváriumom. Ezt lecsökkentettem 2 darabra. Plusz van egy vizi növényneveldém egy Ikeás csíráztató készletből. Ennyi pont elég elfoglaltságot ad. A macskámnak is van mit néznie és nekem is. (A macsek nagyon szereti a harcsákat.😻)
Jelenleg ugy vagyok vele, a harmadik akvara forditott idot majd a masik ketto nezegetesere fogom szanni. Na persze... ezt meg en sem hittem el.. egyszeruen nincs idom es energiam a harmadik akvara.
Nalam a macsesz nem foglalkozik a vizi elovilaggal, csak inni jar oda. Talan jobb is igy, mint ha a vadaszattal ossze vissza pancsolna mindent.
 
A fapados akva erezte a vesztet, bedobta az unalmat a vilagitas-tuning. Ma vegleg bontasra kerult.. eleg szep mennyiseg noveny jott ki belole, ami holnap megkezdi az utjat egy kedves forumtarshoz.
Kicsit sajnalom, de kell lassam, boven elegendo ket akvat karbantartani, egy harmadikra mar nincs energiam.
A felszabadulo hely egy reszet a 110literes akva helyere tervezett nagyobb medence es a hozza tartozo technika fogja elfoglalni. ..remelem minel hamarabb...View attachment 94384View attachment 94385
Eddig két akváriumot láttam a fórumon, ami különösen tetszett, kirítt az összes többi akvárium közül, melyek többnyire az aranymetszés szabályai szerint készültek és 4-5-6 mélységet létrehozó sziklás / gyökeres kompozíciók voltak.
Az egyik @Szabó Henrik barlangos akváriuma volt (1-2 éve bontotta, ha jól emlékszem), a másik a tiéd (volt :( ). 👍
 
Eddig két akváriumot láttam a fórumon, ami különösen tetszett, kirítt az összes többi akvárium közül, melyek többnyire az aranymetszés szabályai szerint készültek és 4-5-6 mélységet létrehozó sziklás / gyökeres kompozíciók voltak.
Az egyik @Szabó Henrik barlangos akváriuma volt (1-2 éve bontotta, ha jól emlékszem), a másik a tiéd (volt:( ). 👍
Rudi, megtisztelve erzem magam a hozzaszolasodat olvasva. Nem gondoltam, hogy szakmai szemmel nezve valamilyen szabalynak megfelel az epimenyem. Ugyanis a koveket, a fakat, es a novenyeket csak beledobaltam az akvariumba, az egesz muvelet csak nehany orat vett igenybe.
A vegeredmeny nekem is tetszett, sajnaltam, hogy erre a sorsra jutott.
 
Rudi, megtisztelve erzem magam a hozzaszolasodat olvasva. Nem gondoltam, hogy szakmai szemmel nezve valamilyen szabalynak megfelel az epimenyem. Ugyanis a koveket, a fakat, es a novenyeket csak beledobaltam az akvariumba, az egesz muvelet csak nehany orat vett igenybe.
A vegeredmeny nekem is tetszett, sajnaltam, hogy erre a sorsra jutott.
Bocs, éppen azt írtam, hogy a többi készült "szakmai szempontok alapján" kidolgozva. A tiéd nem.
... és pont ez adja számomra a természetes hatást, amiben nincs semmilyen "koncepció", semmilyen mesterkéltség, úgy természetes, úgy jó, ahogy van!

Inkább én köszönöm, hogy köszönöd... stb. stb, :) de a véleményemnek igazából nincs súlya, mert sajnos nem értek hozzá, semmilyen oldalról. Csak egyszerűen: nagyon tetszett! 👍
 
Kicsit mas szemszogbol is. Raferne egy ujabb es kiadosabb nyiras... azon gondolkodtam, ha hamarosan bontani fogom mit fogok kezdeni ezzel a rengeteg novennyel, az uj berendezeshez ennek a toredeke is boven sok lesz.
Tapozas: napi 7ml micro, 10ml macro es 3ml excel.
IMG-08f1ac33f3c5d42481a25ee1bc0b889f-V.jpg20200808_175045.jpgIMG-f44ce6b247f0ce4e6ed69db80f1c74fe-V.jpg
 
Back
Oldal tetejére